Robotski sesalci

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Sam sem obnovil baterijo tu : http://shop.ebatt.si/search.php in sicer za en sesalec Dirt Dog, ki je imel v originalu 2500 mAh Nmh baterije smo vzeli Xcell celice 4500 mAh po ceni cca 5,5 eur/kos (skupna cena cca 80eur za blok z delom) no smo pretiravali samo ni bilo manj zmogljivih na lagerju in tudi trenutno mislim, da jih ni, vzeli smo po njihovem "modelarske baterije" ki so cenejše ali pa manj nabijajo gor vsi v verigi, bistvo pa je, da so te celice povsem druge kvalitete, kot tiste "standardne" v rombi, sam sem baterijo, enaka, kot v seriji 400 sam razstavil, oni so jo pa "zduplicirali" torej vse povezave in ovitek v folijo naredijo, no na koncu sem se jahal in malo pulil stran folijo,da sem zaprl baterijo zelo zelo na silo morda je malo slabo zaprt pokrov, kak mm samo ne moti.
No težava je, da elektronika Dirt Doga (I Roobot) po eni uri ugotovi, da je baterija prazna in da rdečo luč, vseeno pa z njo sesa še cca 4 ure preden se odpravi na polnjenje. Vem,da si bom tudi za Roombo 581 tako sestavil novo baterijo, ker sem malo bral po tujih forumih in je strašna razlika v kvaliteti celic.

Je pa silno butasto, da ob taki napravi nihče vsaj za doplačilo ne ponudi računalniško vodenega impulznega polnilca za te sesalce in bi se iz prakse življenska doba baterije vsaj podvojila, če ne potrojila tak polnilec pa bi bil vsaj če gledam na podobne za posamezne baterije pod 100 eur, velika priložnost za nekoga, ki bo opazil to tržno nišo .......
 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
A ima kdo kako mnenje o Celanmate QQ2L ? Oča kupujejo nekaj za mati, pa pravi, da ne da toliko več za Roombo (pustmo na strani, da sem skoraj živčnega fasal od prepričevanja).

Najprej je gledal enega Galaxy-ja , ki ga predstavljajo v šparu, potem pa sem naletel na tegale in če že ni roomba je u končni fazi vseeno kaj je...
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Je pa silno butasto, da ob taki napravi nihče vsaj za doplačilo ne ponudi računalniško vodenega impulznega polnilca za te sesalce in bi se iz prakse življenska doba baterije vsaj podvojila, če ne potrojila tak polnilec pa bi bil vsaj če gledam na podobne za posamezne baterije pod 100 eur, velika priložnost za nekoga, ki bo opazil to tržno nišo .......

Na rezervnih delih se služi...
 

Toro

Pripravnik
20. avg 2007
112
0
16
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Sam sem obnovil baterijo tu : http://shop.ebatt.si/search.php in sicer za en sesalec Dirt Dog, ki je imel v originalu 2500 mAh Nmh baterije smo vzeli Xcell celice 4500 mAh po ceni cca 5,5 eur/kos (skupna cena cca 80eur za blok z delom) no smo pretiravali samo ni bilo manj zmogljivih na lagerju in tudi trenutno mislim, da jih ni, vzeli smo po njihovem "modelarske baterije" ki so cenejše ali pa manj nabijajo gor vsi v verigi, bistvo pa je, da so te celice povsem druge kvalitete, kot tiste "standardne" v rombi, sam sem baterijo, enaka, kot v seriji 400 sam razstavil, oni so jo pa "zduplicirali" torej vse povezave in ovitek v folijo naredijo, no na koncu sem se jahal in malo pulil stran folijo,da sem zaprl baterijo zelo zelo na silo morda je malo slabo zaprt pokrov, kak mm samo ne moti.
No težava je, da elektronika Dirt Doga (I Roobot) po eni uri ugotovi, da je baterija prazna in da rdečo luč, vseeno pa z njo sesa še cca 4 ure preden se odpravi na polnjenje. Vem,da si bom tudi za Roombo 581 tako sestavil novo baterijo, ker sem malo bral po tujih forumih in je strašna razlika v kvaliteti celic.

