Robotski sesalci

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.313
6.528
113
Prisilka nima veze s garancijo, ko je postopek dokončan, gre podjetje naprej svojo pot, stečaj..pa pomeni RIP.

Glede garancije je pa tako. Zraven izdelka se dobi garancijski list, in tisto je sveto. Torej servis je tisti, ki je napisan na tem listu in nič drugega ne pride v poštev - razen seveda individualnih dogovor. Trgovec je zadolžen poskrbeti za servis, oz da zadeva prevzame in jo potem preda na servis, ni pa na njem, da sam vrši servis, razen pač, če je tako napisano na servisnem listu.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
To vse vem, vendar kot sem že rekel; vse kar moram narediti jaz je, da Petrolu prinesem okvarjeno Roombo in za njen servis morajo poskrbeti oni (tako, da oni predajo servisu). Tudi popravljeno Roombo grem iskat na Petrol.

P.S.: Mogoče kdo ve, zakaj prisilka? Nimam občutka, da bi jim šlo slabo, še posebej glede na to, da jim gre prodaja Roomb, preko Petrola, zelo uspešno.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.313
6.528
113
To še ne pomeni nič, petrol ima ziher 90 dnevni plačilni rok, ali pa še več. Verjetjo tudi druge štacune, tako da so morda morali nakupiti robo, dobili pa še niso nič. dober znak je, da je prisilka, kar pomeni, da lastniki še vidijo upanje v firmi in je nočejo zapreti, drugače bi bil stečaj.

Glede garancijskega popravila pa...ti boš dal zadevo petrolu, oni pa ti bojo rekli, da servis več ne obstaja, tisti ki je napisan na garancijskem listu. Nimajo pa oni dolžnosti, da ti zadeve popravijo, imajo le dolžnost, da prevzamejo zadevo in jo predajo na servis.

Drugo pa je stvarna napaka, to pa je dolžnost prodajalca, da ti zadevo zamenja/uredi.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.313
6.528
113
Hm..zanimivo..me zanima sicer kako je v praksi.

Morda pa je zaradi tega prisilka onega podjetja, ki ima rombe, da potem ne bi pristalo vse na plečih petrola
smile-1.gif
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Prva okvara na moji Roombi 500 po enem letu in enem mesecu. Je pa v uporabi 5 krat na teden in sedaj po parih sekundah se ustavi 4 krat piskne (kot da ji zmanjka baterije) in 7 krat rdeče utripne. Sem jo probal napolniti direktno preko kabla in kot piše v navodilih, da je baterija prevroča sem čez noč pustil nepriklopljeno in ni bilo nobene spremembe.

Ji je umrla baterija? Morda je kaj drugega narobe?

Koliko pa pride sploh nova baterija in ali se jih res splača narediti sam ( baterija DIY )
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Citat:
Uporabnik Smjs pravi:
Prva okvara na moji Roombi 500 po enem letu in enem mesecu. Je pa v uporabi 5 krat na teden in sedaj po parih sekundah se ustavi 4 krat piskne (kot da ji zmanjka baterije) in 7 krat rdeče utripne. Sem jo probal napolniti direktno preko kabla in kot piše v navodilih, da je baterija prevroča sem čez noč pustil nepriklopljeno in ni bilo nobene spremembe.

Ji je umrla baterija? Morda je kaj drugega narobe?

Koliko pa pride sploh nova baterija in ali se jih res splača narediti sam ( baterija DIY )


!.) Pusti baterijo na miru, ker ni vzrok baterija
ne-ne-1.gif


2.) Baterijo seveda lahko sam narediš, oziroma, ti jo celo naredi firma Ebatt iz Trzina, vzemi obvezno modelarske TIP C celice, so ugodnejše, dobiš različne kapacitete, ti jih tam tudi zvarijo skupaj in oblečejo, splača se pa posebej napram originalni, sicer pa tako kakor se znajdeš in imaš nabavne poti, Ebay je pa tako, lahko dobištako, da že po 2 mesecih crkne lahko pa dobro, treba poznati kako in kaj !
grin1.gif
! Za Ebatt, si poglejte tu samo ceno celic, bi pa šlo za precej močnejšo baterijo od originalne : http://new.ebatt.si/view_product.php?product=162000040

3.) Tvoja romba ne zapiska 4 x ampak 5 x sem uganil, kajne ?
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

DaDo

Zelenc'
23. avg 2008
5
0
1
imam Rombo 581 in me zanima, ali Rombo izklopim po 4 urah polnjenja ali jo pustim priklopljeno do naslednjega dne. Sesam vsak dan.
lp.Darko
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Če se jo uporablja vsak dan je najbolje, da se jo kar pusti priklopljeno. Takrat polni s trickle-charge (dofilavanje) - to je minimalni polnilni tok, toliko da vzdržuje polnost in po potrebo zbalansira celice.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Citat:
Uporabnik DaDo pravi:
imam Rombo 581 in me zanima, ali Rombo izklopim po 4 urah polnjenja ali jo pustim priklopljeno do naslednjega dne. Sesam vsak dan.
lp.Darko

Pusti priklopljeno, v Roombi je itak računalnik in izklopi polnitev, kljub gorečim lučkam ! Svetujem pa, da vsaj 1 x mesečno baterijo sprazneš do konca in potem polniš direktno mimo dockinga, potem je pa še dobro enkrat na 6 mesecev baterijo čisto sprazniti in pustiti robota ene 3 dni praznega, potem pride do tega, da robotek sam vklopi obnovitveno polnenje za baterijo, ki traja 18 ur , spoznamo pa ga, ker lučka noro hitro utripa med polnenjem .. Tako malo podaljšamo dobo bateriji ....
zmaga.gif

Kakšni posebni impulzni pametni polnilci pa niso potrebni, ker ima Roomba od serije 4xx to že vsaka serijsko vgrajeno in baterijo zmeram kontrolirano polni !
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:
26. jan 2011
3
0
1
Obišči stran
Pozdravljeni,

Hvala za vaše komentarje. Vsekakor so dobrodošli pa naj si bodo pozitivni ali kritični. Dejstvo je, da vsem nikoli ne moremo in ne bomo všeč, veseli pa me, da je v Sloveniji že zelo veliko zadovoljnih uporabnikov iRobot proizvodov.
Naj vam pa odgovorim nekako po vrsti.

1.- AeroVac koški so v prodaji in na zalogi. Cena je 29,90€ z DDV in se jih da dobiti v našem salonu v BTC-ju ali na servisu. Res pa je, da povpraševanja po njih skorajda ni.

2.- Nova Scooba oz. Scrapy pride v Evropo v letu 2012. Serija 700 pa se lansira v zadnjem kvartalu leta 2011 (Oktober/November)

3.- Servis. Žal ne moremo primerjati tako različnih trgov kot sta ZDA in Evropa oz Slovenija. Kot prvo je iRobot tam domače podjetje in s tem je tudi podpora različna. Menimo pa, da servis strokovno deluje in popravlja zadeve v zelo kratkih rokih. Osmo module ne posojamo, saj jih ima servis izključno za potrebe servisiranja. Žal je res, da so programiranje računali nerazumno visoko, kar smo uredili. Sedaj bi morala biti cena takega posega izven garancije na željo stranke tam okoli 15€.
Naj pa še povem, da je največ težav s strankami, ki po različnih internet straneh (EU ali ZDA) nabavijo Roombo (ker so seveda nekaj ceneje včasih), potem pa ugotovijo, da nimajo pravilnega napajalnika itd. Takim seveda omogočimo koriščenje vseh servisnih uslug, samo potrebno je vedeti, da stroške nosi stranka.
iRobot ima tukaj zelo jasna pravila in vsak uvoznik je sam zadolžen za stroške servisiranja aparata, zato morate razumet, da servis ni odgovoren za brezplačna popravila aparatov, ki niso bila uvožena preko zastopnika v sloveniji.
Konkretno naj povem, da aparat ki je bil kupljen v sloveniji nima brezplačnega servisa v Nemčiji, zaradi zgoraj navedenega dejstva.
Ima pa taka stranka seveda brezplačni servis v državi nakupa, da se ne bomo narobe razumeli.

Vsekakor hvala za komentarje. Poskušali bomo biti še boljši in veselilo nas bo, če boste zadovoljni.

LP,
Andrej
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Hvala za odgovore! Predvsem me je prijetno presenetila cena Aerovac koškov. Na forumih berem različne izkušnje z njimi glede na standardni vakumski košek.
Po vaših izkušnjah; ali Aerovac še vedno zagotovi enako kvalitetno vakumiranje kot standardni vakumski košek? Sesalni volumen je večji kot pri standardnem, zato je verjetno sesalna moč manjša. Kakšne so vaše izkušnje? Kam se lahko pride iskati Aerovac košek in ali imate na voljo tudi Aerovac nadomestne filtre? Če se ne motim imajo Hepa Type filtre?

Škoda, da Scooba 230 pride k nam šele naslednje leto. Če bi lahko, bi jo kupil že zdaj, še posebej, ker imam otročička, ki bo kmalu začel plaziti po tleh in bi bilo fino imeti to malo živalco za dnevno čiščenje tal. Obstoječa Scooba je za moj okus prevelika. Imam pa vprašanje; bo Scooba 230 uporabljala isti polnilec kot Roomba, ki jo že imam? Torej, če bi jo naročil preko iRobota US, bi dobil US polnilec, ki ni primeren za naše omrežje. Vendar, če se lahko uporabi Roombin polnilec, tega problema ne bi imel.

Moje izkušnje z Petrolovo Roombo 534 Elite so izjemno pozitivne. Priporočam jo vsakemu. Petrol je podaljšal prodajno akcijo njihovega kataloga, tako da jo še vedno ima možnost kupiti v tej akciji. Roomba te ne pusti razočaranega.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Danes 2.2.2011 sem bil V Vicomi ob 14 h, na vprašanje o AeroVac košu so rekli nimamo samo klasični imamo in ta je cca 30 eur ???

Sem vprašal še imaste morda samo modre filtre za AeroVac, so rekli nimamo ! Pa še rekel sem jim, da sam sicer že imam ene pol leta tak koš iz USA a bi imel še enega,ker imam več Roomb.

Tako, da ??? Povejte, kje pri vas se da, to kupiti, ker Vicoma nima, čeprav je res, da jim nisem rekel pokažite, kaj imaste, da sam ugotovim, kaj .... ker verjamem, da prodajalci ne vedo najbolje za kaj gre !!!

Še slika, ker se bojim,da ne vemo o čem govorimo:
http://www.fast-autos.net/diecast-cars-models/diecast-cars-models-for-sale.php?itemID=350366751923


 
Nazadnje urejeno:

m_k

Pripravnik
3. okt 2007
32
0
6
Citat:
Uporabnik iRobot_Slovenija pravi:
Živjo,

Pošljite mi kopijo računa na narocila@ralfgartner.si s pripisom za Andreja in vam pošljem slovenska navodila in garancijski list, ki je v sklopu navodil.
Lp,
Andrej

Zdravo,

sem poslal kopijo računi in tudi že prejel SLO navodila in garancijo. Tako da vse pohvale za ustrežljivost.
Roomba je pa ratala nepogrešljiva.

Največjo zalogo seslacev ima Petrol na obvoznici Barje na južni strani, namreč tam sta dva. Sedaj pa laufite kupit.

lpM
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Pozdravljeni g Andrej IRobot Slovenija, direktor Ralf Gartnerja, očitno se vam ne sanja kaj in kako pri vas !

Dne 3.2.2011 sem ob 13,42 po telefonu preveril tu :

iRobot razstavni salon
BTC - Hala 3, Šmartinska 152
Ljubljana
Telefon: 01/600-32-53

...........ali imaste v prodaji koške AeroVac bin za Roombo. Najprej je bil prodajalec rahlo zmeden, ko sem mu podrobnmo pojasnil, za kaj gre, je rekel, da je za prodajo rezervnih delov zadolžena Vicoma, ko sem mu omenil, da ne gre za rezervni del, pač pa za modificiran del in, da v Vicomi nimajo, je preveril, če imaste ta artikel na zalogi in povedal, NIMAMO, smo pa že imeli in ne vemo, kdaj bo to ponovno na zalogi !

No, da pa vse razčistimo, sem danes 3.2.2010 ob 14.04 še enkrat klical Vicomo in dobil prodajalca, ki je točno vedel za kaj gre (pohvalno) je pa povedal, da imajo samo standardne koške v prodaji in, da AeroVac niso še nikoli imeli, preveril je celo, če obstaja šifra in nato rekel, da oni prodajajo nadomestne dele, to je pa dodatna oprema, kar oni ne prodajajo in ne bodo prodajali.

Tako, da ne se smešiti z navedbami tukaj, da ni zanimanja, če zadeve ne prodajate !
rolleyes-1.gif


O ostalem in vašem sistemu pa NO COMENT.....
uf-1.gif


.....cenim pa vseeno, da ste se oglasili, v tej kritični situaciji za vaše podjetje !
 
Nazadnje urejeno: