Robotski sesalci

kekoke

Zelenc'
16. apr 2011
4
0
1
hvala še enkrat za trud, ki si ga vložil v razlago, sam še vedno se mi zdi, da je veliko stvari, ki se tičejo popularnih tehničnih izdelkov bolj vraževerje kot karkol drugega. Tudi ta varianta z 72 urami, ki sem jo zasledil včeraj ( in jo seveda začel izvajati, ker je bila gospodična v videu tako suverena) se mi zdi v kategoriji vraževerja. Se naj bi dogajalo po resetu kaj drugega kot to 50mA polnenje?
Tole sem nevede namreč že večkrat izvedu, ker pred vsakim dopustom zresetiram roombo, da mi ni treba schedula brisat in jo naštimam na sesanje enkrat tedensko, sam tega še nisem začel reklamirat kot 144 urno regeneracijsko polnjenje.

Se ve pri kolkih odstotkih roomba zaključi cikel, čeprav še ni vse površine obdelala? Bi zaradi manjšega izpraznjenja ob istem ciklu čiščenja 4,5Ah baterija avtomatsko pomenila daljšo življensko dobo?

Še matofillu o barfu: Za nastenek roombarfa ni ključna količina prahu ampak njegova gostota. Ko se enkrat vidijo kosmi prahu po kotih je že prpozno za roombo, reža se bo takoj zapolnila in nabirala ter odlagala zgoščene kosme prahu. Zato je pri nas edina varianta da roomba laufa vse delovne dni, če smo zelo prašni pa še en dan med vikendom. Torej če laufa roomba vsak dan in jo spraznimo četrti dan je rezultatat perfekten, če iste površine neporumbamo 3 dni, in spustimo očiščeno roombo četrti dan je ob vsakem robu polno barfa. Tako da po mojih izkušnjah bi lahko 4,5Ah baterija zelo koristila v primeru ko roomba zaradi prevelike površine dnevno ni dovolj temeljita.

Za ljudi, ki se ne morejo sprijaznit, da vsak dan nekaj temeljito spraska njihova tla in hočejo roombo uporabljat kot nadomestek tedenskega ročnega sesanja oziroma se tudi ob vsakodnevnem sesanju pojavlja barf, je pa edina rešitev AeroVac.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Ni za kaj :)

- Ne bi vedel. Še nisem delal tega postopka. Sem pa videl ta video in tudi na robotreviews.com forumu to priporočajo.
- Roomba dolžino cikla za eno sobo oceni na podlagi najdaljše prevožene razdalje, ne da bi naletela na oviro. Sem pa tudi sam opazil, da za isto sobo, si včasih vzame 50 minut, včasih pa cca. 1 uro. Možno, da v računico pade tudi akustični detektor smeti, ki je na modulu za čiščenje
Baterija z večjo kapaciteto pomeni daljšo življensko dobo ker:
- se manj globoko izprazni
- ker je razmerje med polnilnim/praznilnim tokom in kapaciteto boljše kot pri 3Ah bateriji

Seveda, to ob predvidevanju, da je kvaliteta 4.5Ah baterije vsaj enaka kot 3Ah baterija

P.S.: Naš uvoznik ni sposoben dobiti AeroVac-a. Čakam že od januarja, pa vsakič pravijo da bo, ampak sem že obupal, tako da jih sploh ne kličem več.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Imam jaz ta AeroVac že pol leta, samo spet ni toliko boljši od klasič nega, oziroma če sploh je ??? Zanimivo, da AeroVac nič ne sesa z tal !!! Jaz še sam ne vem, ali bi trdil, da je boljši samo zato, ker sem ga kupil, je pa res, da se ga hitreje izprazni samo spet ne tako hudo hitreje .....Morda je primernejši za barfasta tla, sicer pa ?????

Še pojasnilo, kaj je barf, barf se imenuje kose smeti, prahu....in da Roomba spušča barf pomeni, da za njo ostanejo kaki kosi smeti..... sicer je barf izraz za surovo pasjo hrano .....
 

