Robotski sesalci

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Pravijo tako ja, da se jih ne sesa, kar pa ne pomeni da se svinjarija ne nabira v njih. Zadeva je dokaj logična. Tepihi so narejeni tako, da je zelo veliko nitk prepletenih. Logično je, da te nitke niso tako goste, da ne bi nič prišlo skozi njih. Načeloma z lasmi in dlakami res ni problema. Kakšen pesek, prahec, drobtine...to pa se zelo rado naseli.

In tega roomba ne bo spravila ven, to je jasno.
 

lady27

Zelenc'
26. okt 2007
24
0
1
Citat:
Uporabnik naliM pravi:
Citat:
Uporabnik alpek pravi:
Citat:
Uporabnik naliM pravi:
Pa se je pričelo - med sesanjem je pričel spuščati klokotajoče zvoke (kot da nekaj preskakuje), potem pa se je ustavil in javil, da je treba očistiti krtače. Seveda čiščenje ni dalo rezultata, saj se je po par minutah zadeva ponovila.
Malo diagnosticiranja, malo poslušanja delovanja (preden se je ustavil, je dajal vtis, kot da ga nekaj zadržuje) in vzrok ter rešitev sta tu: rumen obroček na veliki krtači se je tako drgnil ob okvir vpetja (tisti, ki se dvigne za odstranitev obeh krtač), da se je plastika pričela segrevati in obroček se je enkrat celo zapekel na omenjen okvir.

Rešitev: obroček sem snel, na brusnem papirju pobrusil približno 1mm na notranji strani (tam, kjer sede na krtačo) in zunanji rob (tam, kjer sede na okvir) namazal z mastjo.

Zgleda, da je to serijska napaka, saj imam popolnoma enka problem. S tem, da pri meni se še ni zapeklo, preskakuje pa, pa tudi videti je odrgnjeno.

5375104096_ea623e20d5.jpg


Če prav razumem, si ti namazal odrgnjen del, tiste zatiče na drugi strani pa malo pobrusil? Je to dokončno odpravilo problem?

Točno tako in rešitev še vedno deluje (od takrat dalje ga nisem več razdiral).
smile-1.gif

jst imam tudi take probleme z roombo, a ste z brušenjem za dlje časa rešili problem? al ga kar na servis pošljem?
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Citat:
Uporabnik lady27 pravi:
jst imam tudi take probleme z roombo, a ste z brušenjem za dlje časa rešili problem? al ga kar na servis pošljem?

Od takrat, ko sem porihtal zadevo, se problem ni več ponovil.
 

rdr1000

Pripravnik
14. okt 2010
46
4
8
Citat:
Uporabnik naliM pravi:
Citat:
Uporabnik lady27 pravi:
jst imam tudi take probleme z roombo, a ste z brušenjem za dlje časa rešili problem? al ga kar na servis pošljem?

Od takrat, ko sem porihtal zadevo, se problem ni več ponovil.

Pri meni je bila težava na drugi strani krtače, pod majhnim rumenim zatičem, ki se ga da potegniti z osi, se mi je namreč (amatersko) nabral šop las, tako da je na drugi strani:
a) rumena plastika drsala po ohišju
b) krtača preskakovala v utoru, kar se je slišalo kot pokanje, roomba pa je stokala o čiščenju krtač


Pred brušenjem bi poskusil še to, vzame minutko.
 

lady27

Zelenc'
26. okt 2007
24
0
1
Citat:
Uporabnik rdr1000 pravi:

Pri meni je bila težava na drugi strani krtače, pod majhnim rumenim zatičem, ki se ga da potegniti z osi, se mi je namreč (amatersko) nabral šop las, tako da je na drugi strani:
a) rumena plastika drsala po ohišju
b) krtača preskakovala v utoru, kar se je slišalo kot pokanje, roomba pa je stokala o čiščenju krtač


Pred brušenjem bi poskusil še to, vzame minutko.

evo sem to sprobala in je bilo pod rumenim zatičem ful las, tako da od čiščenja naprej robotek dela. pa dost bedno da ne piše v navodilih da je treba tudi tam čistiti...
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Pri meni redno čiščenje ni imelo učinka, na omenjenem mestu niti ni bilo posebej veliko las.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Lasje tam se zmeram pojavijo, enako kot v sprednjem kolesu, sam čistim na hitro, torej stresem koš in kako večjo stvar s krtač poberem, ne, da bi jih jemal ven, potem pa vsaj 1 x tedensko temeljito čiščenje tudi spr. kolesa, stranske krtače - se vidi ali so se lasje nanjo navili, potrebno jo je odvijačiti... in jasno vse krtače in košek na nulo, za čiščenje prahu uporabljam tiste vlažne krpice navlažene za čiščenje otroških ..... r...... svetijem pa,da se pri ležajih tudi malo podmaže z litijevo mastjo ............ potem pa je dobro vsaj na cca 4 mesece odstraniti tudi pokrov in spihati celega robotka .......
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Bolj tole berem, bolj me mineva met roombo. Sami problemi, 1x na teden čisčenje ...

