Robotski sesalci

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
Imajo te roombe še vedno problem s črno barvo? Ker po tleh imam ploščice ( kombinirano - črna, svetla... ). Da se mi nebi ta stvor kar stavil pred črno ploščico in tam obstal.
Imajo Samsungi tudi problem s tem?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik ForeignBreed pravi:
a ima kdo od vas slučajno tegale? Na linku je tudi video...
http://www.amazon.co.uk/Samsun...7246&sr=8-1

robot dejansko zmeri prostor (in se ne zaletava kot roomba), je sposoben izpraznjeno baterijo med sesanjem it nafilat in naprej sesat, ima dvojno stransko krtačo itn...
Danes sem ga v HN testiral in se veliko hitreje po ukazu vrne na enoto, med tem, ko roomba nekaj vijuga sem ter tja..


No sem ga imel ene 14 dni na testu. In ugotovitev? NE HVALA!

Dejansko se mi je zapičil vedno na ista mesta, četudi so tam ovire. Da bi prostor izmeril skorajda ne verjamem, ker se je zaletaval kot slepec v steno.

Lahko mu delam krivico ker sem imel testni model pa se mu je mogoče že prej kaj sfuzlalo, ampak glede na videno ga ne maram niti za 100€.
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
" Še enkrat postavljam vprašanje - preden grem danes kupit to čudo "
Imajo te roombe še vedno problem s črno barvo? Ker po tleh imam ploščice ( kombinirano - črna, svetla... ). Da se mi nebi ta stvor kar stavil pred črno ploščico in tam obstal.
Imajo Samsungi tudi problem s tem?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Citat:
Uporabnik mamomu pravi:
" Še enkrat postavljam vprašanje - preden grem danes kupit to čudo "
Imajo te roombe še vedno problem s črno barvo? Ker po tleh imam ploščice ( kombinirano - črna, svetla... ). Da se mi nebi ta stvor kar stavil pred črno ploščico in tam obstal.
Imajo Samsungi tudi problem s tem?

Moja Roomba s tepihom, na katerem so črni fleki, nima problema.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
No končno so predstavili nov model Roombe serije 700, po videnem, gre za faceliftano serijo 500, z nekaj malenkostnimi izboljšavami....., prišla je pa tudinova Scooba 230, ki pa je povsem nov izdelek, polovico manjši od starega .
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
No končno so predstavili nov model Roombe serije 700, po videnem, gre za faceliftano serijo 500, z nekaj malenkostnimi izboljšavami....., prišla je pa tudinova Scooba 230, ki pa je povsem nov izdelek, polovico manjši od starega .

Sprednji bumper naj bi bil mehkejši, imela naj bi boljši CHM (cleaning head module) in AeroVac2 sesalni modul za košaro za smeti. Ta modul naj bi sesal direktno s kratč in se naj bi, na krtačah in ob robovih krtač, nabiralo manj umazanije. Tudi del, kjer se connecta krtačo v kvadratek je bolj pokrit, ker naj bi se pri trenutnem modulu skozi špranje nabiral prah v zobatih kolesih znotraj CHM-ja.
Imaš že kaj izkušenj glede nabiranja svinjarije med zobatimi kolesci?
cache_1249876804.jpg
 
Nazadnje urejeno:

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48

Uporabno

Romba 780 zgleda čist huda, upam da bo boljša kot trenutna"Petrol special edition"


In ja"black spot" je še problem..
 

lady27

Zelenc'
26. okt 2007
24
0
1
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:

- prav tako v navodilih piše, da vsake nekaj časa (ne vsakič) izpraznite Roombo do konca (na palec priporočam cca. vsakih 12 ur delovanja Roombe)



a to pomeni da je eno polnjenje dovolj za 12 ur sesanja? naša crkne po 3urah sesanja
confused-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Tako je. Prepogosto popolno izpraznjenje tudi ni dobro, zato ne priporočam vsakokratne 3-urne uporabe z enim polnjenjem, ampak npr. 6 x 2 uri, sedmič pa naj se izprazni do rdeče lučke. Pred sedmim praznjenjem priporočam, da Roombo pustite na polnilcu čez noč, zato da se vse celice, pred popolnim praznjenjem, zbalansirajo (da so vse enako polne), da ne bi pri popolnem praznjenju kakšna od njih šla v negativno napetost. Tudi to se lahko zgodi in se pri večjem številu celic, ki so vezane zaporedno, lahko rado zgodi. V tem primeru gre tista celica v negativno napetost in je polnjena, od ostalih celic, z obrnjeno polariteto. To bo to celico postopomoa uničilo, a vedno hitreje, ker bo vedno hitreje popolnoma prazna.

Sam se vozim z električnim maxi skuterjem, trenutno imam narejenih cca. 10.000 km. Motocikel ima 102 NiMH celici s kapaciteto 30Ah. Ena sama uničena celica naredi celoten paket celici - celo baterijo - popolnoma neuporabno.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Andy1 Imam, kar nekaj izkušenj, saj jih za hoby popravljam in jih imam seveda pre več. Je pa zanimivo, da po mojih izkušnjah, ta problem ni tako hud, ko je govora o njem, sicer sem med pokvarjenimi, ki sem jih kupil naletel na kako malenkost laskov v modulu, samo daleč od teh slik in daleč od obrabe lukenj, sem pa naletel na slabo plastiko,ko je pokrov CHM ja povsem popokal na več mestih na enem robotu serije 4, seveda sem del zamenjal, bolj je pa pomembno potem, ko očistiš, da veš z čim podmazati, da to preprečiš in pa seveda,da se krtače redno čistijo...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Citat:
Uporabnik palcek1 pravi:
pozdravljeni,

zanima me, ce kdo pozna koga, ki popravlja sesalnike roomb 555??? na pooblaščenem servisu so mi rekli, da je sla elektronika zaradi vode in mi izracunali ceno 170 evrov za popravilo.

hvala

Jaz jih popravljam, če ti ga je zalilo, zna res nekaj stati ..... verjetno pa manj, kot pišeš, sam sem že 2 z enakim problemomvrnil v življenje, samo rezervne dele se čaka ......oziroma imam morda kaj na zalogi...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Kar se tiče baterije:
Poizkusite se držati zgornjih nasvetov in baterija bi vam morala zdržati 1000+ ciklov.

Drugače pa komaj čakam, do jo preizkusim :)

Še en nasvet original od Roombe, vsaj enkrat na 2 meseca rombo polnite direktno 16 ur mimo dockinga, in jo na kake pol leta resetirajte, sicer obstaja program za "obnovo" celic samo se sproži po meritvah samo sam, no ja spraznemo baterijo do konca, pustimo robota še kak teden praznega in voila bo šel v ta program .......oranžna lučka zelo hitro dalj časa blinka....
Sicer pa tisto o 1000 ciklih me je pa res
hysterical-1.gif


Baterije Ni MH v Roombi so zelo slabe kvalitete, še slabše so tiste v USA modelih, ki so skoraj vedno Ni Cd, tako, da v praksi že v enem letu ob dnevnem obratovanju kar lepo vidno pade kapaciteta, sicer navadno vzdržijo tam ene slabe 2 leti ..... potem pa nikar nove original, saj se dobijo preverjeno boljše so pa neoriginalne , so pa tudi cenejše
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Sicer pa tisto o 1000 ciklih me je pa res
hysterical-1.gif

Je ta smeh namenjen Roombini NiMH bateriji ali NiMH bateriji na splošno?
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ksz

folk čistite svoje roombe, uradni servis je drag. Imajo kar pavšalni cenik za popravilo 45€, čiščenje roombe v garancijski dobi pa 20€. Na servisu so jih imel vsaj 10 in večina samo čiščenje oz popravilo napak zaradi umazanije.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Sicer jo čistim redno, a če se zapaca v meni nedostopnem delu, torej v zobatih kolesih, kot je prikazano na sledeči fotki, bom zahteval garancijsko popravilo.
cache_1249876804.jpg


Tole ni stvar, ki jo lahko sam očistiš, razen, če odpiraš mehanizem, ki je pred uporabnikom zapečaten (z rdečo piko nalepko) in s tem izgubiš garanicjo. Ni pa to stvar, ki jo lahko preprečiš, če je to probem inženirske napake.
Mislim, da je zeleni modul že tretji ali četrti v seriji, ko se trudijo, da ne bi umazanija prihajala v mehanizem zobatih koles, ne naredijo pa takega, kot bi bil potreben, to je, da je med ohišjem in vrtečim delom nameščen zaprt ležajni sistem.
Več o tem tukaj: http://www.robotreviews.com/chat/viewtopic.php?f=1&t=11591&start=0

Na primer, na tem forumu pišejo, da dokler je Roomba v garanciji, da jim iRobot garancijsko zamenja nov modul za čiščenje, ker je to čista inženirska šlamparija ali pa šparajo pri dizajnu.
Dokaz za to je tudi 'nadgrajen' modul na 7xx seriji, ki je spet drugačen, ampak ne, da bi vstavili ležaje, ki bi problem odpravil. Kar so naredili je to, da so del, kjer se vstavi krtačni del, s plastiko bolj zaščitili in 7xx serija že serijsko dobi AeroVac2 sesalni del, ki sesa direktno s krtač:
http://www.robotreviews.com/chat/viewtopic.php?f=1&t=14180
 
Nazadnje urejeno: