Ocenjevanje gostiln

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Strelec, restavracija Ljubljanski grad

Priporočam...odlična hrana, odličen natakar, kateremu se je videlo, da prav uživa v razlaganju hrane in pijač.
5 hodov + začetna "paštetka"... 3 vrste vina + 23 let star Rum... 140eur/2 osebi

POZDRAV IZ KUHINJE V NEKDANJEM STOLPU STRELCEV
JESENSKA BARJANSKA GOVEJA IN GOSJA PAŠA Marinirane goveje rezine, sladoled iz gosjih jeter, zemlja rdeče pese, krema zelišč in tartufov, zelišča
NEKAJ TOPLEGA ZA STRELCE Dnevna grajska juha
,,KRUH UBOGIH,, Krompir nadevan z jajčnim rumenjakom, krompirjeva pena, gomoljike, krebuljica, povretek rdečega vina in tartufov, ribani tartufi
KAKO PA KAJ MESTNI LOVCI? srnin hrbet, na grobi soli pečena pesa, z račjimi jetri nadevani ajdovi svaljki, črni oreh
KAVA Z MLEKOM... čokoladna pena s kavo (espresso mousse), drobljen čokoladni piškot, kavni sorbet z mlekom, mlečna pena
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
5 hodov + začetna "paštetka"... 3 vrste vina + 23 let star Rum... 140eur/2 osebi

pismo .... sem ti kar mal fouš, ker si takih avanturc ne morem več privoščit
cry12bpy.gif
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik pleXwriter pravi:
O vinu pa tako malo besed, količina in vrsta ter kvaliteta vina, to je ob jedi zelo pomembno
smile-1.gif

Z vinom pa je bilo tako, da sem kar natakarja ob začetku prosila, če lahko oni sami k vsaki jedi predlagajo vino.
Tako, da ti sedaj le tega ne znam več našteti
cool-1.gif
 

dotore

Pripravnik
18. avg 2007
438
3
18
KSZ

Jutri moram povabit poslovnega partnerja na večerjo, rad dobro in kvalitetno je, hkrati pa količine ne smejo biti premale. Omejitev je prostor za 8 oseb, okolica Brežic, v bližini avtoceste.
Mate kako idejo?
Meni na pamet pade samo Debeluh, ampak mi je preveč puhla zadeva.
thnx
lp
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Skaručna

http://www.siol.net/trendi/kulinarika/ocenili_smo/2010/10/skarucna.aspx

Kaj naj rečem, huda zadeva, 8 urno pitje in žretje v kombinaciji s pravo glasbo in obilno mero humorja (Slavc). Vrhunska hrana z vrhunsko "prilogo" vin. Cena? Nimam pojma, je pa bilo drago
smile-1.gif
Mislim da mora vsak jedec it to preizkusit. Je pa bilo skupaj okoli 15 različnih jedi in cca. 10 hodov.

Cena je odvisna od Slavkotove volje, trenutne pijanosti, kolk te pozna, koliko trave je danes ze spohal in kolk folka ima tisti dan. Nekje med 60-100 na glavo je ponavadi
smile-1.gif
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Če si še posebej marljiv z raznimi kačjimi slinami, zna bit še malo višje. Ampak moraš biti res priden.


Je pa vredno vsakega centa. Najboljša gostilna na svetu.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Se strinjam, samo na Slavcev smeh in smisel za humor se moras navadit, pa si zmagal
smile-1.gif


Midva sva mela ohcet tam
wink-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Včeraj sma bila na degustacijskem meniju v Gostilni pri Lojzetu, Dvorec Zemono. Dobila bon za darilo, drugače cena mislim da 60 eurov po osebi. Odločila sma se za mešani meni, na voljo pa še mesni in ribji.

8 hodov, vino vključeno.

Najprej panceta na sušenem tankem kruhu s sirom in dehidrirani vinski listi, zraven dva kozarčka bučne in fižolje juhe ter hrenov smetanov namaz.
Nato pire z zelenjavo in divjimi kapesantami, postreženo v kozarcu, prinešeno dimljeno na mizo (rjav dim).
Kocka pancete, kuhana 7 urc, da spusti vso maščobo na domači skuti in grahovi kalčki ter bučna juha.
Divji brancin pečen na soli, zraven drobljena dehidrirana zelenjava in pečena bučka z jabolkom in janežem.
Ribji brodet malo drugače.
Medvedje lice pečeno 13 ur na 74 stopinj, postreženo na vročem kamnu z jurčki in rezino larda.

Potem pa naju je šef vprašal, če mama že dost al bi še kaj probala, pa sma rekla da bi kr na sladice šli
grin1.gif


Pa je bila prva sladica gin tonic, brez alkohola, želiran gin in tonikov mouse, postreženo s posušenim brinom na suhem ledu, ki ga zalijejo in celo mizo prelije megla z vonjem po divjem brinu.

In pa še en hod sladic, kjer je bilo v bistvu 5 sladic - vanilijev kifelj, potica v obliki ferrero rocher, mineštra s 5 vrstami zelenjave, 7 vrstami sadja in vanilijevim sladoledom, pire kakija in nekega kostanja.

Postrežba super, natakar in kuhar proti pričakovanju nasmejana in vse skupaj poteka v zelo sproščenem vzdušju, tako da se ni za bat, da bi bil prevelik hohštapleraj
grin1.gif


Kljub temu, da načeloma nisem velik ljubitelj rib, pa je bila daleč najboljša jed brancin.

Medveda sem jedel prvič in tako iz prve bi rekel, da bi verjetno prepoznal, da gre za divjačino, ampak nikoli ne bi vedel, da je medved, ni toliko drugačnega okusa kot kaka divja svinja.

Vse skupaj recimo 9/10. Boma šla sigurno še kdaj v lastni režiji malo podegustirat, ko se meni zamenja.
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Kolega hodi tja na malice. Pravi, da so precej okusne in dobre porcije, glede ostalega ti pa težko rečem.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Kaj pravite na gostilnico Čompa na Trubarjevi v Ljubljani? V zadnjih nekaj mesecih sem bil že četrtič. Meso vrhunsko pripravljeno, mehkejših steakov še nisem jedel nikjer skratka šef se res razume v peko mesa.. vrhunsko vse od A do Ž. Najbolj pa mi je všeč da ni 30 jedi na jedilniku. Na razpolago je nekaj variant in to je to.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Rabim predlog za fancy gostilno v mb za drago peljat ven. Mak, rozmarin, pec poznam. Se kaj? Betnava, city terasa?