Robotski sesalci

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Da malce obudim to temo.
Ima kdo kakšno konkretno primerjavo mer Roombo in Cleanmate? Se splača dodati za Roombo?
Če smo pri Roombi, kateri model je primeren za v dvosobno stanovanje? Je kdo našel trenutno najcenejšo ponudbo?

V uporabi naj bi bil čez teden, v soboto bo pomoje še vedno potrebno navaden sesalec uporabiti.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
ksz....

saj tule gre en malček za zavajanje..ker to niso sesalci ampka pometači - kar pa je precejšnja razlika.

(stvar ima spodaj ščetke na valju, ki se vrti in meče prav v posodo...kar pa je daleč od tega, da bi povlekel določeno količino zraka (z umazanijo vred) preko filtra).

Torej bi bilo bolj 'fer': Robotski pometači
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Kolikor vem ima pometača zgolj ob strani, da doseže robove, sicer pa zadeva kar vleče...
grin1.gif

Možno, da se motim sicer.
 

Toro

Pripravnik
20. avg 2007
112
0
16
Citat:
Uporabnik Smjs pravi:
Da malce obudim to temo.
Ima kdo kakšno konkretno primerjavo mer Roombo in Cleanmate? Se splača dodati za Roombo?
Če smo pri Roombi, kateri model je primeren za v dvosobno stanovanje? Je kdo našel trenutno najcenejšo ponudbo?

V uporabi naj bi bil čez teden, v soboto bo pomoje še vedno potrebno navaden sesalec uporabiti.

Ne vem, jaz bi recimo predlagal Roombo 530 in ne 560/580:
- 530 je cenejša, na idealo.de recimo 300 evrov
- časovnik sem uporabil enkrat, dodatni navidezni zidovi pa mi čepijo v omari (prodam vse)
- 530 je bela in mogoče boljša, saj črni modeli puščajo nekaj sledov po stenah

Izkušenj s konkurenco nimam, nekdo je tukaj hvalil Electrolux, sam pa lahko rečem le, da po skoraj enem letu s 560 ni bilo težav, razen odlomljenega kraka stranske krtače in da izpada spodnje vrtljivo kolo. Dela pet dni od sedmih.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Kako pa je z garancijo, če je kupljen v UK? Ima mogoče EU garancijo?
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Pomoje glih nimajo EU garancije. Pri tem prodajalcu piše, da je eno leto UK garancije.
To je rizik, če v tujini kupiš za pol cene.

Je morda že kdo kupoval pri njih. Zanima me kako je z vtikačev v vtičnico. Verjetno je UK in bi rabil še pretvornik ali pa ga zamenjat.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
možno da so tudi sesalni modeli. Tistega ki sem jaz gledal na sejmu, je bil preprosti pometaček (identičniprincip, kot so bili pometači pred 30 leti- kovinska izvedenka, ko si ga motal gor in dol, pa s tem vrtel krtačo, ki je pometala namesto metle).
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
OK pa je na božični večer prišla Roomba na vrata.
Po prvem filanju je bil opravljen prvi test. Čiščenje dnevne sobe, ki jo je predhodno obiskala hčerka s keksom v roki. Test je bil presenetljivo dobro opravljen.
Po dveh dneh aktivnih testiranj sem opazil, da se sesalec včasih vrne na bazno postajo čeprav še ni počistil vseh sob (če čisti eno opravi to OK) in še ni prazen. Verjetno moram pogruntati kam postaviti bazno postojo. Sicer v navodilih nič ne piše kam jo je treba postaviti (OK samo, da je ob steni ali neki trdni podlagi) samo iz slik sklepam, da jo je najbolje postaviti nekam na konec ali začetek stanovanja in ne na sredino. Na sredini je postavljena sedaj in spuca polovico stanovanja, pač kamor se obrne na začetku.
Imate kakšne izkušnje s tem?
 

Toro

Pripravnik
20. avg 2007
112
0
16
Citat:
Uporabnik BeerBelly pravi:
Ali obstaja kje kakšna primerjava med vsemi modeli Roombe? Niso mi čisto jasne razlike..predvsem pri 560, 562, 563 in 580 modeli :p

Potem je najbolje, da greš na primerjavo modelov .

Mimogrede bi omenil še (da ne govorim samo o dobrih plateh roombe), da me po enem letu začenja zezati polnjenje na docku. Robot se občasno ne napolni do konca, tako da ga moram zresetirati. Baterija je drugače v vrhunski formi. To je menda dokaj običajno, ni mi pa prav preveč všeč.
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Kaj misliš pod pojmom sam zresetirati?
Kako to narediš in kaj ti naredi?
 

Toro

Pripravnik
20. avg 2007
112
0
16
Imaš okrogel gumb "Start"; nad njim je "Spot", pod njim pa "Dock". "Spot" in "Dock" držiš nekaj sekund, tako da robot zaigra par tonov. Reset baje omogoči, da se ponastavi tudi sistem, ki nadzoruje napajanje. Težava je dejansko v tem sistemu, ker očitno prehitro določi, da je napajanje končano. Ko boš naredil reset pri napolnjenem robotu (zelena lučka), boš morda opazil, da se bo robot potem še nekaj časa napajal (oranžna utripajoča lučka). Robot bo nekajkrat še imel težave z iskanjem domače enote.

Dolgoročna rešitev to ni; razmišljam, da bi zamenjal napajalno enoto, vendar ni nujno, da bo to pomagalo.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Citat:
Uporabnik Toro pravi:

Ne vem, jaz bi recimo predlagal Roombo 530 in ne 560/580:
- 530 je cenejša, na idealo.de recimo 300 evrov
- časovnik sem uporabil enkrat, dodatni navidezni zidovi pa mi čepijo v omari (prodam vse)

No med tem so prisli na trg ze 520, ki naj bi zamenjale 530. Dobis pa samo polnilno postajo in pa sesalec.
Sedaj me pa zanima, a se rabi te navidezne zidove/svetlinke ali so popolnoma neuporabni. Recimo, ce mora posesati vec prostorov v nekem nadstropju, gre skozi vrata sam a mu je dobro kak svetilnih nastimat ?
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
KSZ: Če ne drugo zna tak sesalec vsake toliko poskrbet za zabavo
846508-dog_poo_vs_irobot.jpg
 

Priponke

  • 846508-dog_poo_vs_irobot.jpg
    846508-dog_poo_vs_irobot.jpg
    51,6 KB · Ogledi: 407

Toro

Pripravnik
20. avg 2007
112
0
16
Citat:
Uporabnik boc pravi:
Citat:
Uporabnik Toro pravi:

Ne vem, jaz bi recimo predlagal Roombo 530 in ne 560/580:
- 530 je cenejša, na idealo.de recimo 300 evrov
- časovnik sem uporabil enkrat, dodatni navidezni zidovi pa mi čepijo v omari (prodam vse)

No med tem so prisli na trg ze 520, ki naj bi zamenjale 530. Dobis pa samo polnilno postajo in pa sesalec.
Sedaj me pa zanima, a se rabi te navidezne zidove/svetlinke ali so popolnoma neuporabni. Recimo, ce mora posesati vec prostorov v nekem nadstropju, gre skozi vrata sam a mu je dobro kak svetilnih nastimat ?

Svetilnik je vsaj za mene potrata denarja, ki se praši v omari. Sesalec bo seveda odšel skozi vsa odprta vrata in posesal celo stanovanje. Težava je bolj obratna: ker robot pač počasi rine v stvari, bo vrata v sobi verjetno tudi zaprl za sabo in se tako onemogočil.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Medtem sem se "naucil", da tako ali tako 520 in 530 ne podpirata svetilnikov, tako da bom sel kar verjetno v nabavo 520.
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Jest mam na 530 virtualni zid.
Uporaben je samo če hočeš posesati eno sobo in imeti istočasno odprta vrata.
Za vsakodnevno rabo pa nima smisla sej sesa celo stanovanje.
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Sicer ga nimam ima pa 530 možnost dokupa adapterja in priklop na računalnik. Potem mu lahko dopoveš kdaj naj začne sesati.

Mnenje po mesecu dni. Tajmer saj zame nima smisla. Ko grem od doma ga zjutraj vklopim in naredi svoje. Sesalec pa tudi ni toliko glasen, da bi zbudil sosede ko grem ob šestih od doma.