TomTom za iPhone

MiKi5

gps navigator
20. sep 2007
652
0
16
Ljubljana
Nemogoče. Potem se mogoče obeta tudi za Symbian?

Sicer pa Compatibility je samo:
* iPhone 3G
* iPhone 3GS
 
Nazadnje urejeno:

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Citat:
Uporabnik MiKi5 pravi:
Nemogoče. Potem se mogoče obeta tudi za Symbian?

Sicer pa Compatibility je samo:
* iPhone 3G
* iPhone 3GS
Seveda je samo za ta dva... prvi nima vgrajenega GPS-a. Blutetooth GPS pa na iPhone-ih ne dela (apple politika).
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Kaj pa karte? Bodo posebej za Apple razvite ali bo mogoče že obstoječe karte koristit?
 

MiKi5

gps navigator
20. sep 2007
652
0
16
Ljubljana
Symbian verzije ni. Zadja je verzija 5 ali 6, s katerim delajo mape do letnika 2006, potem pa nič več.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
ksz

Je mogoce kdo ze kaj stestiral? Kako se obnese napram iGo?
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Ahaaa.. Kul
smile-1.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Pozabil si povedat, da si moras skuhat zadevo. Samostojnega prodajnega paketa za nas del menda se vedno ni po mojih infotih. Bom pa danes sprobal nalozit se EE.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Drugače sem bolj domač na Garminu, na iPhone pa imam TomTom, ki ga še ne pozna dovolj dobro.
A ve kdo kako je z nalaganjem uporabniških speedcamov?
Vem, da lahko pri TomTom-u kupiš neke speedcame, ampak jst bi rad naložil tiste s POI plaže.
Zanima me, če kdo ve kako jih naložit, da te potem nanje tudi opozarja. Drugače sem videl, da so POI zravn v direktoriju, kjer je karta (Evrope), vendar ne vem, ali je dovolj, da v direktorij prekopiram .ov2 datoteko (kakšna je sploh razlika med .ov2 in .asc - na POI plaži je na voljo oboje), ali je potrebno še kaj drugega, predvsem ker si želim, da deluje tudi opozarjanje in ne da so uvožene zgolj kot POI.
Sicer se imam namen s tem še malce poigrati, ampak za začetek sprašujem, če se je slučajno kdo že igral s tem na iPhone, ali pa če lahko kdo, ki TomTom-a pozna iz drugih platform, pove, kako je drugače s tem.

EDIT: Sm pogrntu, da po kopiranju .ov2 datoteke s SLO radarji iz POI plaže v direktorij karte, točke lepo zazna in jih prikazuje na karti, vendar pa me vsaj po simulaciji vožnje sodeč nanje ne opzorja, čeprav imam v nastavitvah vključeno Alterts -> Safety Camera in izbran zvok. Ve kdo, kako ga pripričati, da so te točke pravzaprav radarji?
 
Nazadnje urejeno:

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
alo v simulaciji ne opozarja, tak da veselo na pot in bo delalo - moraš pa v meniju vklopit na opozarjanje radarjev - torej vklopit poi in povedat koliko prej te naj začne opozarjat v metrih in pa zvok pa še da te naj opozori le ko je poi na tvoji poti in ne če je v sosednji ulici - lahko nastaviš za katerikoli poi.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Glih to je fora, ker se ne da nastavt za vsak POI, da te opozarja tok pa tok metrov prej, kot se to nekje da. Edina stvar, ki jo lahko vklopiš, je opozarjanje na Safety Cam-e, ampak to nekako velja le za njihove originalne, nevem pa če se ga da kako prerpičat, da so te POI točke, ki jih jst naložim, tudi radarji.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Evo pa sem spet pri igračkanju s TomTom-om na iPhone-u tokrat na štirici, kjer navigacija deluje precej bolje(sedaj je res tako kot mora biti).

Drugače je res super, ker je GPS pri iPhone 4 veliko boljši kot pri prejšnih modelih, tako da signal najde ekstremno hitro, poleg tega pa je bolj natančen, seveda pa k boljšem navigiranju (brez zaostajanja in zatikanja) pripomore tudi precej hitrejši procesor in več rama, na koncu pa je tu še IPS LCD z resolucijo 960*640, ki prikazuje super sliko. Najbolj mi je všeč to, da ima TomTom tudi integrirano podporo za upravljanje s predvajalnikom glasbe, tako da se glasba predvaja v ozadju, komade lahko menjaš kar preko TomToma, ko pa daje glasovna navodila pa glasbo stiša, pove svoje in da nato špila glasbo najprej z normalno glasnostjo, kar je seveda super, če imaš na iPhone-u veliko glasbe, iPhone priklopljen na avtoradio in telefon uporabljaš tudi za navigiranje.

Ostane le še ena stvar, ki jo pograšam in to so opozorila na radarje (lastne radarje, ki jih lohko potegnemo iz POI plaže). No ja, priznam, mogoče ni ravno nekaj, kar bi nujno potreboval, ampak mi je bolj želja in izziv to zrihtat, vsekakor pa je zadeva tudi uporabna. Ta problem sem izpostavil že nekaj časa nazaj in še vedno ostaja, pa tudi v prihodnjih verzijah verjetno ne bo nič dugače, ker baje TomTom tudi pri njihovih novih napravah ukinja opozarjenje na lastne POI točke (in s tem forsira svojo storitev - plačljivo bazo speedcamov). Ko sem po vsem prebranem mislil, da iz te moke ne bo kruha, sem vseeno dobil nekaj upanja s prebiranjem PocketGPSWorld.com, kjer imajo navodila, kako naložiti njihovo bazo radarjev, priložen pa je tudi video , ki prikazuje, da zadeva deluje. Če prav razumem, je potrebno na napravo naložiti datoteke .ov2(baza), .bmp primenovan v .png (ikona) in .ogg (avdio), nato pa je potrebno še zamenjati MapSettings.cfg z njihovim, ki ima nastavljena opozorila, kar naj bi bilo ključnega pomena. Problem je ravno v tej datoteki, ker nevem točno kaj in kako je v njej zapisano, ali so ta opozorila nastavljena globalno ali za točno določene točke. Nekaj omenjajo, da je datoteko drugače mogoče skopirati iz druge TomTom naprave, kjer opozorila delujejo, vendar predvidevam, da je potrebno imeti na tej napravi konkretne točke, za katere potrebujemo opozorila in ni dovolj naključna MapSettings.cfg datoteka, ki bi jo našel na internetu (nisem pa siguren). Mislim, da tukaj sledi ekspirimentiranje.

Vsekakor, če kdo bolj podrobno pozna TomTom in nastavitve v MapSettings.cfg, se priporočam za kakršnekoli informacije.
Takoj, ko najdem malo časa, bom poizkusil par varjant. Super bi bilo, če bi lahko nekdo, ki ima TomTom napravo, naložil recimo radarje za SLO iz POI plaže(ov2,bmp in ogg), nastavil opozarjanje in nato MapSettings.cfg delil z mano.
Če ne bo druge bom naložil PDA Windows Mobile emulator in za test poizkusil dobiti TomTom za PDA. V primeru, da je možno na PDA-ju nastaviti opozorila na POI (v mojem primeru custom radarje) bi le te nastavil in uporabil MapSettings.cfg od tam.
Še bolje bi bilo, če bi našel kakšen MapSettings.cfg editor za PC, vendar dvomim da obstaja.

Torej, če ima kdorkoli kakršnekoli izkušnje s tem, kar bi rad dosegel tudi sam, bi bilo super, da to napiše sem, jaz pa bom poročal o svojih izsledkih, če mi uspe kaj zrihtati.
 

HTCjka

Zelenc'
18. mar 2008
3
0
1
Tudi meni TomTom najbolj odgovarja, na štirci pa sploh zgleda fenomenalno
cool-1.gif


Ne vem če si že prišel do rešitve, ampak je zelo enostavno:
Najprej si dol potegneš i-FunBox, ki je itak vsestransko uporaben tudi za igrice in programe.
Najdeš svojo mapo na telefonu in pol se začne veselje.
Pri meni gre takole:
iPhone-> User Applications -> Eastern Europe -> Eastern Europe -> Eastern Europe Map ---- tu notri naložiš TT POI točke; da bi slikce delovale morajo biti *.png in ne *.bmp!!
Za slovensko vodenje pa le skopiraš "Tanjo" v voices. Če ti ne bo delalo, spremeni številke v datoteki iz 86 v 99. Mei dela vse super
cheer.gif


Lp
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
A je mogoče kakšna opcija, da se v TomToma doda lastna routa. Se pravi v Google maps se naredi pot, izvozi v .gpx, pretvori v .ov2 in potem?