najboljši estetski zobozdravnik pri nas?

tamau

Zelenc'
21. nov 2008
28
0
1
Mene pa zanimajo, ce kdo kej ve, kateri zobar v Sloveniji je res v samem vrhu po nudenju estetskih storitev (prevlek, venirjev). Recimo na internetu sem nasel dve precej zrihtani internetni strani zobarjev, ki tudi piseta, da imata super opremo itd…
http://www.invisalign.si
http://www.zobozdravstvo-skorjanc.com/
Recimo pri prvem naslovu (dr. Kovačiči) majo napisano, da so vodilna zobozdravstvena ordinacija v Sloveniji na področju estetskega zobozdravstva. A je to res, pa lahko pove samo kdo od vas. So pa sicer cene ljubljanskih zobarjev (vsaj pri teh dveh iz zgornjih naslovov) res visoke v primerjavi s kaksnimi zobarji izven Ljubljane. Ce so slednji res slabsi, potem sem pripravljen vec placati pri ljubljanskih, sicer pa se mi zdi neumno dajati vec za enako kvaliteto. Mi je pa sicer kar pomembno, da ima zobar najnovejso opremo v ambulanti.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Čisto iz radovednosti... kaj si pa ti predstavljaš pod "najnovejša oprema"? Ali pač samo mora biti "najnovejša", ker sklepaš da bo zato storitev kvalitetnejša?

Ker načeloma je tako, da je pri neki "običajnih" storitvah ala plombe dosti bolj pomembno, kako se naredi kot s čim se naredi. Tudi če ti bo kariozno tkivo odstranjeval še z nevemkakim laserjem - če bo pozabil kakšen košček in čez pritrdil plombo - bo to tako veselo gnilo spodaj, da bo joj.
 

tamau

Zelenc'
21. nov 2008
28
0
1
Sej pravim, da mislim predvsem na prevleke oz. luske. Tukej pa ne delajo vsi na isti nacin pomojem mnenju. Za to rabi zobar dobrega tehnika.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik tamau pravi:
Sej pravim, da mislim predvsem na prevleke oz. luske. Tukej pa ne delajo vsi na isti nacin pomojem mnenju. Za to rabi zobar dobrega tehnika.

brez dobrega tehnika si lahko ti najboljši, pa so vseeno tvoji izdelki popolno povprečje ali celo sranje..
 

tamau

Zelenc'
21. nov 2008
28
0
1
No sej tega se zavedam. Ampak kako ugotovit, kateri je dober tehnik in kateri ne?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik tamau pravi:
No sej tega se zavedam. Ampak kako ugotovit, kateri je dober tehnik in kateri ne?

saj ne izveš tega
wink-1.gif


v bistvu težko to izveš drugače, kot pa da ti kdo priporoči, pa še takrat ne moreš biti prepričan, da boš ti enako zadovoljen, ker pač včasih ne gre narediti tako, da bi zadovoljilo vse estetske potrebe, ker pač biološko ni izvedljivo

če pa poveš kaj imaš za naredit, pa ti lahko svetujem, koliko časa moraš porabiti, da res najdeš enega boljših, ker za nekatere stvari je skoraj vseeno kateremu greš
 

tamau

Zelenc'
21. nov 2008
28
0
1
Najbolj pomembno mi je, da dela prevleke oz. luske naravnega izgleda in ne da vidis, da je zob umeten. Sam imam kar oko zato in pri nekaterih prevlekah hitro opazim, da ne gre za pravi zob (pa to ne mislim na kovinsko-keramicne). Obenem pa naj ima tudi zatice najbolj kvalitetne. Nekaj sem slisal, da je dobro, ce ti korenino ojaca s kompozitom. Nekje drugje pa sem zasledil, da je najbolje, ce je zatic iz cirkonija. Ne vem kaj je sedaj najboljse.
A se ti zgoraj omenjeni dve ordinaciji ne zdita odlicni? Pri prvi pravijo, da so vodilni v estetiki, pri drugi pa vidim, da je zobar vclanjen v ogromno enih sekcij oz. drustev. Seveda pa nic od tega se ne pomeni, da je stvar res tako dobra. To lahko potrdijo samo tisti, ki so tam ze bili.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik tamau pravi:
Najbolj pomembno mi je, da dela prevleke oz. luske naravnega izgleda in ne da vidis, da je zob umeten. Sam imam kar oko zato in pri nekaterih prevlekah hitro opazim, da ne gre za pravi zob (pa to ne mislim na kovinsko-keramicne). Obenem pa naj ima tudi zatice najbolj kvalitetne. Nekaj sem slisal, da je dobro, ce ti korenino ojaca s kompozitom. Nekje drugje pa sem zasledil, da je najbolje, ce je zatic iz cirkonija. Ne vem kaj je sedaj najboljse.
A se ti zgoraj omenjeni dve ordinaciji ne zdita odlicni? Pri prvi pravijo, da so vodilni v estetiki, pri drugi pa vidim, da je zobar vclanjen v ogromno enih sekcij oz. drustev. Seveda pa nic od tega se ne pomeni, da je stvar res tako dobra. To lahko potrdijo samo tisti, ki so tam ze bili.

zgoraj omenjenih ne poznam, zato ne morem komentirati njihovega dela, sami o sebi pa lahko napišejo kar želijo...

trenutna doktrina pri nas je, da se delajo zatiči z nazidki iz cirkonija ali drugih inertnih kovin (zlato, platina) in se cementira z glasionomernimi cementi - če je bil zob ustrezno zdravljen in je zatič primernih dimenzij je načeloma to zadeva, ki drži do groba, medtem, ko se pač prevleke lahko zamenjajo po recimo 10 letih, ker se dosti ljudem zaradi neustrezne higiene v tem času umakne dlesen in je treba preparacijo pomakniti proti dlesni

najboljše je, da pač se pozanimaš pri kom, ki ga poznaš, kdo mu je naredil, kako je zadovoljen itd.

potem pa lahko greš pač na posvet k kateremu od zgornjih ali komu tretjemu, da se izdela načrt, predračun, če se ukvarjajo samo z estetsko protetiko imajo verjetno tudi kak album z dosedanjim delom, da ti malo pokažejo kaj so že naredili

moraš pa tudi malo računat, da če imaš recimo 1 zob za oblečt si verjetno ne bo vzel 1 uro časa za tebe samo da ti malo pokaže zadeve, ker se mu verjetno ne izplača toliko časa porabit za prepričevanje - za samo delo mu ne bo škoda časa, samo da te prepriča da je res dober za tistih 100-200 eurov, ki mu jih boš pustil za nekaj ur njegovega in tehnikovega dela
 

Baltazar

Pripravnik
17. sep 2007
955
0
16
Moj zobar je odličen, kar koli je naredil, ne veš da je umetno. Poznam še par ljudi, ki hodijo k njemu in vsi pravijo, da je najboljši od vseh kar so jih srečali. Tudi na splošno dobro poskrbi saj pravi, da ne popravlja zob ampak prinaša zdravje v usta. In to je velika redkost pri zobarjih.

Če te zanima, piši na PM.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Baltazar pravi:
Moj zobar je odličen, kar koli je naredil, ne veš da je umetno. Poznam še par ljudi, ki hodijo k njemu in vsi pravijo, da je najboljši od vseh kar so jih srečali. Tudi na splošno dobro poskrbi saj pravi, da ne popravlja zob ampak prinaša zdravje v usta. In to je velika redkost pri zobarjih.

Če te zanima, piši na PM.

seveda je redkost, ker je recimo parodontološko zdravljenje izjemno slabo plačano v primerjavi z drugimi storitvami, čeprav naj bi bilo prvo na vrsti v zobozdravstveni oskrbi, kljub temu, da je dokaj "nevarno" za zobozdravnika, saj imaš opravka z veliko krvi, zato večina pošilja vse paciente kar h parodontologu, čeprav bi lahko sami to opravili v 90% primerov enako dobro
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:
če bo pozabil kakšen košček in čez pritrdil plombo - bo to tako veselo gnilo spodaj, da bo joj.

To je meni zanimivo,racunajo ko nevemkaj, garancije na dobro opravljeno delo pa ne dobis.
 

tamau

Zelenc'
21. nov 2008
28
0
1
Ne morem verjet, kolk zobozdravnikov pri nas sploh se ni slisalo za luske, pri katerih se ne brusi nic zoba, ampak se jih samo nalima gor. Malce smesno je, da mu ti poves, da si zasledil to moznost na internetu, on ti pa govori, da je to nemogoce in da je potrebno zob brusiti. Eni zobozdravniki res nso pripravljeni iti korak s casom, ker taksne luske so na voljo v zadnih letih.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ma vsi so džabest. To kaj preberes na netu o njih, kar vidis v njihovi cakalnici ti popolnoma nic ne pove. Tudi kaj folk govori naokoli je lahko varljivo. Nekomu, ki je dobesedno podrt mu lahko naredis nek povprecen izdelek pa ti bo placal ves vesel in znosil se pol mesarije zraven. Soliden indikator je, ko ti nekdo pove, da ima prevleke ze 5, 10 let ti pa se vedno nikoli prej nisi opazil, da jih ima. Dejstvo je, da je ogromno salabajzerjev, ki se imajo za strokovnjake. Teh poznam vec kot pa ostalih. Preventiva kot se zagre, temeljito zdravljenje, brusenje na stopnico, korektno odtiskovanje in solidna izdelava dajo neko koncno podobo, ki bi skoraj morala biti zadovoljiva.

V glavnem bi lahko "romaniziral" se dolgo pa se mi ne da.
 

Vitalium

Pripravnik
27. avg 2010
79
0
6
www.vitalium.si
sprasujem se.gif
, kakšno oceno bi pa dali nam ?

.
Kako natančne protetične nadomestke izdelujemo vam prikažemo z macro fotografijo. Natančnost je ključnega pomena za življensko dobo protetičnega nadomestka (pri fiksni protetiki govorimo o desetletjih in ne 5 -15 let)....
.
.
.
..................................................... http://www.vitalium.si/
.
.
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Vitalium pravi:
sprasujem se.gif
, kakšno oceno bi pa dali nam ?

.
Kako natančne protetične nadomestke izdelujemo vam prikažemo z macro fotografijo. Natančnost je ključnega pomena za življensko dobo protetičnega nadomestka (pri fiksni protetiki govorimo o desetletjih in ne 5 -15 let)....
.
.
.
..................................................... http://www.vitalium.si/
.
.

vas ne poznam, samo (vsaj jaz) ne znam ocenit kvalitete protetičnega nadomestka iz fotografije... nekatere stvari je pač treba preverit v ustih