Je pa silno butasto, da ob taki napravi nihče vsaj za doplačilo ne ponudi računalniško vodenega impulznega polnilca za te sesalce in bi se iz prakse življenska doba baterije vsaj podvojila, če ne potrojila tak polnilec pa bi bil vsaj če gledam na podobne za posamezne baterije pod 100 eur, velika priložnost za nekoga, ki bo opazil to tržno nišo .......

467716-post_slo.gif
Impulzni napajalnik kupim takoj, res.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Mislim, da je logika za polnjenje akumulatorja vgrajena v sam sesalec in ne v napajalniku, tako da "impulzni napajalnik" (?) verjetno (zal) ne bi pomagal.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Ne vem, če nima podstavek te funkcije, ker na Iroobotu svetujejo, da vsaj sem pa tja čisto spraznimo baterijo in jo potem kao 16 ur, menim osebno, da ene8 je dovolj polnimo direktno brez podstavka !

Tudi sam bi kupil tak impulzni polnilec pa mi ni jasno, kako nihče nič ne ponudi, ker teh Roomb ni tako malo !
 
Nazadnje urejeno:

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
Polnilec je integriran v sesalniku.

Napajalnik je pač samo napajalnik 28v .

Problem irobot roombe so slabe kitajske baterije. V vicomi stane 86eur, kar je veliko, glede nato da so no name akumulatorji.


Jaz sestavim za enako ceno pack z vrhunskimi modelarskimi akumulatorji x-cell, ki imajo kapaciteto 4500mah. (origina 3000mah)

Sedaj sesalec zelo težko spraznim. Lahko dela tudi 4 ure
smile-1.gif


LP Mare
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Če ima slučajno kdo ugodno za prodati, kakega Irobot robota - Roomba, Scorba V OKVARi, POLOMLJENEGA .... , naj me kontaktira na PM ali tu. Nekako me je zagrabilo ene veselje razstavljanja, popravljanja modifikacij .........................pa mi tudi kak za dele pride prav ....
 
Nazadnje urejeno:

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
ksz.

Mene pa zanima, če si je možno to stvar morda kje izposoditi za kakšen dan. Namreč neuradno taščo sem navdušil za tole zadevo. Imajo ogromno bajto (cca 250 kvadratov pritličja) in po celi bajti ploščice, brez kakršnih koli robnikov. Menim, da bi bila tale zadeva idealna (imajo tudi mačka in po novem še psa v bajti) vendar pa je malce skeptična, pa sem razmišljal, če je možno kje dobiti zadevo na posojo? Ste sami aparat kupili kar tako ali ste ga kaj preizkušali prej? Hvala.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Tile ti ga posodijo : http://www.bolha.com/oglas383709171/irobot-roomba-520-robotski-sesalnik

Sicer pa podjetje Tilt iz Trzina pride na dom in naredi prezentacijo posojajo pa oni ne samo zato, ker ljudje čuda testirajo z sposojeno robo, samo v bazen, ga menda ni še nihče vrgel, ostalo so pa že marsikaj sprobali ljudje z tujim testnim robotkom, zato več ne posojajo, ti z bolhe pa menda še zmeram, nekaj plačaš, če kupiš, ti vrnejo....

Sam imam že tretjega tako sem navdušen, samo je še v okvari in čaka na moj čas, da ga verjetno samo dobro očistim, modificiram napajalnik iz USA standarda na EU, sicer pa signalizira bumper senzor eror ( 10 piskov: 1 nizek, 4 visoki, 4 nizki in zopet 1 nizek), sicer pa, če čiščenje ne bo pomagalo in je res v okvari bo pa nove dele dobil iz USA, kjer so cene normalne, ja in tako se prav zabavam ob hobiju, ko občasno za svojo "dušo" kupim kakega robotka v okvari in ga popravim ....... čuden hobi
redface-1.gif
.....
 
