Ocenjevanje gostiln

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Verdi Verdi Griže

http://www.verdi-verdi.com/

Spodobna picerija z razmeroma majhnim vrtom. Picerija ima prijeten ambient. Natakar prijazen ter ustrežljiv. Edina pomanjkljivost, da je bil sam, gostov pa kar nekaj. Ni se mi mudilo naprej, zato nimam potrebe po kompliciranju.

Izbor pic je velik in skoraj zagotovo bo kdo našel kaj zase. Cene niso navite, okoli 8 evrov za veliko pico. Imajo tudi testenine, ki jim prav nič ne manjka.

Vse skupaj bi ocenil z eno štirico. Do pet ji manjka samo to, da bi bila moja pica malce bolj obložena pa palačinke so bile malo premalo čokoladne. Ostali smo bili zadovoljni. Testenine pa pice so si izbrali.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Evo, dva napol raporta!

Iz dolomitov se pot ustavi v Kobaridu? Lačen? Lačen. Gremo tle? Ok. Restavracija topli val. Ma ti res postane toplo. Sediš ob cesti, razgled na sladoljedarja. Pišem to zato, ker sledi rahel šok po listanju menija. Zrezki (dunajc, puran v smetanovi) po 13-16 eur. Vodo lahko dobiš samo gazirano ali navadno. 1,5 eur za pol litra vode. Pogrinjek 2 eur. Porcije običajne, glede vsega nobenih presežkov, hrana ala kaval ipd. Postrežba 6,7/10. Razen prve natakarice, ki je imela rajon z drink only sekcijo nobene energije in prijaznosti. Skratka, prvič, zadnjič in nikoli več. Potem pa pravimo, da ni turistov.
bonk.gif


Druga zadeva pa gostilnica Etna v Divači. Lokalec povabi, hvali, ma postaneš lačen, ko ti primorec začne razlagat o hrani. Da vidimo koliko ga je na jeziku. Malo smo podegustirali po picah, predvsem foccacia pizzah. Kaj naj rečem, odlično. Imajo tudi druge jedi, steake se mi zdi, da sem tudi videl, menda je lastnik picajzlast in da nekaj na sestavine. Probali še domač tris sorbetov, zopet pohvale za idejo. Cene? Normalne, velike pice tam okoli 7 eur, foccacia zadeve po 5,5 se mi zdi, sladice po 4 če se ne motim. Postrežba pa tudi fletna v obliki dvonoge blondinke!
grin1.gif
Skratka, če bo kdo na onem koncu, priporočam, da gre probat.
 

Anamarija

Pripravnik
23. jul 2007
799
0
16
37
Topli val je kao neka top gostilna, ampak mi tudi pred leti nismo bili zadovoljni. Za Etno sem pa že mnogo pohval slišala.

Ne vem kam naj dam tole: http://tedenrestavracij.si/

60 restavracij ima en teden (12.10. - 20.10.) degustacijske menije po 13€. Po večini gre za zelo znane gostilne.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Včeraj smo izkoristili verjetno še zadnji poletni vikend in se zapeljali čez Kras do Sesljana, potem pa po ITA strani do Gorice, na pozno kosilo smo šli na turistično kemtijo"Pri Mlinu", Branik, spodnja Vipavska dolina.

Kmetija leži med vinogradi, na samem, prijeten ambient.
Glede na to, da se oglašujejo kot kmetija, jedilnik pričakovano ni pretenciozen. V bistvu jedilnika v papirnati obliki sploh ni.
Naj omenim, da sami vzrejajo živali in strežejo po večini zelenjavo lastne pridelave.

Odločili smo se za več vrst mesa na plošči in prav tako več vrst prilog, oboje na ločenih ploščah - pohvalno.

Dobili smo 4x puran, 4x ombolo, 4x pečena rebrca, 4xvratovina. Priloge - špinača, pražen krompir, njoki, džuveč. 2x solata (radič in fižol s česnom) Spili smo 1x0,5belega, 1x0,5 rdečega, 1l vode, 1l mineralne 2x domača kremšnita.
za 5 ljudi - 61€.

