Sparkasse - net stik

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Se pač zgodi nepredviden scenarij. To bi se lahko zgodilo vsakomur. Nisem pa opazil teh težav, pa sem dostopal za IE7 in FF3
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:

A je kdo tukaj, kateremu se je to zgodilo (zgoraj opisano)?

Jaz .
Imam IE8, ki zmeraj odpre listo certifikatov, ki jih lahko izbereš med tistimi, ki jih imaš inštalirane. Zdaj je ta lista prazna. Bom jutri še enkrat poskusila (si rekel, naj bi bilo takrat težava odpravljena), pa povem, če spet ne bo delalo. Na srečo nimam nobenih položnic za plačevati, bi bilo pa drugače strašno nerodno.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Sem se ravnokar brez problemov prijavil v NetStik, pokaže prave certe, skratka jaz nimam problemov.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Men je te dni delal Netsik normalno. Tudi 15ga, ko bi naj bile težave. v nasprotju s Klikom, ki je čist zablokiral in ni delal, kasneje pa ni bil dostopen.
V zadnjem mesecu sm pa opazil, da mi 2x (1x v novembru, pa v 1/2 decembra) ni hotl nardit izpiska za cel mesec, ampak je bil rezultat samo nekaj dni. Sem pač naslednji dan moral sprintat
evil.gif

Pa mel so to, da ko si dvignil na bankomatu, ti je stanje za to vrednost v minus štelo.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
No evo, so zrihtal neki
smile-1.gif



ZADRŽANA SREDSTVA
Predstavljamo vam novost v naši elektronski banki - Net.Stik-u, ki vam povečuje preglednost
nad poslovanjem s transakcijskem računom odprtim pri banki Sparkasse d.d.
Da bo vaše delo udobno vam v nadaljevanju predstavljamo pregled in opis novosti, ki vam jo
omogoča naša spletna banka Net.Stik. Priporočamo, da navodila skrbno preberete.
Ključna prednost novosti:
Če ste v preteklosti komaj nekaj dni po porabi sredstev le-te »videli« v prometu, lahko ta
sredstva (porabo) sedaj vidite takoj.
Kaj so »zadržana sredstva« na vašem računu?
Na kratko: Sredstva, ki ste jih že »porabili« (POS oz. bankomat), niso pa še odtegnjena z
vašega računa (promet na računu se še ni spremenil).
Ob vsakokratnem dvigu gotovine na bankomatu ali plačilu s kartico BA Maestro na POS
terminalu se izvedena transakcija najprej zabeleži kot avtorizacija oz. rezervacija sredstev na
vašem transakcijskem računu (tako v trenutku izvedbe še ne vplivajo na vaše knjižno stanje,
kljub temu, da z njimi več ne morete razpolagati). Ko banka s strani procesnega centra, ki
upravlja delovanje bankomatov in POS terminalov, prejme potrditev transakcije izvede
dejansko obremenitev vašega računa. V tem trenutku se tovrstne transakcije ne prikazujejo
več kot zadržana sredstva, temveč dejansko vplivajo na znižanje stanja vašega računa.
 
Nazadnje urejeno:

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Meni se zadnje case dogaja, da moram veckrat potrditi certifikat, preden se zakljuci prijava v Netstik. Tudi do 6x je bilo ze treba dati OK na certifikat. :S
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.467
113
Sam sicer uporabljam DBS in tam se ta "Zadržana sredstva" imenujejo "Rezervacije", imajo pa na DBS ta sistem že verjetno kaki dve leti. Poprej se tudi ni dalo videti če si kje plačeval z kartico in res je bilo nekoliko čudno hodit na bankomat preverjat koliko sploh imaš na računu.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Za informacijo, Klik NLB ima to že nekaj časa. V promet se vpiše vrsica "Avtorizacija", datum, znesek, a brez stanja na računu.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Je že skoraj leto med trusted root CA in če uporabljaš polkna in posodobitve si ga potegnil listo root CAjev z popravki