Sparkasse - net stik

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik UniqUser pravi:
Hmm, samo ni mi treba poštarce plačat, ki mislim, da je tudi 15EUR ..ali se motim......a Sigenca je zastonj?

Kdo pa še uporablja poštarco?? Sigenca je seveda zastonj.
 

Pravovernik

Pripravnik
17. maj 2013
281
0
16
Citat:
Uporabnik UniqUser pravi:
Si njihova stranka?
priden.gif

Kater pameten pa ni, še vedno so najbolj ugodni.
bonk.gif
Sigenca je zastonj, ja, tako da kar na upravno enoto, če še nimaš.
 

Pravovernik

Pripravnik
17. maj 2013
281
0
16
Citat:
Uporabnik UniqUser pravi:
A sploh rabim certifikat, če imajo sedaj to "enkratno geslo"?

Geslo je čisto druga reč - oni ti računajo 5 €, če hočeš menjat geslo (beri: si ga pozabil). Certifikat pa rabiš, da sploh prideš do netstika, kjer lahko vneseš geslo.

P.S.: S certifikatom dokažeš, da si ti res ti. Geslo je pa samo še dodaten varnostni ukrep.
 
Nazadnje urejeno:

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
ksz... zastonj kosila so pošla.


Imam udobni pozitivni račun in Neteller MC (sparkasse MC sem prekinil še ko je bila "zastonj"), zame imajo še vedno "zastonj kosilo".

Pa tudi, banko ni nek problem menjati, v vseh letih kar pišeš tukaj proti Sparkasse, smo vsi uporabniki prihranili kar nekaj denarcev.
 

lordinho

Pripravnik
3. avg 2007
155
0
16
MB
ksz
Sem sedaj preveril v Net.stiku, pa mi pri MC še vedno piše:

LETNE ČLANARINE:

Primarna kartica - prvo leto: 0,00 EUR Vsa naslednja leta: 0,00 EUR
Dodatne kartice - prvo leto: 10,00 EUR Vsa naslednja leta: 10,00 EUR
 

Pravovernik

Pripravnik
17. maj 2013
281
0
16
Citat:
Uporabnik lordinho pravi:
ksz
Sem sedaj preveril v Net.stiku, pa mi pri MC še vedno piše:

LETNE ČLANARINE:

Primarna kartica - prvo leto: 0,00 EUR Vsa naslednja leta: 0,00 EUR
Dodatne kartice - prvo leto: 10,00 EUR Vsa naslednja leta: 10,00 EUR

Počakaj 2 tedna pa pol javi, kaj bo pisalo.
smile-1.gif
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik Pravovernik pravi:
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
V ceniku imaš storitev "Aktivacija storitve za upravljanje z generatorji enkratnih gesel", preverjeno tudi na banki.

Če pa to ni oderuška cena...
bonk.gif

Vsaka banka ti računa generator enkratnih gesel v približno takem znesku, je pa res, da so tukaj funkcionalnost prenesli na pametne telefone, kar je v bistvu še bolj praktično, da ni treba še tiste ploščice s sabo nosit. Edina mogoče še bolj eleganta rešitev je tole

800f94b8.jpg


maestro kartica skupaj z generatorjem gesel
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik BohVar_alias_BOHL pravi:
Končno se ne bo treba več z certifikati "je-bat" na "tabletah" in "slušalkah"
cheer.gif
:
razlaga
Že ima kdo, da malo pokomentira ali je uporabno....
rolleyes-1.gif
Hmm, super navodila. A je ta generator enkratnih gesel:
- hardware token, torej ključek, ki prikaže kodo, kot imajo nekatere banke?
- app za smartphone?
- web stran?
- nekaj tretjega?

Za bonus, spodaj imajo prav vprašanje: "Kaj je generator?"
Odgovor pa: Generator enkratnih gesel je varnostni mehanizem, ki ustvari enkratno geslo za dostop do storitev mNet.Stik.

smile-1.gif
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
ksz

sem si omislil tale generator, samo kot info, s temi enkratnimi gesli lahko dostopaš tudi do navadnega netstika (čeprav bančnica, ki je sprejala mojo vlogo, je rekla, da gre še vedno samo s certifikati).

Deluje pa tudi obratno, dostop do https://m-netstik.sparkasse.si/ s certifikatom, ker gre dejansko samo za mobilno verzijo strani. Tako da si lahko že sedaj iz PCa ogledate kako deluje mnetstik.
 

UniqUser

Pripravnik
26. sep 2013
212
5
18
Univerza
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
ksz

sem si omislil tale generator, samo kot info, s temi enkratnimi gesli lahko dostopaš tudi do navadnega netstika (čeprav bančnica, ki je sprejala mojo vlogo, je rekla, da gre še vedno samo s certifikati).

Deluje pa tudi obratno, dostop do https://m-netstik.sparkasse.si/ s certifikatom, ker gre dejansko samo za mobilno verzijo strani. Tako da si lahko že sedaj iz PCa ogledate kako deluje mnetstik.
Sicer se mi zdi to malo verjetno, je pa vseeno...oz. če to drži je potem bomba...oz. full user fryindeliž....razmišljam, da bi prestopil....s krediti itaq nisem vezan na nobeno banko.....
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Sicer ne vem točno kateri del se ti zdi malo verjeten, ampak danes sem z uporabniškim imenom za mstik in začasnim geslom zgeneriranim na mobilni aplikaciji dostopal do navadnega netstika iz PCja. To bo tudi moja primarna uporaba tega generatorja.

Tudi na sparkasse strani je celo na enem mestu to zapisano, drugje se pa res ne pojavlja netstik v tem kontekstu.

Na http://www.sparkasse.si/generator piše "Enkratno geslo se uporablja za varen vstop v elektronsko bančništvo Net.Stik ali pri vstopu v mNet.Stik. "
 

UniqUser

Pripravnik
26. sep 2013
212
5
18
Univerza
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Sicer ne vem točno kateri del se ti zdi malo verjeten, ampak danes sem z uporabniškim imenom za mstik in začasnim geslom zgeneriranim na mobilni aplikaciji dostopal do navadnega netstika iz PCja. To bo tudi moja primarna uporaba tega generatorja.

Tudi na sparkasse strani je celo na enem mestu to zapisano, drugje se pa res ne pojavlja netstik v tem kontekstu.

Na http://www.sparkasse.si/generator piše "Enkratno geslo se uporablja za varen vstop v elektronsko bančništvo Net.Stik ali pri vstopu v mNet.Stik. "


Cool! Evo to sem rabil!
cheer.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Deluje pa tudi obratno, dostop do https://m-netstik.sparkasse.si/ s certifikatom, ker gre dejansko samo za mobilno verzijo strani. Tako da si lahko že sedaj iz PCa ogledate kako deluje mnetstik.

To pomeni, da lahko certifikat namestiš na telefon in z njim dostopaš do mNet.Stika? Brez generatorja tistih gesel?
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Tile so pa čisto znoreli. Dodatnih min 20€ na leto samo za to da lahko imaš limit. A so zaposlili kakekega manegerja, ki je prej grel stolček v NLB ju. Metode postajajo čisto podobno nategunske.

V zadnjem letu so zdaj:
* Začeli zaračunavati trajnike
* Vpeljali letno pristojbino za MC
* Ukinili neomejene limite (da lahko vsakič zaračunavajo odobritev)

Tole so res radikalne podražitve.

Zanima me ali lahko ZPS kaj naredi glede tega. Gospod na banki mi je sicer zabrusil, da je v splošnih pogojih zapisano da ima banka pravico do spremembe pogojev. Ampak zaradi kredita sem kot kaže še par let kar lepo vezan na njih.