Sparkasse - net stik

eCoyote

Pripravnik
21. apr 2009
500
0
16
Fun4Days.Com
Spletna banka bo prenovljena še letos - bolj ob koncu leta najbrž. A ima kdo generator enkratnih gesel (OTP) kot app na telefonu? A je fajn? Meni se zdi zanimivo, ker telefon imam itak vedno s seboj in digitalnega potrdila potem ne rabiš..?
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Hotel sem si ga naštimat, pa hočejo 15 eur za to
crazy1.gif
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Res da vsake 3 mesece dražijo storitve, vendar je meni še vedno najcenješa opcija. Vsi dvigi na BA zastojn, bistveno pa brez provizije pri plačilu položnic (cca > 10 položnic vsak mesec)
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Na netstik strani mi piše pod obvestili tole:

NAPOVEDNIK k prenovi elektronske banke Net.Stik (24.9.2014 14:04:28)

kliknem pa ne odpre ničesar. Ve kdo kaj več?
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik eCoyote pravi:
Spletna banka bo prenovljena še letos - bolj ob koncu leta najbrž. A ima kdo generator enkratnih gesel (OTP) kot app na telefonu? A je fajn? Meni se zdi zanimivo, ker telefon imam itak vedno s seboj in digitalnega potrdila potem ne rabiš..?

Jaz ga uporabljam, ravno zato kot praviš, telefon imaš vedno s seboj. Pa fajn je ker si lahko sam aktiviraš na webu certifikat za novo napravo, tako da tudi, če factory resetiraš telefon ali pa novega kupiš, ti ni treba zahtevati/plačati aktivacijo nove naprave, kot sem zasledil pri eni drugi banki.

Pa še obvestilo iz netstika

"V banki Sparkasse se zavedamo pomena stalnega tehnološkega napredka in izboljševanja uporabniške izkušnje. S tem razlogom vam sporočamo, da smo pristopili k celoviti grafični prenovi elektronske banke Net.Stik in nekaterim posodobitvam. Tu smo upoštevali tudi mnoge želje in predloge naših strank, kar bo uporabniško izkušnjo Net.Stik-a ustvarilo še boljšo.

O vseh novostih vas bomo še obvestili, kot tudi o datumu prehoda na novo podobo Net.Stik-a, ki bo predvidoma v januarju 2015.

Obenem bi vas radi opozorili, da je Microsoft v temu letu ukinil podporo za operacijski sistem Windows XP ter spletni brskalnik Internet Explorer verzije 8. Tudi prihajajoči Net.Stik bo sledil trendom, zato bo uporabniška izkušnja najboljša in varnejša, če boste imeli vaš operacijski sistem in spletni brskalnik nadgrajen na zadnjo aktualno verzijo."
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Na netstik strani mi piše pod obvestili tole:

NAPOVEDNIK k prenovi elektronske banke Net.Stik (24.9.2014 14:04:28)

kliknem pa ne odpre ničesar. Ve kdo kaj več?
Meni odpre cel kup klobasanja in napoved, da bo prenova predvidoma v januarju 2015.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
jaz mam net.stik, za moje potrebe je čisto dovolj. mam pa to na xpjih, valda ...
na novejšem računalniku imam ubuntu, pa bi prenesel tja. bo delalo?
kako prenesem, samo izvozim certifikat na ključku in that's it?
mam pa udoben pozitivni račun, brez limita in brez kartice MC/Visa ...
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Sem pred kratkim sprobal Net.Stik na Ubuntu (12.04) in je delovalo BP. Certifikat na XPjih izvoziš in uvoziš v brskalnik na Ubuntuju in dela vse isto kot prej. Vsaj meni je.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.391
959
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
A mi lahko kdo razloži zakaj je en sobotni nakup s kartico še vedno pod zadržanimi sredstvi? Danes je torek.

Ker so blesavi
grin1.gif


Sam sem jim vrnil njihov Mastercard ker se mi ne da po en teden čakat, da bojo zadevo prikazal....
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
V čem je sploh fora pederišenja s karticami, če potem vsak dan redno gledaš na spletni banki, če so že trgali? Meni nakup s kartico pomeni brezskrbnost, sploh pa mastercard ...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
A mi lahko kdo razloži zakaj je en sobotni nakup s kartico še vedno pod zadržanimi sredstvi? Danes je torek.

Ker so blesavi
grin1.gif


Sam sem jim vrnil njihov Mastercard ker se mi ne da po en teden čakat, da bojo zadevo prikazal....


Tole ni Mastercard, ampak Maestro. Pri Mastercard sem že navajen.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
V čem je sploh fora pederišenja s karticami, če potem vsak dan redno gledaš na spletni banki, če so že trgali? Meni nakup s kartico pomeni brezskrbnost, sploh pa mastercard ...

Ne razumem vprašanja. Plačal sem z Maestro kartico, danes pa šel plačat neko položnico in videl stanje ter XYXY zadržanih sredstev. Ko sem šel pogledat sem videl, da zadeva še od sobote not stoji.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Vprašanje ni bilo namenjeno tebi. Tebi sem zgoraj odgovoril. Ni nujno krivda banke, v primeru da trgovina ni opravila prenosa oziroma ga je opravila komaj včeraj.

V zadnjih časih tudi ni nič neobičajnega, če trgovina ob zaprtju ugasne pos terminal in ga spravi na varno. Ker se bojijo nočnih nepridipravov, ki bi na pos lahko namestili kakšno napravo. S tem pa se tudi onemogoči avtomatski prenos.
 

EkoKaprica

Pripravnik
4. mar 2014
388
22
18
www.ogrevanje-hlajenje.net
Mislim, da to res ni odvisno od Sparkase. Mi imamo zraven bankomat od Banke Koper in je včasih kar nekaj dni trajalo, da je šla transakcija do konca skozi. Iz Tuša pa so mi enkrat celo po nekaj tednih trgali. Pač ne gledaš zadržanih sredstev pa je.
 

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
Ne ne, to bo kar Sparkasse... Pri Maestro vsaj vidiš znesek med zadržanimi. Pri Mastercardu še tega ne vidiš in me to še najbolj moti...
Na NLB sem imel vedno v nekaj sekundah vidne vse transakcije.
 

eCoyote

Pripravnik
21. apr 2009
500
0
16
Fun4Days.Com
pri BAMaestro je ta zamuda odvisna zgolj in samo od prodajnega mesta. Banka ima s procesorjem on-line povezavo. Tudi mene je to motilo, zato sem se pozanimal pri njih.