Ocenjevanje gostiln

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Gostilna na Klancu (Medvode).

Sva šla tja, ker imava čez cesto in se nama nikamor drugam ni dalo. Nekaj časa nazaj so vse prenovili in zgleda prijetno.
Sicer sva naročila pico, ker nama je to pasalo, ampak...

Odnos: 1/10
Postrežba: 1/10
Hrana: 1/10
Ambient: 7/10

Sva prišla v gostilno, besede dober dan ne poznajo. Vpraša naju kaj bova spila jedilnih listov nama ne prinese, nakar ga sama prosiva zanj. Ko se odločiva kaj bova greva sama do natakarja in mu naročiva (lakota dela svoje, drugače bi se obrnila in šla).
Čakava in čakava, prinese nama pice, da na mizo brez besed.
Sama sem vzela pico s tuno, povprečnega okusa, ampak ok, pojem slabo polovico, moj naroči neko pico s suho salamo, probam salamo, niti ugriznila nisem v slamo, tako nagravžna da sem jo samo ven pljunila
crazy1.gif
, zdele mi je slabo če se spomnim.
Na pritožbe se ne ozira. Račun da normalen.
Še cel preostanek dneva sva se oba slabo počutila od te ogabne hrane. Tja ne stopim nikoli več.
Na Klancu

Splošna ocena 1/10.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Gostilna Jelen, Šentvid (proti koncu Celovške):
-postrežba 10
-prijaznost 9
-čistoča 10
-kvaliteta glede na ceno 9
-sanitarije 9
-splošni vtis 9

Bili smo trije, v ponedeljek zvečer, gostov nas je bilo za prstov ene roke.
Padli so trije aperitivi, leskovački čevapi, kraljevski čevapčiči, polnjena vešalica, šobska solata (3x), pomfri (2x), prebranec, kajmak, par coca col in vod, sladica (3x) in kava (2x), vse skupaj je bilo točno 70 €.
K Jelenu grem parkrat letno, do sedaj še nisem bil razočaran (no, enkrat se je zgodilo, da so ženi prinesli biftek, kjer pa je imel meso že "vonj", smo takoj zavrnili, brez pripomb so odnesli in v roku treh minut prinesli novo izbrano jed).

Sem se pa že od prvega obiska dalje navadil, da strežejo starejši možakarji srbskega porekla; mal naglaska, ampak vedno prijazni in na nivoju.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Gostilna prKopacu (Brezovica.)

postrežba 9.5
prijaznost 9.5
kvaliteta glede na ceno 8
Velikost porcij 7 (definitivno niso take kot folk pravi da nosis se domov, normalne. )

Poprov biftek 10eur, priloga se slabe 2eur, porcije pa kot napisano bolj manjse kot kaj drugega, biftek sicer lep, lepo pecen, a vseeno nekako okus/priokus pa cisto navadnem govejem zrezku. Tudi njihov biftek je prej raven ramsteka.

Edino cene so primerne, pac nivo okoliskih gostiln ki so drugace od 30km naprej odaljene. Pivo 1.9eur
Kopač se je v zadnjem letu ali dveh mal pokvaril, vsaj sam imam tak občutek. Cene je malenkost podražil, velikost porcij pa zmanjšal (včasih si po kosilu od tam šel lahko samo še domov na kavč ležat).
Vendar kot si napisal: še vedno imajo večje porcije kot drugje in tudi cenejši so, vendar se je malo poslabšal glede na prejšnja leta (tja grem nekajkrat letno).
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Gostilna Cubo, Šmartinska ulica, LJ:
-postrežba 10
-prijaznost 10
-čistoča 10
-kvaliteta glede na ceno 9
- vinska karta 10
-sanitarije - jih nisem uporabil
grin1.gif

-splošni vtis 10

Bil tam 2x letos, gre pa za tipično restavracijo za ljubljanske "hohštaplerje". Prvič sem bil povabljen (družba štirih), bilo vse korektno, natakarji na nivoju, me je pa presenetilo, da so bile vse poizkušene jedi res okusne. Ravno prvič sem šel tja z odporom, če moram že doma prej sendvič pojest, ker bodo porcije majhne okusi pa kr neki.
tongue-1.gif

Pa sem bil res prijetno presenečen.

