Predogled Garmin Nuvi 765T

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.744
112
63
Pa kaj rabiš imet vključeni dve karti naenkrat? Garminu se zmeša, če ne bere podatkov le iz ene karte. Važno je celo to, da po preklopu kart napravo restartaš.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Hitrost osveževanja karte je tudi odvisna od kje ti bere zemljevide ali iz SD ali iz nuvija.
Manj prostora je na nuviju počasneje bere karte.
Iz SD kartice pa je odvisno od tega kateri class kartice imaš.
Če imaš class 2 je osveževanje počasno,če pa imaš class 6 ali več pa je hitrejšo.
Na 1300 sem imel class 2 in je vsake toliko zaslon ostal prazen dokler se ni osvežilo,na class 10 pa teh težav več ni in je pretakanje gladko.
 

TKJJ

Pripravnik
28. nov 2009
316
0
16
Maribor
To je problem 765. Procesor je slab. Najvecji problem je AdriaRoute, zadovoljivo dela AdriaRoute Lite, Najmanj problemov pa je z CNE. CNE je pa ze tako pokrit, da je brez veze imeti se kaj drugega. Ce pa se ti gre le za testiranje, potem pa kar na delo. Ce bos problem slucajno resil, pa javi.
 

nickyf1

Zelenc'
7. jun 2012
2
0
1
Kartica je trenutno prazna, sem raje sedaj posnel karte direkt na nuvija. Na nuviju je 500mb prostora še ostalo. Finta je v tem da imam še enega nuvija 250w isti komplet kart pa deluje kot urica... karto pa imam izbrano vedno le eno na 765T, je pa res da imam na 250w obe naenkrat vključeni in ni nobenega problema
smile-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Evo, podatek iz prve roke!

danes sem imel v roki 2 enaka modela 765T in sicer en je imel najnovejši SW 4.4, drugi je imel SW 4.0. Oba naložena najnovejše karte 2013.10. Lahko vam povem, da je tale najnovejši software tako zgrešen (vsaj iz performance vidika), da glava boli! Model, ki je imel staro verzijo 4.0 je neprimerno hitreje računal rute, in osveževal karto. Izračun na relaciji SLO - DEU je bil vsaj 5x hitrejši od novejšega. Ko sem novejšega downgradal na 4.0 je garmin dobil neverjeten pospešek in zdaj deluje popolnoma tekoče. Sedaj oba delujeta popolnoma enako.

pa še to: v mojem primeru ni bilo razlike v hitrosti same SD kartice. Za primerjavo: prvi je imel SD HC 4 GB class 10, drugi je imel neko prastaro 4gb SD (brez HC) in ko sem malo testiral, sta oba delovala popolnoma sinhronizirano tako pri računanju kot tudi pri prikazovanju zemljevida.

Če bo kdo imel podobne probleme je TUKAJ GUPDATE.GCD za SW 4.0
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.532
1.731
113
toti Maribor
Eno vprašanje. Od katere verzije dalje je popravljen TMC v sloveniji. Na začetku se spomim, da so bile težave, ker je ikona za promet postala siva. To so potem uredili. Ali je bilo to pred 4.00 ali po njej?
sprasujem se.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Če se ne motim so s 4.00 popravili "sivo" ikono - nisem pa ziher.

Sicer je pa itak vseeno - na 765T s GTM21 TMC enostavno ne dela kot mora (vsaj meni ne).

Sem poskušal priklopiti GTM25 - pa mi je nüvi povedal "da sem dodatno opremo vključil v napačno luknjo"
crazy1.gif
. Poknil oba (765T in 265WT) na šipo - in na obeh TMC dela enako "slabo" (vsaj prejšnji teden).
Pa niso samo problem "1 minutne" zamude - dogodkov ni ali pa jih ne zazna (tudi na AR ne) in to čisto naključno - se mi dogaja, da imam prikazan dogodke na AC in ostalih cestah - pridem preko Trojan pa "čudežno" zginejo dogodki na stranskih.
In ne vem več ali je to kriva 765T, GTM21 ali mariborčani ali madžari.
crazy1.gif

In sem se odločil, da me, do nabave nove navigacije, BK za TMC v SLO.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.532
1.731
113
toti Maribor
Edina težava, ki sem jo zaznal z FW 4.00 je, da bluetooth ne ostane vklopljen, ko ga ugasneš. Vedno ga moraš po zagonu naprave vklopiti ponovno.
 

stole

Pripravnik
28. mar 2008
166
14
18
Jst mam pa take začetniške probleme.Ne vem no ampak do sedaj še nisem mel problemov z nalaganjem kart.Sej sem mel po moje srečo,da se je vse izšlo.Ker ma 765tka mal prostora,sem pač zbrisal običajno 2 največja fajla.To sem naredil tudi danes,pa se je zalomilo.Prostora dovolj na spominu,garmin mapupdejter pa zahteva kartico,ker bi naj bilo na sami napravi premalo prostora.Zahteval je 2,25 GB meni PC pokaže v lastnostih cca 2,8gb prostora,zaradi tega ni hotel naložit cele karte.Potem sem še nekaj štrikal.pa je mrknil.Seveda sem imel rezervo spravljeno in sem pač prekopiral.Sedaj dela,samo je karta mal stara,ajd še tolko,(2011,40).Pozem pa sem hotel naložit novo preko my garmin,pa pravi da ni novejših kart.Očitno sem nekaj hudo zaštrikal.Me zanima,če je tu gor kdo iz Zasavja,da bi mi to popravil.Saj vem,Janch,Popotnik,pa še kdo,so-ste odlični samo pri men,ki se ne spoznam v to,mi napotki na daljavo,ne bodo kaj veliko pomagali,če nimaš pojma.No ja mogoče tudi,katere končnice lahko pobrišem,da pridobim prostor,katere pa strogo pusti pri miru,bi tudi mal pomagalo.Sicer grem na dopust v sredo,tako da bom lepo vse pustil pri miru,da zdrži teh par dni dopusta.Hvala za odgovor in potrpežljvo branje mojega romana.
 

stole

Pripravnik
28. mar 2008
166
14
18
Ja ni Mirko,ampak ne vem kako mi bo to pomagal,če pa mora karta bit na napravi.Na zunanji kartici imam adria route.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.532
1.731
113
toti Maribor
Na SD kartici imaš sedaj z novim FW lahko dve karti. Eni daš ime gmapsupp.img drugi, pa gmapsup1.img.
cool-1.gif
Tisto, ki jo imaš sedaj gor preimenuj v gmapsup1.img in naloži ponovno CNE.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.744
112
63
Če imaš lifetime, ti na myGarmin po prvi nadgradnji ne ponudi več novega zemljevida. Moraš jit v zavihek zemljevidi, pol pa tam ročno zagnati "Prenesi" pri oznaki zemljevida za tvojo napravo.