Telemach!!!

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Velja tudi za vse kabelske operaterje, ki so v zdruzenju ZKOS.


ps: ali ni T2 dve leti nazaj to krsil in so bili takrat "oh in sploh", ker so imeli edini nezatemnjene programe?
evil.gif
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Zanimivo kako se zatemnjuje program ko je nogomet.

Zakaj nikoli ne zatemnijo programa, ko je na eurosportu tekmovanje ribičev. Me zanima če je eurosport zakupil eksluzivne pravice za Slovenijio za prenašanje tekme ribičev nekje v Ameriki.....
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Gre za zakupljene pravice, ki so ob takih nogometnih prvenstvih visoke.
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Ja to je res, samo vsaka tv hiša oz postaja, ki predvaja določeno zadevo mora plačati pravice za oddajanje. In če se operaterji držijo zakonov, bi se morali tudi takrat ko se za eno športno zadevo plača 1€ da se lahko oddaja v eni državi...
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Huh tega pa nisem opazil.
Čeprav ne razumem nemško, da bi gledal prenos preko ORF, vseeno se mi zdi mal butasto to zatemnevanje programov ...
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
No, samo ena okoli zatemnjevanja programov. Tisti ki tako pogrešate vam ljube hrčke (beri: HRT) naj povem, da je Hrvaška televizija SAMA ZAHTEVALA zatemnitev pri nas, torej oni to hoteli in nihče drug v Sloveniji.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Vse to je bilo ze prezveceno...

"Poštovani,

Hvala Vam na pismu za Hrvatsku radioteleviziju. Informacija da je nešto u nekoj sarajevskoj kablovskoj mreži ukinuto "na traženje HRT-a" nije točna : HRT u svakom slučaju nema takve ingerencije , nego kablovski operateri dopuštenja za programe koje uvrštavaju u svoju mrežu traže od nadležnog nacionalnog regulatornog tijela uz reguliranje autorskih prava prema vlasniku emisija koje se u pojedinom programu emitiraju.

S poštovanjem,
János Römer
predstavnik HRT-a za odnose s javnošæu
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Poštovani gospodine Boštjan,

Hvala Vam na pismu za Hrvatsku radioteleviziju. Iako čujemo da je natpis na ekranu tvrdio drukčije, HRT nema nikakve ovlasti kabelskom operatoru u drugoj državi odobravati uvrštenje svojeg programa u mrežu, pa ga tako ne može niti zabraniti . Kabelski operator uvrštenje programa dogovara s međunarodnim udrugama (EBU-om i AGICOA-om), a legalnost njegovog poslovanja kontrolira nadležno državno tijelo (u Vašem slučaju, slovensko). Iako razumijemo razloge Vašeg nezadovoljstva i zahvaljujemo Vam na pohvalama koje iščitavamo iz Vaše želje da svoj omiljeni sadržaj pratite upravo preko HRT-a, činjenica je da HRT kao hrvatski nacionalni javni elektronički medij niti ne može otkupiti prava za prijenos utakmice izvan svojeg teritorija, to jest ondje gdje ih je vlasnik prava (organizator utakmice) vjerojatno ekskluzivno prodao nekom drugom. Za više informacija o tome predlažem da se obratite nadležnom slovenskom regulatornom tijelu koje kontrolira rad kablovskih operatora.

S poštovanjem,

János Römer
predstavnik HRT-a za odnose s javnošæu
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Sori, ne znam dovolj Hrvaško, ampak če piše, da oni nimajo pristojnosti zahtevat zatemnitve, ali da niso to zahtevali, naj govorijo kar hočejo, jaz vem da so zahtevali
smile-1.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Mislim da je tekst razumljiv tudi brez prevoda ampak vseeno:

PR HTVja pravi:
-da NISO zahtevali
-NISO pristojni za taksne zadeve

Bo to dovolj razumljivo? Tudi ce bi zeleli (pa je vec kot ocitno da ne) nimajo pooblastila za tak ukrep...