Ocenjevanje gostiln

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.426
113
Obisk Sonje imam tudi jaz v planu v bližnji prihodnosti. Videl slike in prebral komentar na motosvet in me je prepričalo, da grem poizkusit Škampe z rezanci.
Danes sem bil v tistem koncu, pa sem za probo odšel v gositlno Oljka v Vanganelu. Tam naj bi bila specialiteta hiše Ombolo v testu. Sem probal, vendar me ni prepričalo.



Na voljo imaš precej variant in ker sam nisem imel pojma, sem povprašal natakarico, kaj je najbolj popularno. Baje naj bi gostje precej naročali Ombolo v testu s panceto in čebulo. Naročim to in nič posebnega. Precej nasitno. Poleg Ombola lahko izbereš gobovo ali sirovo omako. Sam sem izbral sirovo, vendar je zanič. Drugače zadeva ni predraga, Ombolo v testu 8,5€, omaka 2,5€ in pijača 2dcl Juice + voda 1,4€
Odločal sem se med Sonjo v Izoli in tole Oljko v Vanganelu. In odločil sem se za en kurtz! Bom v kratkem naredil popravo, poslikal in poročal
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Kje pa je ta Sonja, v Izoli in na slovenski obali namreč še nisem doživel, da bi jedel dobro in ne bil postrežen, kot da sem jim pomoril pol familije, ker me morajo celo pozdravit in mi postreči s hrano.
bonk.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.426
113
GOSTILNA SONJA, SONJA BRKIÆ, S.P.

MOROVA ULICA 4, 6310 IZOLA - ISOLA

Tel: 05 640 35 00
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Aha potem sem pa tam že bil letos. Postrežba srednja žalost, naveličanost osebja enaka kot pri vseh okoliških šalabajzerjih. Hrana in cene nič posebnega. Mogoče so boljši v morskih specialitetah ampak jaz tega žal ne jem. Torej še vedno v SLO primorju nobene pametne gostilne za mene
frown-1.gif
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
KSZ:

a kdo ve kera gostilna je nekje v bližini Via Bone na Viču, za Šparom, v tistih halah nekje?

baje je čist dobra
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.426
113
Danes sem bil v Celju in, ker je bil čas kosila, sem zopet zavil v Taverno CARRARO. Hrana pretežno srbska in zelo kvalitetna. Naročil sem preverjeno zadevo, hišno specialiteto Polnjena vešalica po mačvansko ( svinjska ribica, polnjena z sirom, vratovino in kajmakom. Poleg tega šopska solata in lepinja. Pil sem vodo!

Pol. vešalica po mačvansko - 8,90€
Šopska solata - 2,90€
Lepinja - 1,10€
Voda Julijana - 1,80€

 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Postrežba srednja žalost, naveličanost osebja enaka kot pri vseh okoliških šalabajzerjih. Hrana in cene nič posebnega.
frown-1.gif
v petek obiskal Sonjo in se po domače Za*ebal
frown-1.gif


3x predjed - hobotnica (tko tko), sipa (spljoh ne vem kaj sem jedel) , bakalar (ne vem, ker nisem probal)
1x plošča za dva - dve ribi (orada + brancin) + par lignjev + 2x škamp + par školjk + blitva z krompirjem....nobenega presežka, povprečno
1x škampi žar (bili kar uredu)
1x liter belega vina
1x kokakola

= 150 €...

že pri pregledu jedilnika me je presenetilo to da imajo gojene ribe ...
confused-1.gif


nič posebnega zato nisem slikal....
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
En popoln polom: gostilna Gurman tam nekje med Novim Mestom in Stražo.
Edina kortektna točka: puranov dunajc za otroke.

