Ogrevanje na plin?!

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Juh...

Ne vem če je že bilo kaj debate okoli tega, pa vseeno... Z boljšo polovičko
srce-1.gif
sva našla primerno stanovanje vendar
naju skrbi, ker je ogrevanje izvedeno na plin.
rolleyes-1.gif
Ker o takšnem načinu ogrevanja nimam pojma me zanima, kaj vse
lahko pričakujem glede vzdrževanja. Pa tudi kakšne so špekulacije glede gibanja cene plina. Mogoče tudi podatek
porabe za ogrevanje dobrih 80m2. Tole je sicer precej odvisno od željene temperature v stanovanju, pa vseeno...

Hvala za vsak info!
zmaga.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
pa konkretno bo odvisno od izoliranosti tega stanovanja. Če gre za novejši blok (z izolacijo) potem ni neke bojazni.

sem pa ravno v današnjem časopisu zasledil da grejo cene plina 25 % gor
grin1.gif
(ampka itak grejo tudi ostali energenti gor oz. so že šli...tako da....tu nimaš nič).

najcenejše je ogrevanje na toplovod...samo če tega ni, je vseeno ali bibilo npr. na olje ali plin..si nekje tam tam. Tako da glede tega se ne rabita pretirano sekirat.


Bolj bo pomembno da vesta da vsaka dodatna stopinja v stanovanju pomeni za pribl. 6 % višjo porabo.

Torej če imaš namesto 20 lepih 24 stopinj...računaj s 25 % višjimi stroški ogrevanja.
 

mzsi

Zelenc'
29. jul 2008
4
0
1
Pri nas je ogrevanje na plin enkratna rešitev. Kljub močni kraški burji nam je prijetno toplo.
Za ogrevat 73 m2 (vse zunanje stene, stanovanje pod streho - je pa na sončno stran) in toplo vodo stalno na razpolago (v stanovanju imamo pozimi 24 st.) Max. plačujemo DEC, JAN, FEB, MAR - 50 - 64EUR, ostale mesece 20 - 13, 14 EUR
S tem, da nič ne šparamo, mamo 2 majhna otroka in je stalno "preveč" toplo.
Pa še cel dan grejemo, ker smo pač tako bli doma - ti pa lahko tudi ugašaš ko si v službi...
Mi smo prej, ko smo se greli prek skupne kotlovnice za 45m2 plačevali 14.000 SIT VSAK MESEC?!

No ja bo treba vseeno malo varčevat v prihodnje1
LP
 

ForeignBreed

Pripravnik
17. avg 2007
712
0
16
Bačka Palanka
zemeljski plin se bo do drugega leta konkretno podražil. Baje za 100%....
Že sedaj je ogrevanje na zemeljski plin kar drago, dražje od kurilca.
Tisti, ki pa imajo lastno cisterno imajo pa najdražje ogrevanje možno, ampak to je drug princip plina.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Če sta v bloku dobila plinski priključek in morda tudi že peč, je to praktično najboljše kar lahko dobiš. Druga možnost je, da dobiš centralno v bloku in plačuješ bajni pavšal... Še vedno si pa lahko omisliš klimo in potem s tistim ogrevaš, če misliš da bo ceneje, ampak dejansko plin v bloku je kul
zmaga.gif


Stroškov z vzdrževanjem praktično nimaš. Serviser je rekel da naj bi se čistila zadeva na eno-tri leta, menjat nimaš kej.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Citat:
Uporabnik ForeignBreed pravi:
zemeljski plin se bo do drugega leta konkretno podražil. Baje za 100%....
Že sedaj je ogrevanje na zemeljski plin kar drago, dražje od kurilca.
Tisti, ki pa imajo lastno cisterno imajo pa najdražje ogrevanje možno, ampak to je drug princip plina.


130% +
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
130% +

Saj to me skrbi...
rolleyes-1.gif


Drugače pa je peč v kopalnici tako, da nimam izbire za centralno ali plin... Torej, nekih stroškov z vzdrževanjem ni, razen cena plina,
ki bo šla v višave. Kurilc je pa že itak predrag. Je pa opcija, da se vrže noter kakšen kaminček in se lepo greješ še na drva.
Pa še prijetno prasketa v peči.
smile-1.gif


Vsem hvala za informacije
cheer.gif
 
Citat:
Uporabnik ForeignBreed pravi:
Že sedaj je ogrevanje na zemeljski plin kar drago, dražje od kurilca.

