Sparkasse - net stik

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.090
113
39
MB
plačilni promet se neha za banke v petek mislim da ob 12 uri ? bo roberto al pa kdo povedal
grin1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Zadnji kliring je ob 16ih. Po tej uri samo še transakcije znotraj banke. Za prvi jutranji kliring pa ne vem.
Pa to sodi bolj v obdelavo podatkov. Zakaj ni ažurnega stanja pa ve samo banka sama, e-banka pobira podatke iz samega sistema transakcij.
Bolj lahko branim samo Net-Stik. Core banking sistem imajo svoj...
Glede kliringov (medbančnih transakcij) pa bimse dalo izvedeti... Čeprav za kartice je zadolžen procesni center in zopet svoja aplikacija ter povezava.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
No, še zmeraj ni nič procesirano od 10.10. (datum valute) 11.10. (datum knjiženja) naprej. :S

Mislim, lej...sej če mi ne trgajo tud prav.
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
271
83
Tudi jaz se kdaj vprašam ali mogoče kdo od tam prebere kdaj kak tak forum. Recimo pri Mastercard kartici vidim promet preteklega meseca, ampak nekam so skrili poročilo za pretekli mesec (tisto kar dobim natisnjeno), sploh pa tam ni strica Slado-ta - najmanj kar je je to da bi sešteli pretekli mesec da bi vedel koliko mi bodo odbili, ne da računam.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.253
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik stein pravi:
SigenCA urejaš na občini.... (upravni enoti).

Kako se kaj "sinhronizira" s Sparkasse pa se ne spomnim.

a teb 100% dela preko SigenCA?

Jz sm zdele probal za foro pa mi izpisuje da mam neveljaven certifikat.... a moram na sparkasse javit, da bom mel drug certifikat?
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Citat:
Uporabnik stein pravi:
SigenCA urejaš na občini.... (upravni enoti).

Kako se kaj "sinhronizira" s Sparkasse pa se ne spomnim.


a teb 100% dela preko SigenCA?

Jz sm zdele probal za foro pa mi izpisuje da mam neveljaven certifikat.... a moram na sparkasse javit, da bom mel drug certifikat?

Meni dela s Sigenco.
Vsekakor moras na Sparkasse javit serijsko stevilko certifikata, ki ga povezejo s tvojim racunom.
 
Nazadnje urejeno:

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Seveda, javiti je potrebno na Sparkasse, da boš uporabljal nov certifikat. Posredovati jim boš moral serijsko številko certifikata. Deluje pa z Sigenco čisto bp.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Pokličeš po telefonu, se identificiraš in jim poveš kaj želiš...Po kakšni urci dobiš mail, da je zadeva urejena.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ne bom trdil, vem samo to, da smo imeli včeraj predstavitev v šoli e-redovalnice (vladni projekt), kjer je za web dostop potrebno kvalificiano digitalno potrdilo (PostarCA, NLB, Halcom, SigenCA in SigovCA). Posebej je bilo opozorilo, da se mora na prijavi (pisna) ujemati DŠ z dejansko, ket na osnovi le-te iz lastnosti certifikata uparijo certifikat z osebo. Torej mora biti DŠ nekje zpisana. Pdoben postopek kot pri KSK banki (kjer se preverja SN certa, če je v bazi access liste).
Torej ali firma, ki je verificirana s strani MŠŠ ne ve kaj govori ali pa je res nekje DŠ kot del nekega stringa...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Torej mora biti DŠ nekje zpisana.
Je nekje zapisana, samo ne v certifikatu. (razen izjem, kot je AC NLB, tam pa je dejansko "skrita" v certifikatu)
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
Durs ima nek web servis kjer na osnovi certifikata dobiš davčno številko.
 

BohVar_alias_BOHL

Pripravnik
6. sep 2007
698
0
16
Laibah
Kvalificirnao digitalno potrdilo le malo katera aplikacija oz. storitev uporablja zaradi digitalnega podpisa oz. za namen kateremu je "certifikat" namenjen. Večina aplikacij oz. storitev jih uporablja izključno za preverjanje pristnosti oz. avtentikacijo. Za ta namen, pa uporabljajo različne elemente v samem "certifikatu".
tongue-1.gif