Nazadnje urejeno:

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Dobro, da si povedal, da popravljas te stvari, da vem kam se obrniti v primeru problemov. A si z njim pocel tudi kaksne nadgradnje, recimo prikljucek za priklop na PC .....
BTW: kje nabavljas rezerven dele ? URL ?
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Super, hvala za info. No tudi, če pridejo na dom narediti kakšno prezentacijo bo več kot odlično. Da se pa narod ne zna obnašati do take "geste" prodajalca, če posodi robo mi je pa glede na povprečno mentaliteo povsem jasno, je pa žalostno.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Citat:
Uporabnik boc pravi:
Dobro, da si povedal, da popravljas te stvari, da vem kam se obrniti v primeru problemov. A si z njim pocel tudi kaksne nadgradnje, recimo prikljucek za priklop na PC .....
BTW: kje nabavljas rezerven dele ? URL ?

Dele običajno na Ebay.com ali tudi ebay.de ali pa še od kje, nadgradenj nisem počel, sem sicer od enega imel sposojen modul za upgrade, ki je pa veselo zakuril celo plato enega Dirt Doga , ki je potem dobil nov računalnik, sem pa, ko sem se poglobil v to, kaj drugi hekajo nekako spoznal, da je to samo delo zaradi dela, saj kakega uber pametnega moda ni nihče naredil.

Mi je pa zanimivo npr 2 generacijo serije 400, 4000, primerjati z 3 generacijo zadnji modeli npr 581 (no uradno 5 samo facelifte jaz ne štejem) in je zanimivo, kako so odpravljali razne težave in modificirali zadeve, sicer pa Roomba prodaja tudi uradne module za nadgradnjo ne Osmo in niti niso dragi in razna orodja, samo to je tako, mene pritegne taka zadeva, da bi pa to popravljal vsak dan se mi pa zmeša, čeprav roko na srce zadeve so tako simpl, da nekdo z minimalnim znanjem že lehko dela čudeže, kar se popravil tiče ., sploh v zadnjih serijah, ko je vse po modulih.
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
cleanmate se obnese dobro na gladkih tleh, slabo pa na tapisonu ali tepihu.
ne zamenja rednega sesanja, pac pa bistevno zmanjsa potrebo kdaj je treba sesat.

P
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Upam da veste o čem govorite, ko govorite o "pulznem" polnilcu.
Pulzno polnjenje namreč močno skrajša življensko dobo celic. Se pa da z pulznim polnjenjem "oživet" kako staro NiMh celico.
In ja če imate možnost da sami sestavite baterijo, potem je definitivno dobra poteza uporabiti "modelarske" baterije. Predvsem zato, ker modelarji nismo takoj zadovoljni z kvaliteto celice, pri modelarjenju je namreč kvaliteta energije še kako pomembna saj ti lahko privarčuje marsikakšen €. Če sesalec ne bi imel vgrajene elektronke za polnjenje, bi sam predlagal vgraditev LiPo baterij, le te so lažje in manjše za isto kapaciteto, kar pomeni da bi z enako velikostjo baterije lahko posesal veliko večjo površino kot z original baterijami.
 

RuN

Zelenc'
15. jul 2010
3
0
1
Mene pa neki zanima. Nabavil sem Roombo 563 Pet katera ima v kompletu 2x Virtual Wall. A se da dokupit še Lighthouse in ali bo ta model znal z njim delat?
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Ali svetilniki nimajo preklopa??
Dobil 3 z 561 in se le preklopi med funkcijama stena/svetilnik.
Dodatni svetilnik pa bo verjetno s poštnino cenejši iz tujine, ko t prek SLo distribucije.
 
Nazadnje urejeno: