Telemach!!!

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.273
6.523
113
Digitalni sprejemnik je krš, vsaj ta novi HD cisco.

Edini + je pač ta snemalnik, če se uporablja.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik laser pravi:
Me pa zanima kaj je pri tem,ali kartica prepočasi bere ali televizor? Pa še to, ko recimo SLO 1,2 takoj pokaže sliko ali ima mogoče POP bolj zakomplicirano šifriranje? ker je skor nemogoče če SLO dela normalno da POP ne dela.
Ja, POP TV ima "bolj" zakomplicirano šifriranje. SLO 1 in 2 namreč nimata.

Dobrodošel v čudoviti svet digitalne kabelske.
evil.gif


Dešifriranje pač traja, tega pa ti seveda v nobeni reklami ne omenijo.

Edino kaj lahko narediš, je zamenjava kartice/modula. Tista s sliko feferona je baje taboljša.

Hitro kot na analognem pa ne bo nikoli, žal.
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Nabavi malo boljši Conax dekoder za TV ( recimo od Technisat-a ) in bo problem rešen. Kartica pa je tak kartica - tu nimaš izbire.
Cisco pa je kitajsko sranje z njihov logotipom nalimanim ( sramota za to znamko ).
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.273
6.523
113
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Ne bo, ker vedno mora še dekodirat (dekompresirat).
tongue-1.gif

Kompresija je lahko tudi podobna tisti v audio svetu, PCM ali losless codec...ko ni nič kompresiran, pa vseeno digitalen. Mislim da je bitrate tam pri 6mbps, medtem ko je recimo en mp3 192kbps, razlika je očitna
wink-1.gif


Ampak takšen video bi imel verjetno bitrate tam pri 100, 200mbps
wink-1.gif
 

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
Citat:
Uporabnik DognerDJ pravi:
Nabavi malo boljši Conax dekoder za TV ( recimo od Technisat-a ) in bo problem rešen. Kartica pa je tak kartica - tu nimaš izbire.
Cisco pa je kitajsko sranje z njihov logotipom nalimanim ( sramota za to znamko ).

Če se nemotim je dekoder (CI modul) od Conax-a, sam keri proizvajalec pa je pa nism tolk pogledal.
 
Nazadnje urejeno:

DIGITel

Pripravnik
19. mar 2012
230
0
16
Telemachovi naročniki bodo lahko spremljali NAJBOLJ ZANIMIVE TEKME LIGE PRVAKOV

(UEFA) in sicer prvi izbor torkove tekme na programu PLANET TV (na kanalu 6) in v

HD ločljivosti (na kanalu 170). Sredin prvi izbor tekme pa na enem izmed kanalov skupine

Sport Klub, seveda tudi v ločljivosti HD. Prav tako bodo Telemachovi naročniki lahko

spremljali obe polfinalni in finalno tekmo na Sport Klubu!


Planet TV je dodan na = 426 MHz | 64 QAM
HD Planet TV = 322 MHz | 256 QAM

Program Planet TV in HD Planet TV najdete v začetni digitalni shemi.
 

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
Končni epilog tega je, da je prišel telemachov tehnik zamenjal kartico in sedaj delajo vsi programi sprve tud POPTV program. Rekel je še da tud kartice niso vse dobre.
Hvala za nasvete
LP
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.903
4.960
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Digitalni sprejemnik je krš, vsaj ta novi HD cisco.

Edini + je pač ta snemalnik, če se uporablja.

Sprejemnik glede na lastnosti in karakteristike obeta veliko. Samo kaj ko jih baše nestabilnost in šlamparija. Meni se vsako večer zgodi, da ko ga prižgem skozi pilota le ta zmrzne, tako da bom počasi popizdil, če kak novi firmware tega ne bo poravil.

Potem še vprašanje no 3.
Kaj storiti če katerih programov ni videt, čeprav bi morale biti in kaj storiti da tisti ki ne bi smeli biti ostanejo?
evil.gif

Namreč dela mi PopBrio paket, čeprav nisem naročen (ne vem mogoče je samo promo obdobje) ne dela pa mi recimo DisneyXD, čeprav bi moral delat v osnovnem paketu.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.273
6.523
113
Ja, obeta že veliko, slika je tudi boljša, kot na starem, ampak ima ostale probleme. Zrave zmrzovanja opažam, da tudi EPG velikokrat ne dela + to, a sploh ne dela snemanje na USB, kar naj bi
smile-1.gif


Pop brio mora delati, ker trenutno traja akcija, da so vsi pop nonstop paketi "odklenjeni". Drugače pa mi tudi imamo osnovni TV paket in so nam na začetku delali vsi HD kanali, čeprav bi naj delala samo SLO 1 in 2 HD. No..pa je zgleda telemach skužil in nam zadevo onemogočil, torej pusti jim čas, bodo že odklopili kar ne smeš videt
wink-1.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.711
2.348
113
Pomurje
Lahko kdo preklopi na radio in poroča, če mu zatemni sliko po kakšni minuti na TV. Do danes je to normalno delalo.

Upam da mi ni plazme zjeb...ker sem pustil en čas prižgano in nisem videl, da se TV ni zatemnil

Edit: prosim da preverite za radio City, ker npr. radio slovenija zatemni
 
Nazadnje urejeno:

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.711
2.348
113
Pomurje
Mislim da nima veze TV, ampak oddajanje telemacha. Ene radijske programe zatemni, do danes je tudi City, drugih pa ne.

Da ne bo nejasnosti. Stolp imam prikljopljen na TV, tako da lahko prek aux poslušam na TV-ju radijo, ki ga oddaja Telemach.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.273
6.523
113
DIGTel, v vednost, tudi po zadnji posodobitvi novega HD ciscota, ma le-ta težave z zmrzovanjem.
 

DIGITel

Pripravnik
19. mar 2012
230
0
16
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
DIGTel, v vednost, tudi po zadnji posodobitvi novega HD ciscota, ma le-ta težave z zmrzovanjem.

V torek zvečer bo izvedena nova posodobitev programske opreme,ki bi morala odpraviti težave z zmrzovanjem in črno sliko.
 

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Citat:
Uporabnik DIGITel pravi:
V torek zvečer bo izvedena nova posodobitev programske opreme,ki bi morala odpraviti težave z zmrzovanjem in črno sliko.

Samo upamo lahko, da bo tokratna posodobitev prinesla kakšno (pozitivno) spremembo...
smirk-1.gif