Okolju prijazni avtomobili

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.261
5.819
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ampak kot rečeno, kabel mi je sux, me zanima koliko "vtikov" bo zdržal vtikac in vtičnica na avtu in koliko to stane ko polomis.
kolko vtičnic si že doma menjal ker bi se polomle?
V hiši ne veliko.
1. zato ker so bolj ali manj stalno vklopljene (ajd kaki mikserji po pultu)
2.zato ker so na toplem in suhem.


probaj to narediti na vtičnici na prostem, sprehodi se do kakega gradbišča pa preveri njihove podaljške in omarice. Ki so na roko na srce, res še bolj na udaru kot kabli za avto.

A na domači vtičnici je možno polniti samo na enofazni?
Na trifazni in večji moči od 3 kw pa ni možno?
 
Nazadnje urejeno:

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
To je odvisno od polnilca v avtu, Zoe mislim da ima možnost trifaznega polnjnejna, prav tako jih ima že veliko možnost več kot 3 kW na eni fazi.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Trofazno se trenutno lahko polnijo Zoe, Tesle in novi i3 s 3x16A polnilcem.

32Ax1 faza pa je že nekaj časa v uporabi. Mislim, da je bil prvi med njimi Nissan Leaf, zdaj pa ga imaš v SoulEV, verjetno tudi Ioniq, AmperaE, i3, pa še kakšen.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
probaj to narediti na vtičnici na prostem, sprehodi se do kakega gradbišča pa preveri njihove podaljške in omarice. Ki so na roko na srce, res še bolj na udaru kot kabli za avto.

Gradbišče... to si pa dal dober primet. Šiptarji res pazijo na vtičnice. Njihov cilj je da vtičnice ne poškodujejo.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ksz.

Nima svoje teme... ima kdo izkušnje z Toyota Yaris hibrid? Moja draga kupuje avto, avtocesta/mesto nekje 80/20, 20kkm/leto... v štartu je bila izbira citroen C3 ali peugeot 208, po tem je pa tale prišel zraven v izbor... res da je (rabljen) nekje ~2k€ dražji od primerljiveva dizla, ampak, po papirju naj bi bila poraba vseeno pri hibridu ugodnejša?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.703
2.345
113
Pomurje
Obvezno naj naredi testno vožnjo z Yarisom. Poraba na avtocesti zna biti visoka oz. višja od Priusa III.

Sposodi si avto za en dan in odvozit dnevno relacijo, komaj potem se naj odloči.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Verjetno si mislil tegale:
https://www.volan.si/ekstra/nasveti/2009-ste-primerni-za-hibrid-/

Odločitev je bolj kot ne na tem ali želiš avtomatika ali ne.

Sicer pa je že na voljo novi Yaris, ki vsaj glede na PR, odpravlja kar nekaj novinarskih očitkov, če jih res bo treba počakati na kakšno testno vožnjo.
Citat:
Toyota engineers listened to customer feedback to understand where improvements might be made to achieve an even quieter and more comfortable ride with better handling and steering accuracy.
http://newsroom.toyota.eu/new-2017-toyota-yaris-1/

Odisej, ne razumem pa kako je rabljen Yaris HSD lahko 2k€ dražji od primerljivega dizla, če nov stane od 13,5€ dalje, npr. C3 75km dizel se pa začne pri 12,5k €.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik Floki pravi:

Jaz imam 37 sodelavcev od katerih dnevno dela eden 200+ km, dva 150 km, ostalih 34 pa max 80 km. Njihova najdaljša letna vožnja je hrvaško morje ali avstrijska smučišča se pravi max. 2 krat letno.



V bistvu se človek vpraša,zakaj na tem svetu sploh obstajajo dizli z dosegom okoli 1000 kilometrov s polno posodo goriva,če pa več kot 95% ljudi po alter merilih dela nekje 60 do max.80 km na dan!? Proizvajalci se sploh ne zavedajo,da bi lahko na račun manjše posode za gorivo povečali uporabni prtljažni prostor avtomobila!
evil.gif

Veliko več mi pomeni tankanje samo 1x mesečno, kot pa 20l večji prtljažni prostor.

Bi pa z veseljem vsak večer priklopil štrom v avto, obisk bencinske mi edino ni všečno opravilo.

2019 predstavi peugeot plugin hibride, to bo zanimivo, kak naslednik 508RXH ali pa 5008 plugin...ampak kaj ko se mi smili polna cena, ugodni bodo šele čez nekaj let.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.343
455
83
Kako pa to,da se tukaj hyundaia ioniq bolj malo omenja? Na sejmu sem ga malce pogledal, pa se mi zdi kr kul. Če primerjamo ioniq hibrida s priusom naprimer?
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
NA ADAC testu 1 liter razlike, po spritmonitor je 0,5 l razlike.

Glede na to kar sem prebral, naj bi bile porabe na AC zelo blizu, do večje razlike pri mestni vožnji in pri hitrosti ogretja motorja, tu mora Hyundai še nadoknadit.