Okusi pristni, domači, sploh njoki so bili fenomenalni. Tako, da, če se boste kaj po tistih krajih potikali - priporočam.

Odprto imajo od petka, do nedelje.
 

apico

Pripravnik
18. avg 2007
117
0
16
Mene pa zanima, katere so dobre gostilne s pristno srbsko hrano v Ljubljani in okolici. Katere bi mi priporočali? Aja, z lokacijo vred
wink-1.gif


Hvala!
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Včeraj smo izkoristili verjetno še zadnji poletni vikend in se zapeljali čez Kras do Sesljana, potem pa po ITA strani do Gorice, na pozno kosilo smo šli na turistično kemtijo"Pri Mlinu", Branik, spodnja Vipavska dolina.

Kmetija leži med vinogradi, na samem, prijeten ambient.
Glede na to, da se oglašujejo kot kmetija, jedilnik pričakovano ni pretenciozen. V bistvu jedilnika v papirnati obliki sploh ni.
Naj omenim, da sami vzrejajo živali in strežejo po večini zelenjavo lastne pridelave.

Odločili smo se za več vrst mesa na plošči in prav tako več vrst prilog, oboje na ločenih ploščah - pohvalno.

Dobili smo 4x puran, 4x ombolo, 4x pečena rebrca, 4xvratovina. Priloge - špinača, pražen krompir, njoki, džuveč. 2x solata (radič in fižol s česnom) Spili smo 1x0,5belega, 1x0,5 rdečega, 1l vode, 1l mineralne 2x domača kremšnita.
za 5 ljudi - 61€.

Okusi pristni, domači, sploh njoki so bili fenomenalni. Tako, da, če se boste kaj po tistih krajih potikali - priporočam.

Odprto imajo od petka, do nedelje.

Mi smo tudi enkrat tja zavil in je bilo res fajno.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.390
5.370
113
Citat:
Uporabnik apico pravi:
Mene pa zanima, katere so dobre gostilne s pristno srbsko hrano v Ljubljani in okolici. Katere bi mi priporočali? Aja, z lokacijo vred
wink-1.gif
Po tem vrstnem redu:

Čad - Cesta na rožnik 18, Ljubljana - www
Pri Jovotu - Poljanska 99, Ljubljana - www
Portal - Zaloška cesta 110, Ljubljana - jedilni list
Gurman - Cesta na Loko 28, Ljubljana - www)
Dubočica - Zaloška cesta 31, Ljubljana - www
Rio - Slovenska cesta 28, Ljubljana - www
(zgornje štiri spadajo pod Momo group)
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Pred vsem naštetim bi tu dodal se 10 v pol, Harambašo in Valterja. Je pa res, da so "Bosanci"
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Se ne bi glih strinjal. Prejšni teden so bili čvapi kr neki. Nekej gumjastega z nedefiniranim okusom. Upam da so imeli le slab dan...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Zelo solidno ima tudi Ponvica na Brezovici in pa ena (ne spomnim se imena) v okolici Iga.
 

apico

Pripravnik
18. avg 2007
117
0
16
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Citat:
Uporabnik apico pravi:
Mene pa zanima, katere so dobre gostilne s pristno srbsko hrano v Ljubljani in okolici. Katere bi mi priporočali? Aja, z lokacijo vred
wink-1.gif
Po tem vrstnem redu:

Čad - Cesta na rožnik 18, Ljubljana - www
Pri Jovotu - Poljanska 99, Ljubljana - www
Portal - Zaloška cesta 110, Ljubljana - jedilni list
Gurman - Cesta na Loko 28, Ljubljana - www)
Dubočica - Zaloška cesta 31, Ljubljana - www
Rio - Slovenska cesta 28, Ljubljana - www
(zgornje štiri spadajo pod Momo group)

Hvala! Nekaj sem jih poznal, ne pa vseh. Moram mal probat.
smile-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Nevem ali Ljubljančani res nimate okusa ampak pri Jovotu da je top gostilna s srbsko hrano? Prosim vas lepo, ne da je drugi po vrsti, na tem seznamu ga sploh ne bi smelo biti... pa brez zamere...