Imam electroluxo sesalec z električno krtačo. V ene 6 letih sem moral krtačo spucat 2x (lase dol pobrat, pa še to bolj na hitro), pa sesamo vsaj 2x na teden in imam doma 2 z dolgimi lasmi. Po isti logiki bi moral roombo čistit max 1x na leto. Tule pa berem, da čistite 1x na teden ... In to tako, da razšraufate pa ne vem kaj še vse ...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
To nobeden ne trdi, očisti se generalno zadevo v par minutah, na hitro pa v 20 sekundah, kolikor rabiš, da streseš košek in kako smet iz krtače odstraniš.
zmaga.gif


Najbolje, da res vsak, dan, kot to dela Roomba vzameš ti svoj sesalec iz omare temeljito vse počistiš, greš najmanj 3 x čez vsak del in potem to vse spet zložiš nazaj na svoje mesto
sprasujem se.gif
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Lej, moj sesalec posesa celo stanovanje recimo 2x na teden, vsakic bolje od roombe. To, kolikokrat gre pri tem cez isto mesto, je nepomembno. Steje le, da je ocisceno - konec koncev je kolicina smeti, ki se naber v 1 tednu, enaka, razlika je le v tem, ali jih sesalec pobere v 2 odmerkih, roomba pa recimo v 7. Ampak konec koncev opravita enako delo (v resnici sicer e, ker roomba ne pobere toliko kot sesalec, ampak pustimo to ob strani).
Sesalec (razen menjave vrece) spucam recimo vsakih 300 sesanj (ajde, recimo cvsakih 150 se filter splahnem). Kaj bi se zgodilomz roombo, ce bi jo pustil 300 sesanj (kar pomeni 300 dni) brez ciscenja razen praznjenja kosa s smetmi? Ali pa vsaj 150 sesanj?
 

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
Tvoj sesalec in Ti posesata stanovanje 2x na teden. Romba posesa stanovanje sama. 7 krat tedensko; čiščenje Rombe 7 krat mi ne vzame toliko časa kot tebi 1 x-no čiščenje stanovanja. In tu je prednost Rombe. Ona dela, jaz pa ne. Ti pa ?? Če ti ne, pa nekdo drug iz družine.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Brez veze je prepričevati prepričane, sicer pa, zmeni se z nekom za test, ti posesaj stanovanje v nulo, potem pa dobi Roombo in jo spusti, boš šokiran, ko boš visel njen poln košek iz tvojega posesanega stanovanja, pa še to, če nimaš na sesalcu električnih vrtečih se krtač ne boš nikoli tako posesal, kot Roomba, svetujem ti,da dobiš nekoga in stestiraš, potem pa sodiš !

Tudi sam sem bil leto in pol nazaj tvojega prepričanja, rekel sem si,sesalec z 2000 w ne posesa dobro, pa bo tako malo baterijsko sranje potem to bolje naredilo ....... no začel sem se zamišljati, ko mi je nekaj pedantnih znancev pripovedovalo o svojih Roombah in sem poklical firmo Tiilt, ki je bila takrat edina pripravljena pri meni doma v realnih okoliščinah narediti test, žena je dan prej vse presesala in pomila parket, kar sem potem videl tekom testa v 40 min., me je povsem šokiralo in presenetilo, ker mi ni bilo jasno od kje je toliko svinarije nabral ......no potem sem kupil prvega, ker sem pa tudi tehnični zanesenjak jih imam pa danes že celo posadko.... (pa ne razmetavam z denarjem, samo eno sem novo kupil ostale pa vse v okvarah...ker, ko te robotika zasvoji in postane hobi.....) skratka testiraj in potem sodi, tudi sam sem imel predsodke vsaj 2 leti o Roombah, in tudi slišati nisem hotel o kakem testu, dokler mi znanci od katerih ne bi nikoli pričakoval (tehnološko zaostale osebe - starejše) niso mogle prehvaliti njihovega novega pomočnika .....
 
Nazadnje urejeno:

lady27

Zelenc'
26. okt 2007
24
0
1
@AndY1

ja, sej to sem vidla, pa sem sam lase okrog tistega obročka, ki je pod sliko b na desni strani, ne pa da je treba še tam un del not ven potegnt..skratka kaj so brush bearings si prej nisem čist predstavljala .no važno da je rešeno
smile-1.gif

aja, kje pa kupujete rezervne dele?
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Brez veze je prepričevati prepričane, sicer pa, zmeni se z nekom za test, ti posesaj stanovanje v nulo, potem pa dobi Roombo in jo spusti, boš šokiran, ko boš visel njen poln košek iz tvojega posesanega stanovanja, pa še to, če nimaš na sesalcu električnih vrtečih se krtač ne boš nikoli tako posesal, kot Roomba, svetujem ti,da dobiš nekoga in stestiraš, potem pa sodiš !