SHADOW1980

Zelenc'
24. apr 2011
3
0
1
Pozdravljen, Imam problem z Irobotom roomba 530 star je že nekaj let in sedaj me je prvič pustil na cedilu,problem pa je sledeč, ko ga prižgem da bo začel sesat se samo vrti v krogu in nič drugega,po eni minuti delovanja pa se ugasne in začne piskat 10x,mislim da je vzrok v senzorjih,sem jih že očistil ampak po nekaj minutah delovanja se problem ponovi,mi lahko kdo pomaga ,je imel kdo že podobne težave?
LP
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Si šel čez teste? Testi testirajo vsak senzor posebej, tako da lahko točno lociraš, kateri je.
 

SHADOW1980

Zelenc'
24. apr 2011
3
0
1
æez teste sem šel ampak nism kej preveč zvedel od tega ker nism znal nastavit pravilno da bi mi točno pokazal kaj je narobe(kateri senzor je fuč)na you tubu pa sem našel video in tam se dogaja isto kot pri mojem robotu in zraven piše da so problem senzorji in da jih je treba zamenjat.ne vem pa koliko bi me prišlo to popravilo
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Če so res senzorji ta test, ki ti je bil svetovan to zelo lepo pokaže podenj daš papir in vidiš on off lučke za vsak senzor in veš točno kateri, je šel, če ni kaj tretjega .....
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Kaj pomeni, da pri sesalcu konstantno blinka oranžna, ko ga priklopim na polnilno postajo ali direkt. Kar hitro blinkanje, ene tri do štiri blinke na sec.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Citat:
Uporabnik alpek pravi:
Kaj pomeni, da pri sesalcu konstantno blinka oranžna, ko ga priklopim na polnilno postajo ali direkt. Kar hitro blinkanje, ene tri do štiri blinke na sec.

Da gre za dolgo (regenerativno) polnjenje, ki ga romba oprav po nekaj hitrih polnjenih.
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Citat:
Uporabnik boc pravi:
Citat:
Uporabnik alpek pravi:
Kaj pomeni, da pri sesalcu konstantno blinka oranžna, ko ga priklopim na polnilno postajo ali direkt. Kar hitro blinkanje, ene tri do štiri blinke na sec.

Da gre za dolgo (regenerativno) polnjenje, ki ga romba oprav po nekaj hitrih polnjenih.

Aha. Koliko dolgo pa? Sedaj mi laufa že več ur, pa še vedno utripa pospešeno. Ni nobene spremembe.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
16 ur in ne prekinjaj postopka dokler ne začne goreti zelena.

Ostala polnjenja bodo počasno utripanje rumene, ki bo trajalo do max. 3 ure.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik boc pravi:
Citat:
Uporabnik alpek pravi:
Kaj pomeni, da pri sesalcu konstantno blinka oranžna, ko ga priklopim na polnilno postajo ali direkt. Kar hitro blinkanje, ene tri do štiri blinke na sec.

Da gre za dolgo (regenerativno) polnjenje, ki ga romba oprav po nekaj hitrih polnjenih.

Napačna informacija. 16 urno polnjenje s hitrim utripanjem rumene se sproži, če je bila ob priključitvi na polnjenje, napetost na bateriji pod 10.8V.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.361
984
113
Celje
Obišči stran
Bi si privoščil eno tole igračko pa malce gledam cene... Romba je najdražja. A je dejansko to to ali gledam tudi kaj druga? Kitajske kopije so smešno poceni.
Ste zadeve kupovali v SLO ali je kakšen drug "dobavitelj", ker na ebayu nisem našel nič kaj cenovno pametnega...

Hvala
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Morda veste katera firma v Trzinu sestavlja baterije za Rombe. Mojo je vrag vzel po letu in 13 dneh. Sesala je pa 5 krat na teden.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Je tale samo žal ni računice ! Se dobi boljše ali enake ceneje že narejene, več pa na ZS !

(pa da ne bo pomote, sem bil eden prvih, ki je pri njih delal baterijo in oni in izdelava so zelo Ok, imajo tudi precej OK cene modelarskih celic, samo že narejene top so pa žal še cenejše in odlične.)
 
Nazadnje urejeno: