nova grafika - problem - izginja slika

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
nvidia 7600gt 256mb sem zamenjal z 9500gt 1gb - grafiko lepo namestim, naložim najnovejše drivere...in ko gledam film ali igram igro (npr. Gta IV) mi na vsake cca pol minute za 5sekund nastane črna slika (zvok se odvija naprej, prav tako slika se ne zaustavi - čeprav je na zaslona črno). posodobil sem tudi drivere za plato.

v čem bi lahko bil problem? kaj ta grafična ima mogoče posebej napajanje? ker v navodilih piše en stavek - da za max delovanje naj se posebej priklopi na napajanje. sem gledal kable na plati pa noben ne ustreza, da bi ga lahko na tistih 7 iglic (2 vrsti po 4 in 3) na grafiki vtaknil...

je mogoče da je napajalnik prešvoh-450W? je z grafiko samo kaj narobe?
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Meni se zdi, da je napajanje grafike direkt iz napajalnika. Moraš pa seveda imeti napajalnik, ki ima take priključke.
 

SpaceMonkey

Pripravnik
11. avg 2007
761
3
18
Na grafo moraš priklopit 6 pin. konektor iz napajalnika. Če ga nimaš, se dobijo pretvorniki iz molex v 6 pinski konektor.

Da si boš lažje predstavljal dodajam sliko. Na levi strani slike je 6 pin. konektor, na desni pa pretvornik iz molex.
 
Nazadnje urejeno:

SpaceMonkey

Pripravnik
11. avg 2007
761
3
18
vidim, da nima tega.

Nisi zraven grafe dobil nobenih navodil ali pa kakšne druge dokumentacije o kartici ? Tam sigurno piše kako in kaj je z napajanjem.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Meni ne zgleda, da bi tale grafa imela priključek za zunenje napajanje spljoh. Ker tak "masivnega" kosa plastike pač ni na sliki
tongue-1.gif