Tudi sam sem bil leto in pol nazaj tvojega prepričanja, rekel sem si,sesalec z 2000 w ne posesa dobro, pa bo tako malo baterijsko sranje potem to bolje naredilo .......

Imam sesalec z električnimi krtačami in 1000% sem, da posesa bolje kot Roomba. Čisto preprosto: električne krtače (kot roomba) + precej večja sesalna moč - rezultat na recuimo preprogah niti ne more bit drugačen. OK, na gladkih površinah je roomba verjetno enako učinkovita, ampak na tepihih pa ziher ne.

Pa sploh ne gre za to in v bistvu si kiksnil, ker se mi zdi Roomba čisto uporabna za vsakdanje čiščenje (1x na teden pa orenk sesalec). In sem bil (no ja, sem še vedno) tik pred tem, da jo kupim.

Ampak vse tole pisanje o čiščenju, zatikanju ipd ... Sorry, ampak od gospodinjksih pripomočkov pač pričakujem, da delajo brez nekega neprestanega vtikanja vanje. OK, posode & filtri že (konec koncev ga vsake 3 mesece recimo spucam pri pralnem stroju, enako kondenzator pri sušilcu, tudi na navadne sesalcu splahnem filter vsaj 2x na leto, pri pomivalcu enako ...), ne pa kaj več. Tule pa berem enkraz na teden razmontirat pa to ven, pa uno razstavit. Sorry, to zame ni normalno. Košek kadarkoli, filter 1x na mesec max, ostalo pa prkrat na leto, ne pa 1x na teden ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik steni pravi:
Tvoj sesalec in Ti posesata stanovanje 2x na teden. Romba posesa stanovanje sama. 7 krat tedensko; čiščenje Rombe 7 krat mi ne vzame toliko časa kot tebi 1 x-no čiščenje stanovanja. In tu je prednost Rombe. Ona dela, jaz pa ne. Ti pa ?? Če ti ne, pa nekdo drug iz družine.

Ali pa plačana pomoč - in če na hitro preračunam, mi za ceno roombe sesa (1x na teden, preračunano na samo sesanje, brez ostalega čisšenja) 2 leti (pa sem vštel še 250€ za en OK sesalec z električno krtačo). Pa mi ni treba ničesar pucat ne roombe ne navadnega sesalca ...

Ampak spet: ni v tem finta. Gre le za to, da je slišat, kot da je Roomba ena taka iona "fire and forget" stvar, pa ni. Kar preberi celo temo ...
 

lady27

Zelenc'
26. okt 2007
24
0
1
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik steni pravi:
Tvoj sesalec in Ti posesata stanovanje 2x na teden. Romba posesa stanovanje sama. 7 krat tedensko; čiščenje Rombe 7 krat mi ne vzame toliko časa kot tebi 1 x-no čiščenje stanovanja. In tu je prednost Rombe. Ona dela, jaz pa ne. Ti pa ?? Če ti ne, pa nekdo drug iz družine.


Ali pa plačana pomoč - in če na hitro preračunam, mi za ceno roombe sesa (1x na teden, preračunano na samo sesanje, brez ostalega čisšenja) 2 leti (pa sem vštel še 250€ za en OK sesalec z električno krtačo). Pa mi ni treba ničesar pucat ne roombe ne navadnega sesalca ...

Ampak spet: ni v tem finta. Gre le za to, da je slišat, kot da je Roomba ena taka iona "fire and forget" stvar, pa ni. Kar preberi celo temo ...

sej glede pomivalnega stroja moram tud najprej not zložit pol pa ven, pa s pralnim strojem je tudi delo, no in z roombo je tudi nekaj dela. pa se mogoče sliš velik, pa pravzaprav ni.
ja no, sej mi ne bomo prepričal tebe, ti pa ne boš nas
smirk-1.gif
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Ravno mi Romba (po domače Fatko) lepo poseala kuhinjo, medtem ko jaz pocel druge stvari.
cheer.gif
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Brez veze je prepričevati prepričane, sicer pa, zmeni se z nekom za test, ti posesaj stanovanje v nulo, potem pa dobi Roombo in jo spusti, boš šokiran, ko boš visel njen poln košek iz tvojega posesanega stanovanja, pa še to, če nimaš na sesalcu električnih vrtečih se krtač ne boš nikoli tako posesal, kot Roomba, svetujem ti,da dobiš nekoga in stestiraš, potem pa sodiš !
A si probal za rombo posesat z navadnim sesalcem. Se kej nabere? Tak test bi me zanimal.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Sem posesal z rombo za navadnim sesalcem in se je v košku rombe nabralo presenetljivo veliko. Definitivno romba ni za generalko, je pa za čez teden za počistit več kot odlična. Tudi moja bila sprava proti temu, sedaj sta pa z rombo kar dobra prijatelja.
evil.gif