Robotski sesalci

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Citat:
Uporabnik asko pravi:
Imam Rombo 555. Mi lahko kaj več poveš kako jo usmerjati s pomočjo svetilnikov (imam enega).

Ti nimaš Svetilnika, tudi ne vem ali tvoj model zna delati z njimi ( nisem preverjal) ampak imaš navidezni zid, vsaj serijsko je v kompletu ta, razen če niso tebi kaj zamenjali , 581 ima npr. take senzorje, da določiš, kaj od tega dvojega naj bo !

Kako deluje zelo poenostavljeno :
Navidezni zid : ustvari linijo črtro kamor robot NE SME !

Svetilnik: ustari linijo, črto čez kater robota ne spusti, dokler ne zakluči dela v sobi, katero čisti, kdaj bo to določi roobot glede na velikost sobe oziroma največje razdalje v sobi, navadno od 15 do 40 minut, ko robot to soba konča prečka ta svetilnik, ko pa se mu baterija sprazni in utripa lučka, da se vrača na postajo, takrat se pa s pomočjo teh svetilnikov vrača nazaj v prvi startni prostor in tam išče docking, da se spravi na polnenje.
cool-1.gif
 

kekoke

Zelenc'
16. apr 2011
4
0
1
Poročilo o 72 urnem osvežilnem polnjenju: Po 72 urnem polnjenju je naredila 2 običajna cikla v moji odsotnosti, nato sem spremljal čas dela do prve zaustavitve: 90min. Podaljšanje delovanja baterije: 0%. Je pa res da sedaj že 2 tedna lepo opravlja svoje naloge in očitno baterija ne crkuje tako hitro, kot se mi je zazdelo kak mesec nazaj. Bo še kak mesec zdržala sem se odločil, do takrat bo pa že nekdo napisal ali so (katere) poceni 4,5Ah baterije pameten nakup
wink-1.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Da malo obudim temo imam kar nekaj Roombic za prodati, če koga kaj zanima in goro novih rezervnih delov, tudi plat, ohišij, senzorjev, marsikaj, celo kak novi košek nov tip ......... kontakt na PM , sem prišel do precej te robe .....
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
No pozabil sem napisati tudi maso delov za Scoobe, rabil pa bi kak napajalnik za Scoobo če ima kdo za prodati !
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
V glavnem v opremi paketa, kaj je notri, sicer pa zna 580 ali 581 načelno sama prižigati senzorje, pri nižjih gre pa to ročno oziroma znajo tudi sami samo v paketu ni takih senzorjev ......
 

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Kako je z garancijo pri Roomba sesalcih? Gledam malo na angleškem Amazonu in lahko privarčujem kakšnega stotaka ali več. Se potem da uveljavljati garancijo pri nas ali moram pošiljat gor v Anglijo? Recimo, pri nas je 581ka kar 500€ (mimovrste), na ANG Amazonu pa jo lahko dobiš za 400€, verjetno pa kje še ceneje.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Ni vse tako enostavno, v glavnem garancija pri nas ne velja, oziroma garancijo daje pri nas uvoznik in ne IRobot, ta pa da garancijo samo na kose, ki jih je sam prodal, pazi pa še kaka baterija bo notri načelno NiCd 2200 MAH pa še dosti razlik je, tako, da na koncu ugotoviš, da si poceni kupil, stane te pa na koncu več, kot pri nas. Ti ga pa proti plačilu seveda njihov servis popravi.
 

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Sem govoril z njihobim USA supportom in so povedali isto kot ti. Opozorili so me tudi, da UK in USA produkti niso namenjeni uporabi v Evropi. Sem pa sedaj pogledal na nemški Amazon in je ista cena.
Ker sem se sedaj odločil, da kupim cenejšo varianto, torej 555 in je pri nas skoraj 500€, v Nemčiji pa malo čez 300. Mi je pa garancija zelo pomembna.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Še eno vprašanje: če je glavni prostor razdeljen z dvemi zaporednimi ''vrati'' na pol, vmes je pa stena, bo Roomba našla skozi in posesala oba dela prostora?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Citat:
Uporabnik Desty pravi:
Sem govoril z njihobim USA supportom in so povedali isto kot ti. Opozorili so me tudi, da UK in USA produkti niso namenjeni uporabi v Evropi. Sem pa sedaj pogledal na nemški Amazon in je ista cena.
Ker sem se sedaj odločil, da kupim cenejšo varianto, torej 555 in je pri nas skoraj 500€, v Nemčiji pa malo čez 300. Mi je pa garancija zelo pomembna.

Tudi pri nas se dobi ta model ugodneje, moraš pa vedeti, da nemci prodajajo USA ali UK robote, ti imajo starejše CHM-e, stare koške za smeti in navadno ta švoh NiCD baterijo in ne ta močne NIMH baterije, kot so pri nas. Zato tudi ni slik ostalih delov !
No sicer tudi nudijo garancijo je pa še pošiljanje nekaj. Pa pazi še to, Virtual wall ni enako Svetilniku, wall pomeni samo sem nikoli ne smeš, svetilnik pa kontrolira najprej ena soba potem pa naprej so pa vsi svetilniki lahko tudi wali ima preklopnik, obratno pa to ne velja.
Res se pa vsak sam odloči no sam imam kar nekaj rabljenih na prodaj !
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Še eno vprašanje: če je glavni prostor razdeljen z dvemi zaporednimi ''vrati'' na pol, vmes je pa stena, bo Roomba našla skozi in posesala oba dela prostora?

Če bo svetilnik ja, če ne bo nič tudi ja, samo bo letala malo sem malo tja ..... če pa bo wall pa ne, ker tega daš tja, kamor NE SME NIKOLI !
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Kakšen košek pa je pri enem in drugem?
Lahko pripopaš kakšno sliko?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Eden je klasika eden pa AeroVac.

AeroVac
http://autovacstore.com/product.php?id_product=30

klasika
http://www.domesro.com/2009/05/tip-of-month-un-clogging-your-roomba.html

Pač ko stestiraš veš, da novi ni za vse boljši, v mnogih primerih je eden boljši zavisi od tal !

Je pa treba še povedati, da pazite pri nakupu Roomb po silno ugodnih cenah in čudnih prodajnih kanalih, ker je že kar nekaj ponaredkov med nami, mi je kak teden nazaj nekdo prinesel eno tako s prošnjo, da pogledam, zakaj ne dela in ker sem s temi robotki res na TI in mi je to hobi sem pogledal in ugotovil, da žal tudi notranjost ni originalna niti identična Roombini originalni ampak je poceni kitajsko sranje že na oko malo drugačno in na pogled creeep napram originalu in jasno se ni dalo original dela spraviti na ono Chinaroombo, ker pač deli niso kompatibilni, zgleda pa na oko od zunaj povsem ista in ker mi ni bilo več nič jasno sem slike poslal na Roombo v USA in sem dobil njihovo pojasnilo da to pač ni njihov izdelek, da je kopija ! Tako da razumite, da poceni nakup včasih ni ugoden nakup ! Ali kot angleži pravijo, žal nisem tako bogat, da bi lahko poceni kupoval ! Če pa kdo želi na www.alibaba.com je teh pocenski ponaredkov eni so že na oko precej čudni, kar nekaj, pač za kak mesec je, potem pa vržeš v kontejner !

BTW imam nekaj teh koškov starih, novih .......
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Zanima me sledeče. Imam dve sobi in en velik skupni prostor za posesat. Razmišljam, da bi sobi en dan, vmesni prostor pa drugi dan in tako kolobaril. Svetilnikov nimam, tako da bi Roombo ročno dal v prostor jo zagnal in pustil, da tisti prostor posesa. In potem v naslednji. Kako naj delam z baterijo, da bo le ta zdržala čim dlje. Ali naj pustim Roombo na napajalni postaji ali jo raje poknem na direktni polnilec in ko se napolni zadevo sklopim?