Ni
tongue-1.gif
Sem primerjal s sosedom. Ogrevava identični hiši (m2) jaz na plin on na kurilca. Me pride cca. 800 - 1k€ letno manj.

Sva ravno pred 1 mesecem računala, ker je želel tudi on na plin. No sedaj po najavi cen sigurno ne bo šel.


Bo drugo leto plin konkretno dražje. Bomo šli nazaj na termo peči
bonk.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Če imaš svojo hišo si omisli peč na biomaso. Sekance ali pa žagovino se da poceni dobit, možni so tudi pileti.
Samo moraš potem imeti še primeren prostor za spravljanje le tega, da nauš vsakih 14 dni polnil direkt v zalogovnik.
 
Sej kleti je dovolj, peč na drva/premog je tudi še noter, tako da nekaj bo res treba v tej smeri.


Srečo imam samo, da sem strošek plinske peči in inštalacije že zamortiziral (imam na zemeljski plin že vsaj 8let), tisti ki so pa šli na novo letos ali lani se pa verjetno kar fino tolčejo po glavi.
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Juh...

Ne vem če je že bilo kaj debate okoli tega, pa vseeno... Z boljšo polovičko
srce-1.gif
sva našla primerno stanovanje vendar
naju skrbi, ker je ogrevanje izvedeno na plin.
rolleyes-1.gif
Ker o takšnem načinu ogrevanja nimam pojma me zanima, kaj vse
lahko pričakujem glede vzdrževanja. Pa tudi kakšne so špekulacije glede gibanja cene plina. Mogoče tudi podatek
porabe za ogrevanje dobrih 80m2. Tole je sicer precej odvisno od željene temperature v stanovanju, pa vseeno...

Hvala za vsak info!
zmaga.gif

Za cene so ti že povedali, jaz bi dodal le to, da je vzdrževanje peči še kako pomembno.
Glede na moje izkušnje bi ti svetoval, da pokličeš serviserja za velik pregled oz. remont (jasno je odvisno od starosti peči).
Razlog pa je predvsem monoksid.
Jeseni sem poklical serviserja, ker tople vode dejansko ni bilo več. Naredil je malo generalko za 70 EUR.
Ko so dimnikarji opravljali meritve, ni bilo ob peči nič monoksida.
Dimnikar, ki je tudi sosed, pa je rekel za eno punco v sosednjem bloku (in jo poznam), da je imela v dnevni sobi skoraj smrtno dozo monoksida in je jamrala, kako je utrujena. To vem, da je res, ker jo poznam že 4 leta in je bila vedno bolj kot "megla".
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Če imaš svojo hišo si omisli peč na biomaso. Sekance ali pa žagovino se da poceni dobit, možni so tudi pileti.
Samo moraš potem imeti še primeren prostor za spravljanje le tega, da nauš vsakih 14 dni polnil direkt v zalogovnik.
Hm, tile sekanci so tudi malce problematični po ceni. Vem da je bilo to eno leto hit, ker so bili skoraj zastonj, potem je pa naslednje leto šla cena le teh gor za 100%. Pa se kalkulacija bistveno poslabša.
 

Emaster

Guru
Izključen uporabnik
1. sep 2007
1.070
528
113
...v senci...
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Citat:
Uporabnik ForeignBreed pravi:
zemeljski plin se bo do drugega leta konkretno podražil. Baje za 100%....
Že sedaj je ogrevanje na zemeljski plin kar drago, dražje od kurilca.
Tisti, ki pa imajo lastno cisterno imajo pa najdražje ogrevanje možno, ampak to je drug princip plina.


130% +

...verjami, da če bo šel plin gor, bo šla elektrika in nafta prav tako...absurd je da se ogrevamo na elektriko...
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Plin se draži približno pol leta za nafto in ker se je kurilc letos zelo podražil se bo to sedaj izrazilo še pri plinu.
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Prijatelj prodaja elektriko ELES-u - Švicarska firma in pravi, da je vse nepredvidljivo in da ne zakupujejo več za dve leti naprej ampak samo za eno leto.
Bomo videli.
Lp