Drugič sva šla tja z ženo; najprej aperitiv (teranov šampanjec), nato predjed (mocarela s pršutom, goveji karpačo), glavna jed (biftek taljata z rukolo, pa file ene ribe), sladica 2x, vmes pa sva degustirala 3 različna vina.
Skupni znesek za dve osebi je bil 95 €, od tega je bila od oka polovica za vina (jedi sploh niso drage).
Vendar še enkrat poudarjam: poleg prijaznosti in strokovnosti natakarja glede vinske karte sem res pozitivno presenečen na kakovostjo hrane.
smile-1.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.607
6.355
113
Kako pa se imenuje ta gostila na Goričkem? In kaj je tam tako dobrega, da jo priporočaš?
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.977
5.703
113
blizu močvirne prestolnice
Mislim da je gostilna pri Rotundi sicer je tako samo ena v vasi. Priporočam vse saj ponujajo domačo prekmursko hrano katera je res odlična in ogromna tako da boš kar težko pojedel predjed, glavno jed in sladico. Vina so prav tako domača, prav tako je osebje zelo prijazno. Šefica je starejša gospa opozoril bi le da je kar težko dobiti prosto mesto. Mi smo ga vedno dobili ker smo prišli pred 12 saj veš otroci, tam okoli 13 so se ljudje že morali obračati ali pa čakati.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.977
5.703
113
blizu močvirne prestolnice
Jah ne vem meni se ni zdelo drago pa nimam veliko denarja. Pri meni je tako da na dopustu ne gledam glih na vsk fičng.Mislim da je tam med 30 in 40 eurov za dve osebi plus otrok. Bila je predjed potem glavna jed, sladica ter pol litra domačega. Za otroka sem naročil juho meso je jedel pri nama sladico je imel svojo katero sem tako ali tako sam do koca zmazal.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.870
1.321
113
Predvidevam, da poznate, a v tej temi nisem zasledil Cantine Mexicana in tudi v prejšnji ni bila preveč omenjena. Tole bo uradni naziv podjetja:

KANTINA MEKSIKANA d.o.o.
Wolfova 4, 1000 Ljubljana
Interweb: Cantina Mexicana

Za tiste, ki se vam še vedno ne sanja kje bi to bilo. Morda vam Knafljev prehod osveži spomin, če ne pa use Gugle.

Če je hana mehiška, ne vem, ker še nikoli nisem bil v tistem delu sveta, predvidevam pa da se recepti prilagodijo naši populaciji.

Bil na kosilu in kot vedno do zdaj, zadovoljen, brez pripomb. Naročili smo 1x Chili con Carne, 3x rumpsteak s pripadajočimi dodatki, pripadajo ti trije (naročili smo krompirček, riž in pasiran fižol na mehiški način, česnov kruh in nacho sir). Pila se je Radenska, limonada in voda.

Postrežba je bila brez posebnosti, hrana je prihajala redno, natakarji se pokrivajo med sabo, nivo komunikacije je na mestu (pozdravljanje, posebne želje, zadovoljivost obroka itd.). Hiter pristop do stranke, ne čakaš kot neumen na jedilni list. Ni nikaršne trme ali nezadovoljstva. Pohvalno.

Za čistočo je poskrbljeno, redno čistijo tudi zunanje prostore. Sanitarije so čiste, vendar nekoliko majhne in nedostopne, nahajajo se v drugem nadstropju. Zna pa tudi biti vroče, ker se nahaja tik pod streho. Za zalogo tekočega mila in raznolikega papirja je poskrbljeno.

Hrana je odlična (osebno mnenje), Chili prijetno pekoč, veliko mesa (govedina in piščanec) in zelenjave (koruza, paprika, fižol), zraven dobiš tortiljo. Za glavno jed smo imeli rumpsteak (medium) z dodatki. Meso resnično pravilno pečeno, enako kot ga pečem doma 4-3-2-1, sočno in okusno z rahlim vonjem po roštilju. Servirano je v litoželezni ponvi. Pribor je pravilen, ki ti omogoča normalno rezanje mesa (ne dobiš pizza noža). Pijačo je bila odprta in nalita pred mano, velik plus pri meni.

Račun ni pretiran, vse skupaj me je prišlo dobrih 45 EUR brez napitnine.

Splošni vtis pozitiven, občasno me zmoti klientela, ki nima nadzora nad svojo glasnostjo in obnašanjem. Končno oceno bi dal 9/10, zaradi sanitarij, ki so premajhne in prevroče, če bi se človek želel malo osvežiti, dve osebi se ne moreta normalno gibati.

Priporočam!
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Bi se podpisal pod tole kantino. Sicer spet nic fancy, ampak solidna hrana, postrezba, skratka za na kosilo skocit definitivno.
 

zetko

Pripravnik
18. avg 2007
916
0
16
40
Gostilna Valvasor, Stara Ljubljana

Zvečer je bilo treba nekaj pojest, pa sem rekel, da gremo sprobat tole. Ambient hud, mogoce edino malo moti neravna podlaga zunaj, tako da se zna zgodit, da imaš stol postrani
grin1.gif
Postrežba hitra, na nivoju (se mi zdi, da je tam kar nekaj bivšega osebja iz Asa).

