Robotski sesalci

dnina

Zelenc'
29. mar 2011
4
0
1
Pojavil se mi je problem, odkar sem zamenjal baterijo in se mi roomba ne želi več priključiti na polnilno postajo.
Ko pride do polnilne postaje se prične vrteti in obračati okoli postaje nakar se odpelje stran od nje in ponovi vse skupaj.
 

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
verjetno nisi dobro sestavil pokrova. Z alkoholom in bombažno cunjo sčisti kontakte. V kolikor imaš bazno postajo ob robu stene, kjer imaš robne lajšte, z dvostranskim trakom prilimaj bazno postajo na tla.
LP Mare
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
530 Pet

enako si lastiva
cheer.gif
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Jaz sem na španskem ebayu kupil. Pri temle prodajalcu
sinwest
Mislim, da sem dal za 551 (z aerovac vred) 300 EUR + poštnina.

So pa ameriški s predelanim polnilcem...
 

ForeignBreed

Pripravnik
17. avg 2007
712
0
16
Bačka Palanka
Večinoma je razlika v opremi in v urniku, serija pod 555 nima urnika sesanja, PET ima poseben kos za zbiranje dlak, pri določenih modelih ni daljinca, itn...

Meni je npr urnik bistvena stvar, ker nočem, da mi sesa ko sem doma oz. ob šestih ko grem od doma...
 

dnina

Zelenc'
29. mar 2011
4
0
1
Citat:
Uporabnik john pravi:
verjetno nisi dobro sestavil pokrova. Z alkoholom in bombažno cunjo sčisti kontakte. V kolikor imaš bazno postajo ob robu stene, kjer imaš robne lajšte, z dvostranskim trakom prilimaj bazno postajo na tla.
LP Mare

Ponovno sem sestavil pokrov. Roomba očitno zazna bazno postajo kajti obrne in zapelje se proti njej in tudi na njo ne more pa se pričeti polniti. Tudi, če ročno položim roombo na bazno postajo je le ta ne prepozna in je ne prične polniti. Če jo priklopim direktno na kabel se polni normalno.
Ali je možno, da je to povezano z novo (4500 mA) baterijo?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
581, 535, 530, 520, 4000, Dirt Dog, 400

Pri vseh teh izkušnjah mi prosim povej kaj naj kupim? površina je parket in malenkost ploščic, 4 sobe. Kvadratura 65m2. Ni živali.
Če se da vzeti malenkost časa in postaviti svetilnike (ki vodijo Roombo, da po končanem sesanju ene sobe pelje v drugo sobo) in imaš toliko denarja, vzemi 581. S svetilnikom bodo sobe tudi najbolj kvalitetno posesane, ker si bo za vsako sobo vzel cca. 30 minut časa.
530 model, ki nima svetilnikov bo prehajal iz ene sobe v druge po naključju in ni nujno, da bo pokritost popolna, poleg tega pa si bo, brez prisotnosti svetilnikov, vzel za celo stanovanje cca. 1 uro časa sesanja. Možno je, da po pokritost boljša, če ji boš pustil sesati vsak dan. Nima pa ta model schedulerja, lahko pa boljšo pokritost dosežeš tako, da vsako sobo posebej zapiraš z vrati ali virtualnim zidom (ki je priložen) in jo potem ročno postavljaš iz sobe v sobo.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Če nimaš finančnih problemov, potem 581 ima vse tudi daljinca in svetilnike za več sob .......

Lahko ti namignem kje boš kupil naj ugodneje novega pri nas , vprašaj me na ZS, da ne bo reklama, čeprav sem v tej temi že svetoval eno firmo .
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Citat:
Uporabnik Sulc pravi:
Jaz sem na španskem ebayu kupil. Pri temle prodajalcu
sinwest
Mislim, da sem dal za 551 (z aerovac vred) 300 EUR + poštnina.

So pa ameriški s predelanim polnilcem...

Super, posebej za novega, ko se kaj pokvari odličen nakup, pri nas bi dal cca 60 eur več in imel vse to, slo. navodila, ne predelan polnilec in precej boljšo baterijo, ameriški pocenski imajo 2000 do 2500 mAH NICD (zavisi od modela, kar poglej si sam, če ne verjameš), tisti v prodaji pri nas pa vsi 3300 mAH NiMH, so pa še razlike v priboru, katerega navadno USA modeli nimajo.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Citat:
Uporabnik dnina pravi:
Citat:
Uporabnik john pravi:
verjetno nisi dobro sestavil pokrova. Z alkoholom in bombažno cunjo sčisti kontakte. V kolikor imaš bazno postajo ob robu stene, kjer imaš robne lajšte, z dvostranskim trakom prilimaj bazno postajo na tla.
LP Mare

Ponovno sem sestavil pokrov. Roomba očitno zazna bazno postajo kajti obrne in zapelje se proti njej in tudi na njo ne more pa se pričeti polniti. Tudi, če ročno položim roombo na bazno postajo je le ta ne prepozna in je ne prične polniti. Če jo priklopim direktno na kabel se polni normalno.
Ali je možno, da je to povezano z novo (4500 mA) baterijo?


Možno, sicer je, preglej ponovno vse kontakte ali docking station ali ima zeleno lučko oziroma ali ta gori, ko priklopite usmernik nanj, pa ko ni Roombe gor ??? Kot so že drugi napisali očistite v nulo naležne kontakte ! Sam sem sicer enkrat popravljal tak primer, pa se je pokazalo, da je bil slab kontakt na kovinsko ploščico Roombe s katero se nasadi na docking.

Je pa vsekakor lažje to ugotavljat, če imaš več teh živalic in malo zamenjaš in hitro vidiš, kaj nagaja.

Če je v garanciji nesite na servis, z originalno baterijo .......
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Citat:
Uporabnik Sulc pravi:
Jaz sem na španskem ebayu kupil. Pri temle prodajalcu
sinwest
Mislim, da sem dal za 551 (z aerovac vred) 300 EUR + poštnina.

So pa ameriški s predelanim polnilcem...

Super, posebej za novega, ko se kaj pokvari odličen nakup, pri nas bi dal cca 60 eur več in imel vse to, slo. navodila, ne predelan polnilec in precej boljšo baterijo, ameriški pocenski imajo 2000 do 2500 mAH NICD (zavisi od modela, kar poglej si sam, če ne verjameš), tisti v prodaji pri nas pa vsi 3300 mAH NiMH, so pa še razlike v priboru, katerega navadno USA modeli nimajo.

Boljša baterija in slo garancija bi mi načeloma odtehtali 60 EUR, a take ponudbe pri nas nisem našel.
Roomba s schedulerjem, Aerovac, dve virtualni steni za 325 EUR.
Ne morem reči za baterijo, ker ga odpiral nisem in ga do menjave baterije načeloma ne mislim, ima pa poleg rezervne krtače, krtačke, filtre, baterije.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Imam Rombo 555. Mi lahko kaj več poveš kako jo usmerjati s pomočjo svetilnikov (imam enega).