Robotski sesalci

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
To vse vem, vendar kot sem že rekel; vse kar moram narediti jaz je, da Petrolu prinesem okvarjeno Roombo in za njen servis morajo poskrbeti oni (tako, da oni predajo servisu). Tudi popravljeno Roombo grem iskat na Petrol.

P.S.: Mogoče kdo ve, zakaj prisilka? Nimam občutka, da bi jim šlo slabo, še posebej glede na to, da jim gre prodaja Roomb, preko Petrola, zelo uspešno.


sem malo pogledal bilance, zadeva je čudna da gre v prisilko, kapitala majo dovolj da bi lahko skoraj cel letni promet sanirali če bi bil problem..mislim da je problem v firmi Arnit d.o.o, ki ne dela z nekimi lepimi številkami vsaj v letu 2009.

bomo vidli čez par dni ko bodo nove bilance zunaj, kam je šel denar :D
 

Perica

Pripravnik
13. okt 2007
435
1
18
Se že posipavam s pepelom. Ampak res nisem nikjer vido take slike. upam da petrol podaljša akcijo, pa da žena ne vidi te slike.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Potem pa pohiti. Mislim, da je že nekaj časa na TV-ju reklama od Petrola, da so akcijo podaljšali do 20. februarja. Ne bo ti žal :)
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Sam sem pa danes naredil uspešno nadgradnjo z vgradnjo ležajev v rdeč CHM modul.
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Točno to sem naredil, problem je, ker so pri nas stopničasti svedri vsi, ki imajo npr luknje 20 + 2 + 2 , rabil bi pa tu takega in pa tudi ono varianto 19+2+2, da prideš na vmesne dimenzije ...... meril sem na neočiščenem modulu ( čist samo ne razdrt del z zobniki)) z krtačami samo v zraku okoli obrnjen, kasneje sem pa meril sestavljen na novo namazan modul na enak način.
Je pa velik problem, kako povsem pravokotno, da ne opletajo zobniki vse sestaviti, sem celo mnenja, da je bolje narediti malo drugače, kot tam piše imeti malenkost prevelike luknje in nato, ko zadevo scentriraš v nulo raje potem ležaje utrditi v ohišje z kakšnim pravim konstrukcijskim ali gel sekundnim lepilom, ker tudi na onem linku, ki si ga dal, so bile s tem težave.
Če bi se kdo rad lotil, lahko dobi ustrezne ležaje pri meni....
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Mogoče enkrat, ko bo moja Roomba iz garancije ;-)

Najprej hočem priti do Aerovac-a.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Vsekakor je to št. 1, zakaj ga hočem, pa tudi zato, da bo manj puncinih las na krtači.

Sem pa klical v BTC in smo razjasnili zadevo, zakaj jih še nimajo. Menda naj bi jih s prejšno pošiljko dobili in jim je to pisalo tudi na dobavnici, ko pa so odprli, pa tega ni bilo notri.
V naslednji pošiljki, za katero še ne vedo, kdaj naj bi prišla, naj bi zares dobili in takrat objavili tudi na tem forumu.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Je pa zanimivo, da meni mojmodificiram modul vsak dan lepše in lažje dela, na začetku se je precej težko vrtel, sem imel kar pomisleke ....... sedaj, pa,kose je zadeva utekla , pa na rokodosti lažje zavrtiš krtače, kot pri nemodificiranem modulu.

Imam pa naročene malo močnejše baterije za 500 ke in sicer 4500 mAh, bom poročal kako res delajo, ko pridejo ...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Bo to že, v zavojček, zavita baterija? Čigave celice? Če lahko, zmeri še temperaturo celic po eno urni uporabi (kot da bi šel na docking station) in na koncu polnjenja.

