Hladilna podlaga za prenosnik

19. jul 2007
2.765
1.494
113
A ima kdo hladilno podlago za prenosnik ? Je uporabno, deluje. A je samo v napoto?

hladilna_podlaga_za_prenosnik_belkin_______________CO870487.jpg


Gledal sem nekaj takega:
http://www.enaa.com/oddelki/conrad/izd_3508_CO870487_Hladilna_podlaga_za_prenosnik_Belkin

http://www.enaa.com/oddelki/ra...k_3x_ventilator

Zdi se mi uporabno iz dveh razlogov:

Laptop je na trdni podlagi in bo dlje časa dobro delal.

Laptop je bolje hlajen bo dlje časa dobro delal.

Zanimajo me vaše izkušnje in nasveti.

Mogoče ve kdo za kakšno ugodno akcijo ?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Na bolhi sem jih par videl rabljenih, očitno nekateri niso navdušeni, so pa verjetno poceni.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Lej... če maš dobrega prenosnika, ti bo delal dolgo, pa tudi hladil se bo, ker bo imel dobro načrtovano hlajenje že sam po sebi. Če imaš pa neko igračo in se ti pa pregreva, je pa morda res smiselno vzet tako podlago, čeprav je meni potem tipkanje po njem oteženo - zelo visoka tipkovnica
tongue-1.gif
(jaz imam enega Acerja, še vedno mi je žal, podlogo sem preizkusil pri enem sošolcu, ampak meni ni to to, preveč nerodno, pa minimalno manj piha laptop, tako da ni nekega hudega efekta)


Lp
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Če mene vprašaš je škoda denarja.
Prenosnik se ne sme pregrevati, zaradi te podlage pa nebo deloval nič dlje kot sicer.
Uporabljati ga pa moraš v vsakem primeru na trdi podlagi (oz. je zelo priporočljivo), razen če nimaš SSD diska.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Čisto dovolj je dvignit laptop odzadaj za kak cm ali dva (tudi pisanje je lažje), daš spodaj kako igralno kocko recimo, se pa dobijo prav gumijaste podloge za dvignit.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Jest bi tole dal v kategorijo filtrov za crt monitorje, ki so bili popularni pred 15+ leti
wink-1.gif


Edino kar se mi zdi smiselno storit na to temo je, da podložiš zadnji del prenosnika - več je lufta, bolje se hladi, pa še tipkovnica ni več tako štorasto ravna. Seveda je to odvisno od modela - kje ima ventilatorje, kako ga je možno podložit, če imaš docking station to nima smisla...

edit: Southpark misli enako, potem bo že držalo
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:
19. jul 2007
2.765
1.494
113
Citat:
Prenosnik se ne sme pregrevati, zaradi te podlage pa nebo deloval nič dlje kot sicer.
Se pravi, če se prenosnik pregreva, se mu zmanjša življenska doba.
Citat:
Edino kar se mi zdi smiselno storit na to temo je, da podložiš zadnji del prenosnika - več je lufta,
.
Citat:
Uporabljati ga pa moraš v vsakem primeru na trdi podlagi (oz. je zelo priporočljivo)
.
Citat:
Čisto dovolj je dvignit laptop odzadaj za kak cm ali dva (tudi pisanje je lažje), daš spodaj kako igralno kocko recimo, se pa dobijo prav gumijaste podloge za dvignit.
.
Ko sem gledal tako hladilno podlago za laptop sem bolj, kot neko ½hladilno½ podlago imel v mislih, da je to pravzaprav trdna podlaga za laptop . ki je tudi ustrezno oblikovana, da je utrezen pretok zraka - skozi originalni hladilnik laptopa in da ni potrebno podlagat laptopa z nekimi kockicami.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Pretok zraka mora bit ustrezen tudi brez podloge. Če imaš laptop na primer na mizi, potem so morali inženirji kaj zašuštrat, če se ti pregreva. Če ga imaš na kolenih pazi samo, da ne prekrivaš odprtine, kjer zrak vleče noter in kjer piha ven, to je to.
Imam občutek, da se folk zadnje čase smatra za srečne, če se jim laptop ne pregreva? Prav zanima me, če je to posledica slabega načrtovanja inženirjev ali samo čunga lunga prenosnikov.
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Jest bi tole dal v kategorijo filtrov za crt monitorje, ki so bili popularni pred 15+ leti
wink-1.gif
mal off topic...na ZZZS v Izoli jih imajo na lcd monitorjih
hysterical-1.gif
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Men se pa zdi uporabna zadeva, npr. imam prižganega 10h in s tem hlajenjem vsaj tipkovnica ni vroča. Lep naklon nardi za lažje pisanje, po žeji si prilagajaš, vent je skoraj neslišen. Vem, ko sem meril sprogramom je blo par stopinj razlike, temu primerno je zanimanje in cena.
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Jaz za svojo termoelektrarno Compaq 8710w uporabljam tole:

water_mark_nbc02b.jpg


AK-NBC-02B
Akasa aluminium alloy widescreen notebook cooler for 17 inch notebooks, featuring 2 lo-noise ultra quiet fans, extra USB port for additional device, on/off switch.

Pri renderiranju in podobni video telovadbi je problem z gretjem predvsem v poletnih mesecih.

Zadeva fantastično odvaja toploto.

LPM;
 
Nazadnje urejeno: