Robotski sesalci

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Me veseli, da si zadovoljen :)

Jutri jo pošlji še s koškom, ki vakumira. Boš videl, koliko bo še ta nabral. Ne morem verjeti, da vsakokrat, ko jo pošljem na delo, da nabere toliko smeti.

Glede docka; jaz sem ga preizkusil 3x in vsakokrat se je lepo pripeljala, parkirala in začela polniti. Mogoče lahko dock prilepiš z dvostranskim selotejpom.

Moja domača naloga pa je, da v kabinetu pospravim vse UTP, napajalne in optične kable. V vseh ostalih prostorih deluje tako, da jo lahko sam pustim, da dela.
 

rdr1000

Pripravnik
14. okt 2010
46
4
8
Citat:
Uporabnik vogel pravi:
Hvala za vse informacije AndY1 in ostali!

No, pa še moje poročilo. Zaenkrat se obnese super. Preko celega stanovanja je nabrala kar poln košek raznih smeti in drobtin (sem uporabil tavelikega). Rabila je cca 1h20min, potem pa se je vrnila nazaj na postajo. Opazil sem, da ima rahlo težavo pri vožnji na postajo. Namreč dock je cca 2cm oddaljen od stene zaradi kotne letvice na tleh. In ko hoče zapeljati gor, ji ga nekako uspe "nagniti", tako da ne dobi kontakta in potem zapelje stran. Če sem dock prijel, in ga držal na tleh, se je lep parkirala.

Skratka, zaenkrat VEČ kot zadovoljen
cheer.gif


P.S: Kje naročate rezervne stranske krtačke in filtre? Preko e-baya - pri katerep trgovcu?
Aja, še to.Nekaj sem gledal po e-bayu in za serijo 500 obstajata 2 različni stranski metlici - ena ima 3 ščetine, druga pa 6. H kateremu modelu pa paše ta z 6stimi ščetinami? 534 uporablja namreč tiste na 3...

Po rezervne dele stopim kar v BTC k zastopniku, enkrat pa sem kupil krtačko tudi preko Bolhe. Pri stranskih metlicah je vseeno, koliko krakov ima, obe imata enak vijak, razlike v učinkovitosti pa nisem opazil. Vzameš, kar dobiš, pa je.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Kakšne pa imajo cene pri zastopniku? Npr. za nadomestni filter, krtače in baterijo?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.196
113
Očitno bo treba res nabavit to zadevco. A pri Petrolu nabiraš kakšne točke, da imaš potem nižjo ceno?
 

sasosa

Pripravnik
1. sep 2007
224
0
16
Rudolfovo
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Očitno bo treba res nabavit to zadevco. A pri Petrolu nabiraš kakšne točke, da imaš potem nižjo ceno?

Zbirajte Zlate točke!

Vrednost vsakega nakupa, ki ga opravite pri Petrolu, pretvorimo v Zlate točke po sistemu 1 evro = 1 Zlata točka (zbiranje Zlatih točk izključuje zgolj nakup »Kave na poti« s kovancem pri kavomatu). Zlate točke se samodejno seštevajo na vaši Petrol klub kartici. Število Zlatih točk lahko preverite na najbližjem bencinskem servisu. Z njimi lahko izkoristite številne Zlata vredne ugodnosti, predstavljene v Petrol klub katalogu.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Očitno bo treba res nabavit to zadevco. A pri Petrolu nabiraš kakšne točke, da imaš potem nižjo ceno?

Tako je. Za Roombo potrebuješ 150 točk, to je 150 porabljenih EUR. Jaz teh točk, sicer, nisem nabral, ker se vozim večji del leta na elektriko, mi je pa kartico posodil sodelavec, ki dela veliko kilometrov.

Redna cena je 450 EUR, preko Petrola pa 300 EUR, s tem, da v redni prodaji tega modela ne dobiš. Ga pa priporočam ravno zaradi dodatnega koška za smeti, ki je tudi funkcionalno drugačen.

S punco in dvo mesečno hčerkico smo ravnokar prišli s sprehoda, med tem pa nam je Roomba lepo očistila stanovanje. Kaj češ lepšega
cool-1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.196
113
Še vprašanje. A je ta zadeva glasna? Namreč pri nas bi prišla v poštev zgolj ponoči.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Za ponoči je preglasna. Je pa tišja kot standardni sesalec.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.266
6.522
113
No..jaz sem tegale rombota iz petrolove ponudbe našel za 250 na ebayu, novega. Če hoče kdo prišparat si ga naj poišče
smile-1.gif
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
No..jaz sem tegale rombota iz petrolove ponudbe našel za 250 na ebayu, novega. Če hoče kdo prišparat si ga naj poišče
smile-1.gif

Si lahko malo bolj konkreten?

Kolikor gledam so vsi cca 350 + poštnina. Petrol jih pa tudi nima več.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Petrolu je zmanjkalo sesalcev? So ti to dejansko rekli, da jih ni nikjer več za dobit, ali jih samo dotični petrol nima več? Če je tako, probaj poklicati na večje petrole, tam so jih imeli nekaj na zalogi (prejšnji teden).
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Ja, klical sem na Vič in mi je rekel, da tega ni več za dobit, ker je zaloga pošla. No glede na tvoje sporočilo sem danes klical še na enega drugega, kjer jih imajo seveda na zalogi in sem ga rezerviral.
Tako da hvala za informacijo
 

ForeignBreed

Pripravnik
17. avg 2007
712
0
16
Bačka Palanka
a ima kdo od vas slučajno tegale? Na linku je tudi video...
http://www.amazon.co.uk/Samsun...7246&sr=8-1

robot dejansko zmeri prostor (in se ne zaletava kot roomba), je sposoben izpraznjeno baterijo med sesanjem it nafilat in naprej sesat, ima dvojno stransko krtačo itn...
Danes sem ga v HN testiral in se veliko hitreje po ukazu vrne na enoto, med tem, ko roomba nekaj vijuga sem ter tja..
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Nič se ji ne sfuzla. Tisti polkrogi, ki jih dela so zaradi navideznega zida, ki je nastavljen ob levem kotu.

Poleg tega sem opazil in tudi napisal komentar na videu, da je vsaj en del sobe Samsung popolnoma zanemaril. To je med spodnjim stolom, belo omarico in desnim zidom. Recimo, Roomba, je tisti del pospravila.
Kot sem že napisal v komentarijih, bi bil primerljiv test edino le, če bi bila vsa tla posuta z drobnim prahom in da bi se videlo, kateri sesalec je kaj posesal.
Če je pa merjena le hitrost, pa se izpusti dele sobe, je to pristranski test, ki ne kaže prave slike. Kaj mi pomaga hitrost, če so deli sobe neposesani. Takega sesalnika ne potrebujem.

Eto, sem našel tak review:
 
Nazadnje urejeno:

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Dejstvo je da je tudi Samsung zelo dober sesalec in dela to za kar je namenjen.
Razlike med njima pa itak večina ne bo imela možnost stestirat, in večina se lahko zanaša samo na priporočila ali pa mnenja na forumih ( če seveda daš kaj na to), mnenja na forumih so pa deljena, pa ne samo med tema dvema modeloma...