Ocenjevanje gostiln

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.597
6.336
113
Ma moj dober znanec, tekač, triatlonec in maratonec ima tudi povišan holesterol. Jeebi ga, pravi da ima preveč rad čokolado.
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.673
579
113
Fanta in ostali, ki vas skrbi holesterol, 80% in več sranja ti prinese stres in ostanek pa hrana in geni. Tko, da je bat ga kdor ga ma ma sranje. Nimaš kej. Mnogo nižji bo če ne boš šošonski za en k.urc lovc(vegetarjanc) posledično ga imajo na odstotek populacije naveč povečanega. To je dost za gurmanski kotiček o tem lahko v zdravstvenem.
Fadil enkrat se živi, golaž po uštarijah je sploh zgodba nazadnje pr Figovcu podn, pr kratochwilu se mi je še 14 dni rigal po čebuli. Bom za hec probal v Jurmanu pa ga drgač ne prenašam.
Odlično sem jedel na Cresu, bil povabljen v konobi Bonifaæiæ Osor. Za začetek narezek pršut, olive sir, nadaljevanje jagenčkova juhica, za glavno jed so bile orada, lignji na žaru, mulc je frigane jest pa eno porcijo iznutric, je lih bilo so meli frišno jagnjetino.
Solata.
Pilo se je Malvazija -Kozloviæ otroci sokove in kolo, voda zraven.
Cena sicer visoka ampak kvaliteta in količina preveč.

3 odrasli 3 otroc 220€
 

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16
Menda je Gušt (izola) menjal lastnika. Kaj kdo ve če je kvaliteta ostala ali je zadeva slabša/boljša kot prej.
Zame je (bil) Gušt najboljša gostilna v Izoli in ena boljših na obali.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Dentex vem... malo je bila zajebancija.... vem da je pri holesterolu XYZ dejavnikov in da neke posebne diete ne prispevajo kaj ogromno k izboljšanju...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.597
6.336
113
Se ne bi ravno strinjal. Pred leti sem šel na kontrolo preventivno in takrat so mi ga izmerili 7,3, kar je relativno visoko, saj pri 7,5 in več človek dobi tablete za zniževanje holesterola. Zaradi bednega rezultata sem se usral in sem 3 mesece res pazil kaj sem jedel. Nič jajc, masla, mastnega itd, itd... Pil sem samo zeleni čaj in nič alkohola. Po 3 mesecih sem šel ponovno na kontrolo in takrat sem ga imel 5,7, kar je bilo takrat na Bledu zgornja meja. Sem pa takrat shujšal cca. 10 kg.
V Ljubljani naj bi bilo že takrat zgornja meja 5,0. Ne vem zakaj je različno po občinah. Verjamem, da je vse skupaj en velik biznis, saj ima praktično vsak drugi Slovenec težave s povišanim holesterolom.
Pred lani sem šel zopet na kontrolo. Pazil sem nisem tako kot takrat in izmerili so mi ga 6,3, za kar sem bil pozitivno presenečen. Lani pa se nisem pazil popolnoma nič in ko sem šel po novem letu na zdravniški pregled, izvid 7,6
shocked-1.gif

Spet sem se usral in pazil kaj jem. Po 3 mesecih sem prišel na 6,7.
Trenutno se ne držim nazaj in mislim, da sem ga spet nabil čez 7,0. Res je da ne jem pohanja, masla in ostalih rizičnih stvari, pa vseeno. Prevečkrat se pregrešim in vsak dan določam dan, kdaj bom potegnil črto in enkrat za vselej spremenil način prehrane. Sam mislim, da je pri meni problem ta, da sem večinoma na terenu in pač jem po gostilnah in raznih restavracijah (ne jem slabo in poceni). Gibam se pa praktično nič. Verjamem, če bi se začel malce rekreirati, da bi se zadeva v zelo kratkem času zelo popravila.
Debata ne paše v to temu, jbg, sem se pa razpričal, ker me to že nekaj časa žuli.
 