Hrana: Za welcome hitro pečena bučka s kislo smetano in malo balzamicnega kisa - v redu, ampak glede na to, da nisem ljubitelj zelenjave, me ni prevec ganilo
grin1.gif
Za glavno jed sem jedel gratiniran biftek s tartufi - meso dobro, pravilno peceno, spodaj je bila neka pena iz krompirja bolj tako-tako (malo brez okusa), zgoraj pa neka dobra zadeva iz tartufov in se necesa. Za sladico cokoladni sufle - tudi brez pripomb.

Cena 80 eur za 2 osebi (2x biftek, 2x sladica, 2x po 3 deci vina), kar se mi za ta nivo ne zdi pretirano.
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Danes sem (spet) obiskal gostilno Kratochwill v stavbi Leclerca na Rudniku. Tam sem bil že večkrat in vedno sem naročil pico, ki je bila zmeraj super.

No in danes sem se pa v menuju zagledal v argentinski steak s pečenim krompirčkom in zelenjavo, že dolgo sem si želel pojesti en dober steak, pa sem si rekel - ajde da probam. Ko bi takrat le vedel, kakšen šrot mi bodo servirali.. Jao.

Naročim kelnarju argentinski steak, ampak brez zelenjave. Nekje na sredi čakanja sem se spomnil, da me sploh ni vprašal kako zapečenega hočem...jaz se pa tudi nisem spomnil pri naročilu. Že na tej točki sem bil ziher, da ne bo čist ok... No in mi nato prinese krožnik, gor pa dosti zelenjave, ogromno čebule, ajvarja, zemfa, ko da bi naročil neke jebene čevape (sej ne da sem eksplicitno naroču brez...ampak ajde to greško sem še nekako požrl...), močno masten pečeni krompirček (bljak) in pa steak..naj ga opišem: velikosti slabih 10x10 (vse skup nič), zgoraj in spodaj zažgan in pa najbolj pomembna lastnost: nikakor se ga ni dalo rezat! Tako trd je bil, da sem z veliko muko komaj odrezal stran za 2 grižljaja. Ej če bi ga s cirkularjem s titan šajbo žagal, bi ziher elektriko ven vrglo in motor spalilo, tako je bil trd. V sredi pa je bil lepo rožnat, okus pa seveda zanič.

Pokličem kelnarja pa mu rečem: "Ej kolega, jaz tega ne morem jest." "Pa kako da ne?" "Ne da se ga rezat." Pa me pogleda ko žaba iz solate in reče, da mi ga bo zamenjal, vzame moj krožnik in gre. Po petih minutah dobim nazaj svoj krožnik in tisti isti steak, ki so ga še malo bolj popekli, tako da je bil res kot orng sprešano žaganje ali pa iverka. O mat marija božja... Vržem beštek na krožnik in takoj prileti druga kelnarica in sprašuje, kaj je narobe. Sem povedal kaj in kako in je rekla, da je mlada kuharca in da očitno ne zna spečt argentinca.

No in pol je rekla, da naj si izberem nekaj v vrednosti tega steaka, da mi dajo zastonj. Pa sem naročil eno pico za po peš pa dvojne palačinke za mojo družbo... Skratka zelo slaba izkušnja in če bom še kdaj šel tja, bom šel samo na pico.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Cantina je tudi na Rudniku v Supernovi, vendar po mojem mnenju in okusu slabša kot v centru. V centru je res dobro
cheer.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Torej po priporočilih na internetu https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/746582/Main/744461

V glavnem ni besed, s katerimi bi opisal solidnost te gostilne, predvsem razmerje kvaliteta /cena / odličnost, še moja ocena :


-postrežba 10/10
-prijaznost 9/10
-čistočo 9/10
-kvaliteto glede na ceno 10/10
-vinsko karto 7/10
-sanitarije 9/10
-splošni vtis 10/10

Takega ocvrtega piščanca res ne najdeš daleč na okoli, da ne omenim hlad kostanjev na vrtu in pa mnogo igral za otroke z vsemi zaščitami za varnost otrok, res idealna gostilna za družine in z normalnimi cenami TOPLO PRIPOROČAM !
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Tudi meni je blo tam zelo všeč. Kolikor se spomnim , gre za navadno "ljudsko" gostilna (v dobrem pomenu besede), tako da so cene za vsak povprečen žep.