Ocenjevanje gostiln

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.552
-249
83
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Danes sem bil v Lendavi in ker se želel jesti bograč, sem zavil v gostilno Kančal, katero sem našel na netu. V bistvu bolj malo spominja na gostilno, bolj na kakšen bife. Skratka lokal je neka prčvarnica, ampak...
smile-1.gif

Mislim da sploh nimajo ala - carta, pa vseeno. Danes so imeli za malico pasulj z domačo klobaso in bograč, ki je na jedilniku vsak dan.



Tako dobrega bograča nisem jedel že kar nekaj časa. Meso je bilo popolnoma pusto in zelo mehko. Poleg tega sem dobil kozarček madžarske pekoče paprike, s katero sem zadevo še ojačal. Na predlog natakarice-lastnice, sem bograč 2 x zalil z belim špricerjem z domačim vinom in na koncu plačal:
Bograč: 6€
Špricer: 2 x 0.70€
Kruh: 0,30€
Ponovni obisk, naslednji teden, sem že najavil.
smile-1.gif

Pred nekaj leti sem jedel bograč v Lovskem Domu Lendava (zadaj za TUŠ-om)

Spomnim se da je bil zelo dobr, ali pa jaz tako lačen
sprasujem se.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.607
6.358
113
Kje so dobre malice-kosila v Krškem ali Brežicah?
Do sedaj sem jedel v Santa Luciji v Brežicah, vendar mi je bilo zadnje 2x zanič in me tja ne bo več.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Glede na to, da trenutno poteka Teden restavracij, me zanima ali ste alterjevci kam šli? Ter seveda ocene restavracij
smile-1.gif

Z družbo smo šli v Kraljestvo pršuta, Kobjeglava. ZA 5 oseb smo plačali na kocu točno 210 EUR, kar je bistveno preveč glede na to, kaj in koliko smo jedli.

Sicer degustacijski meni stane 16 EUR ampak hitro ugotoviš, da boš šel lačen od tam. Zato smo vzeli še degustacijo pršuta in sladico (10 EUR po osebi). Dobiš dejansko in resnično tri rezine pršuta (eden sušen 24 mesecev, drugi 20 mesecev in goveji pršut). Spili smo po deci vina k vsaki hrani in na začetku aperitiv.

Vse skupaj se mi zdi drago. Ampak to bi še preživel. Naročili smo tudi navadno vodo (vsega skupaj 4 steklenice). Gre za vodo "iz pipe", ki jo natočijo v steklenico. No, na računu je to postavka "Kraljeva voda" in stane 2 EUR steklenica. To se mi zdi absurd. Ne zaradi denarja samega, ampak zaradi načina. Če jim ni dovolj 210 EUR za pet osebo, naj bo 250, bom preživel. Ampak, da ti pa vodo posebej računajo in to iz pipe - hvala lepa, me ne vidijo več.

No, na kocu smo se na poti domov ustavili na pizzi, ker smo bili lačni.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Glede na to, da trenutno poteka Teden restavracij, me zanima ali ste alterjevci kam šli? Ter seveda ocene restavracij
smile-1.gif

Kralj žara.
Poskusil oba menija (mojga pojedel, od punce samo degustiral) Vse kar je prišlo na mizo, je bilo vrhunsko!
Plačal sem dobrih 38€. Dva menija (teden restavracij 16€) en velik bevog, en sok.
Najedla sva se ravno dovolj.
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Hotel Cubo. Moram rečt, da preveč fancy hrana. Predjed je bila dobra okusna (neke paštetke). Glavna jed: Meso sočno, priloga ogabna. Sladica: Božansko dobra! Imela sva ribji in mesni meni pa je pri obeh sladica daleč najbol izstopala. Plačala nekaj nad 40€ (2x16€ za teden restavracij in 2x deci vinčka).
 

der_Starke

Pripravnik
22. jun 2010
881
5
18
Vzhodna - MB
Ksz...

Ti tedni restavracij so po vecini (izjeme potrjujejo pravilo) brezvezni, ker ne odrazajo dejanskega stanja oz. sposobnosti zaradi gnece ter pomanjkanja casa posledicno trpi tudi kakovost....
Moje mnenje - pa zelo dosti testiram ter rad vrhunsko jem...

Lp
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Sicer ne vem zakaj bi zaradi gneče trpela kvaliteta. A nimajo večinoma omejene kapacitete ? Razen, če imajo drugače tako malo gostov, da se lahko vsakemu posebej posvetijo.
smile-1.gif

Jaz sem letos bil v Galeriji okusov in sem bil s ponujenim zadovoljen. Sicer boljših restavracij (v tednu restavracij ali tako) še nisem veliko preizkusil a od restavracij, ki sem jih pa je daleč odstopal Pavus v Laškem.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Kje so dobre malice-kosila v Krškem ali Brežicah?
Do sedaj sem jedel v Santa Luciji v Brežicah, vendar mi je bilo zadnje 2x zanič in me tja ne bo več.

Les - Čatež ob Savi, Prah - Krška vas, dražje slow food in ostale zadeve Debeluh Brežice. Dobre mesne zadeve - raznorazne pečenjare Pri mesarju Brežice (bivši Guma bar).
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Danes probal burger (njihov nagrajeni American Dollar Burger, ki ima v mesu še koščke doamče demljene klobase)) in steak v American Bar Dollar v Osijeku. Burger fenomenalen (so ga pa za odtenek preveč zapelki, ker me je natakar narobe razumel, medium namensto medium rare), steak pa ... poezija. Dry aged, v nulo medium rare ... Plus še eni chicken fingersi, povsod zraven pomfri, 3 pijače, 1 sladica, za malo manj kot 35€ ...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.607
6.358
113
Včeraj kosilo v Črnomlju, gostilna SAMARIN



1kg odojka
priloga (bela čebula + paradižnik)
1/2 litra metliške črnine
1/2 vode
kruh
in nekaj muh
Cena 28€
Odojek kot vedno odličen, vendar se mi zdi da nategujejo s porcijami. Po moji do sedanji vednosti, je porcija 30 dag, tukaj pa je 50 dag.
1kg odojka stane 18€, kar ni drago, je pa dražje kot v Metliki v gostilni Gera. Tam je 1kg odojka 16€, jagenjčka pa 18€. Povsod pa je odlično.