P.S.: Menda naslednji teden, v BTC-ju, dobijo Aerovac ;-)
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Že zavita celice original China made, kot večina baterij na planetu, umazana industrija izdelave tega se seli tja, bom pa vsekakor po par ciklih sam meril kapaciteto, proizvajalec jamči najmanj 4200 mAH, kar bi znala biti premija, če bo držalo, poročam, ko bom stestiral ........ Ne vem zakaj se tako bojišza temperaturo baterij, te se kvarijo, ko je ta 50 stC inveč stopinj, ne pa ko so komaj kaj tople 30 stC, več pa še nisem doživel ob kvalitetnih napajalnikih, ki jih Roomba ima.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Zato ker življensko dobo NiMH baterije najbolj krajšajo:
1. Prepraznjenje oz. reverse charging
2. Prepolnjenje s previsokim tokom
3. Visoka temperatura

Izkoristek polnjenja rapidno pada s temperaturo nad 30°C:
nimh.jpg

Vse ostalo gre v toploto in baterija postane grelec, kar ne vpliva ugodno na baterijo.

In Roombin napajalnik ne prepreči tega, kar v vsakem primeru polni s tokom C/3. Standard na ne-prisilno hlajene NiMH baterije je C/10 16 ur, za C/3 pa je priporočljivo, da so prisilno hlajene.
50°C je pa skrajna meja, ki jo proizvajalci navajajo. Normalno je, da ti bodo rekli, da lahko filaš baterije do 50°C - ker služijo na baterijah in je v njihovem interesu, da ti bodo kmalu prodali nov pack.
Vsak modelar (to sem tudi jaz) ti bo povedal, da nikoli ne polni še toplih baterij, še posebej, če niso prisilno hlajene.

P.S.: Imaš kakšen modelarski računalniški polnilec? Z njim bi lahko z lahkoto naredil par charge-discharge ciklov in ti izmeril kapaciteto, pa še lepo ti jih ulaufa
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

robertino

Zelenc'
18. feb 2011
2
0
1
pozdravljeni

...vidim da vsi hvalite to robotsko čudo, jaz sem pa zelo razočaran z njim...

...sam imam roomba 581 in je za en k....,slabo sesa, se dogaja da se zaletava v bazno postajo, po "kao" končanem sesanju, ko bi se morala roomba vrniti na bazno postajo pa obstane na mestu brez batarije in jo moram sam odnesti do baze, plus to da se ji na čase zmeša...

...jaz ne vem ali res preveč pričakujem od tega čuda ali pa si drugi nočete priznati da ste zgrešili z nakupom, oz. imate zelo nizke standarde za čistočo...

lp
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Tvoja je očitno okvarjena.

Nesi jo na servis, ker se naše ne obnašajo tako.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Lahko narediš kakšen video in ga uploadaš na Youtube?

Se parkira takole?
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik robertino pravi:
pozdravljeni

...vidim da vsi hvalite to robotsko čudo, jaz sem pa zelo razočaran z njim...

...sam imam roomba 581 in je za en k....,slabo sesa, se dogaja da se zaletava v bazno postajo, po "kao" končanem sesanju, ko bi se morala roomba vrniti na bazno postajo pa obstane na mestu brez batarije in jo moram sam odnesti do baze, plus to da se ji na čase zmeša...

...jaz ne vem ali res preveč pričakujem od tega čuda ali pa si drugi nočete priznati da ste zgrešili z nakupom, oz. imate zelo nizke standarde za čistočo...

lp

Če misliš, da boš lahko sesal le z roombo, se motiš ... Ta je super za to, da vsak dan malo pupuca tavečjo svinjarijo. Še vendno pa je treba 1x do 2x na teden resno posesat.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Meni, na srečo, to ni potrebno. Roomba pospravi vse. Ne spomnim se, kdaj sem nazadnje sesal s ta velikim sesalnikom.
Tla in tepihi pa so čisti, kot ko je bilo novo.

Tepiha, na roko, ne posesam tako dobro, kot to naredi Roomba. Sam se matram, da odsvaljkam puncine dolge lase s tepiha, Roomba to naredi sama.
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Lahko čisto pritrdim Andyu in njegovi uporabniški izkušnji. Imamo doma hišne ljubljenčke in prej nam ni nikoli uspelo tako dobro posesati, kot zdaj to opravi robotek. Samo treba ga je redno čistiti.