Nazadnje urejeno:

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
S tem da recimo jajca in putr dokazano ne vplivata na holesterol tko da jih lahko mirno jes...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.597
6.336
113
Jajca in puter imam zelo rad, vendar dvomim v tvojo izjavo, da dejansko ne vpliva na holesterol. Če je to res, God bless you
smile-1.gif
 

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.562
135
63
Fadile, vse je v zmernosti.
Sicer pa je tema bolj primerna za podforum zdravje, a se vam ne zdi?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Citat:
Uporabnik barvica pravi:

Sicer pa je tema bolj primerna za podforum zdravje, a se vam ne zdi?

Ja in ne. Dejansko po sami vsebini res ne sodi, je pa morda fajn da tistim ki dost žrejo po gostilnah da malo misliti, nič ne škodi.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Iz prve roke: skenslal OH (kar je sedaj moderno, je pa res, da se na teden 1X pregrešim), jem nenormalno jajc (3 na dan) pečenih na oljčnem olju - holesterol ornk padel, vse ostalo v življenju nespremenjeno!
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.597
6.336
113
Predlagam, da se debata o povišanem holesterolu premakne v podforum Zdravje. Svoje pisanje o holesterolu bom kopiral in odprl novo temu v Zdravju. Vabljeni vsi, ki imate podobne težave, izkušnje, ali pa vas recimo samo zanima.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.597
6.336
113
V soboto, 5.9.2015, smo bili v Moščenički Dragi (Opatija) v restavraciji Johnson na poznem kosilu. Pričakoval sem visok nivo kvalitete hrane, vendar sem bil kar malce razočaran. Hrana povsem povprečna, postrežba hrvaško pocukrana in na koncu račun, recimo višji od pričakovanega.
Normalno vedno pregledam račun predno plačam, vendar tokrat. ga izjemoma nisem. Danes pa sem pri pospravljanju denarnice račun malo bolj natačno pregledal in sem doživel hladen tuš. Na računu so nam zaračunali dve stvari, ki jih sploh nismo naročili, dobili in še manj jedli (označeno na priloženem računu). Skratka, po pregledu sem ugotovil, da so me ogoljufali za cca. 40€.
V restavracijo sem poslal mail, kjer sem zadevo lepo opisal in priložil scan računa. Da zaključim, da me v Restavraciji Johnson ne vidijo nikoli več, vsem pa, ki nameravate obiskati Moščeničko Drago in tam tudi nekaj pojesti, restavracijo Johnson vam močno odsvetujem.


 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik Sonny_Chiba pravi:
Lp

Kakšno mnenje o Restavraciji Jezero?
http://www.kaval-group.si/JEZERO,,jezero.htm

Zadnje čase se precej oglašuje.

Hvala

Ce je enako kot Kaval, potem ni vredna kaj dosti, namreč hrana v Kavalu se je zadnja leta obrnila samo še navzdol, no z izjemo cen,ki so ostale enake oziroma višje.

5 let nazaj sem sel z veseljem tja na florentinca, nazadnje ko sem sel 6 mesecev nazaj,sem se pa odlocil da ne grem več, namreč da bom za dve osebi ki se najesta povprečno plačal 60eur in istočasno gledal se prekleto vzvisen odnos natakarjev, niti pod razno.
Ekipa se je prevec razpustila in bi se šli lahko mal naučit obnašanja oziroma kako biti dober natakar, npr. Ponvica na Brezovici mi je vredna vsakega centa če se orientiram na kakšne dobre steake in sladice.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Pero... pa kaki Ljubljančan si ti, da ne veš kam je v LJ treba iti na Steak? V Kavala, mislim...
grin1.gif
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Ma ta Satri pisker je na vsaki strani. Pejte, pa se nažrite in ne sprašujte več. Samo kako je bilo in nič drugega.