Sicer pa:
- v gostilni bolj mrzlo kot zunaj (natakarica, ki je sicer komaj vredna svojega naziva, hodi okoli v debelem puloverju). Že tu bi se morali obrniti in oditi, pa je pač slavljenec izbiral in nismo hoteli težiti
- na uboge glavne jedi z žara smo čakali 40 minut. Za čevapčiče in podobno
bonk.gif

- čevapčiči popolnoma zanič, brez okusa po čevapččih (ali vsaj mesu) in z enim čudnim prikousom, mastni, popolnoma neužitni. Ogabno
- špikana pleska za komaj odtenek boljša, ampak če vedno mastno, brez teksture, skratka, polom
- punjena vešalica: meso debelo kak milimeter, noter nek zanič približek šunke in kup mastnega sira brez okusa
- pečen krompirček: zunaj masten, noter surov
- eno naročeno jed so (na srečo, pravzaprav) pozabili. Od 7 naročenih stvari ...


Potem so bili pa užaljeni ko sem jim predlagal, naj kuharja raje pošljejo jarke kopat. Itak se pa ga ni bilo iz kuhinje, ko sem natakarici predlagal, da kar njemu povem, kaj si mislimo o hrani.

Skratka: gostilna je tako zanič, da so zaradni njenega vpliva verjetno slabše tudi vse gostilne v krogu 50 kilometrov naokoli.

 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Danes sem bil v Celju in, ker je bil čas kosila, sem zopet zavil v Taverno CARRARO. Hrana pretežno srbska in zelo kvalitetna. Naročil sem preverjeno zadevo, hišno specialiteto Polnjena vešalica po mačvansko ( svinjska ribica, polnjena z sirom, vratovino in kajmakom. Poleg tega šopska solata in lepinja. Pil sem vodo!

Pol. vešalica po mačvansko - 8,90€
Šopska solata - 2,90€
Lepinja - 1,10€
Voda Julijana - 1,80€


V Carraro tudi jaz zlo rad zavijem in prav tole je tudi moja najljubša jed. Sam jaz namesto šobske jem grško solato.
smile-1.gif

Zaenkrat me še niso razočarali. Je pa prav tako podobno dobra in na podoben način pripravljeno tudi pri Grofu na Vranskem. Edino, kar mi pri Grofu ni bilo všeč, ko sem jedel jedi iz žara je priloga prebranec. To pa tam ne bom več naročil, ker je bila zadeva prevodena in neokusna.
 
Nazadnje urejeno:

urosw

Pripravnik
6. avg 2012
33
0
6
Maribor
Lep pozdrav.
grims-1.gif

Jutri gremo z družino na izlet v Celje, da pogostimo mamin in moj roj. dan.
Sedaj pa me zanima, glede kakšni mojstri in uporabniki gostiln ste tukaj
wink-1.gif
, in katere priporočate. Če imate še kakšno idejo, se sila priporočam:

1. AQUA ROMA
2 . VERDI VERDI
3. MEDVED
4. GROF
5.Gostilna Francl
6.Gostilni Matjaž (nimajo int. strani. Moram poklicati za cene,štruklje in žlikrofe
7. Gostilna MLAKAR


Predvsem me zanimajo gostilne sledečega tipa:
a. DOBRA ITA. KUHINJA, pizza, testenine. Pizza kot gurmanska zadeva in ne pizza kot študentska varianta kjer je testo debeline vojaškega čevlja, fila pa plava v olju.

b. Slo. klasična hrana. Žlikrofi, štruklji. Ker sem tako v ene kot druge ZALJUBLJEN in ker sem, kot veste, NOR NA SKUTO

c. Jedi na žlico oz. to kar sedaj prihaja in imamo radi pri nas; krvavice, pečenice, zelje, jota, repa...

Hvala za vso pomoč in/ter predloge
aplauz.gif
 

urosw

Pripravnik
6. avg 2012
33
0
6
Maribor
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Moj predlog je, da me povabiš, saj zato se praznuje.

Agree
zmaga.gif
. Ti pa plačaš, ker me počastiš. Sedaj, ko sem dosegel tole famonozno 3jko, starši pa 6tko.
Kje in kdaj te poberemo?
hysterical-1.gif