Telemach!!!

I

Izbrisan uporabnik #488

Zjutraj spet ni blo neta najmanj dve uri. Na modelu so se lučke matrale.

Ta Telemach ima res porazne storitve.
 

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
Zanima me kaj je to za ena težava,da pri Telemachu naročena digitalna televizija ko televizor (Samsung serija 6) prižgeš in bi se moral postaviti na njihov kanal 3 ,,POP TV'' napiše da je program šifriran in je tema. Po približno eni minuti če čakaš pa se pokaže slika.Če pa imaš TV izkolpljen recimo na SLO1 (kanal1) in po ponovnem vklopu televizije normalno prec pokaže slika,samo na POP TV ga nekaj matra preden se pokaže slika. Ima pa v TV-ju njihovo kartico.
Pa tudi ko sem klical njihovo podporo rečeno vzemi ven kartico pa potegni kabel ven pa ponovno noter ali pa probaj posodobiti softver preko tv kanala ne deluje. A je mogoče s kartico kaj narobe?
LP
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Avionar pravi:
Novi sprejemniki za TELEMACH so nuja, ker stari so obup...

Cisco je res katastrofa, ne dela epg, večkrat ga je treba prav izklopiti iz elektrike, eh
smile-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@laser

Tudi na LG televizorju z vstavljeno kartico je isti poblem,ko ga vklopiš piše,da je program kodiran in je tema.
Zaenkrat imaš dve možnosti:čakaš 1 munuto ali pa preklopiš na drugi program in potem nazaj na tega ki je bil ko si vklopil TV in dela.
SLO1 naprimer dela normalno če nabaviš Cisco medtem ko ti morajo druge odklenit in mislim da je ravno tu nek problem.
Zato ti SLO1 dela iz prve na TV z vstavljeno kartico medtem ko ostali kažejo kot da so zaklenjeni.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tudi meni na LGju po vklopu piše kodiran in tista kocka leti čez ekran, vendar pa to traja par sekund, potem je ok.

SLO1 kot javni tv pa mislim da ni kodiran zato tam tega opozorila ni in takoj "prime".
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Ksz

Jest vam lahko samo povem da ce imate moznost izbire drugega operaterja bejzte stran od telemacha, ko so zaceli z kabelskim internetom 1998 leta smo ga narocili in nikoli vec, v treh letih sama sranja in izpadi, kasneje sem poslusal od uporabnikov TVja da nic ni vredu, danes po tolkih letih poslusam spet isto za TV in internet, kar mi pove samo da so zelo neresni oz nesposobni oz imajo neko cudno politiko slabe kakovosti njihovih storitev ker poznam 2 ali 3 komade ki tam delajo in so od drugih receno strokovnjaki samop potem nevem od kje taka slaba kakovost storitev.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.268
6.522
113
Nje....Telemach še ima vedno najbolj kakovostno sliko na TV. Mogoče je na optiki boljša, ampak kdo ima lahko optiko jo tako že ima.

Kakšen amis, siol..preko ADSL je porazna slika, ker se uporablja preveč kompresije oz linije nimajo zmogljivosti.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.268
6.522
113
T2 preko ADSL itak, kako pa je preko VDSL pa ne bom komeniral, ampak bi vseeno rekel, da je pasovna širina preslaba in potrebuje kompresijo.
 

imi

Pripravnik
30. sep 2011
264
5
18
Tudi jaz sem julija naredil prestop od SIOL-a (ADSL) k Telemachu - dosedaj vse ok, razen tale novi CISCO občasno zamrzne. Slika je pa res lepša kot pri SIOL-u, pa še zelenih kockic sem se znebil.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
T2 preko ADSL itak, kako pa je preko VDSL pa ne bom komeniral, ampak bi vseeno rekel, da je pasovna širina preslaba in potrebuje kompresijo.

T-2 na VDSL ne komprimira slike.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik imi pravi:
Tudi jaz sem julija naredil prestop od SIOL-a (ADSL) k Telemachu - dosedaj vse ok, razen tale novi CISCO občasno zamrzne. Slika je pa res lepša kot pri SIOL-u, pa še zelenih kockic sem se znebil.

In glih ta tanovi cisco si ne zasluzi imena cisco, pocasno saltanje in obcasno stekanje. Za razbit.
Obcasno je stekala tudi stara skatla ki je bila se snemalnik.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.268
6.522
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
T2 preko ADSL itak, kako pa je preko VDSL pa ne bom komeniral, ampak bi vseeno rekel, da je pasovna širina preslaba in potrebuje kompresijo.

T-2 na VDSL ne komprimira slike.

Se pardoniram, v mislih sem imel HD.
 

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
Nevem zakaj bi bil še ta sprejemnik Cisco zraven, če pa je sam televizor vredu. Me pa zanima kaj je pri tem,ali kartica prepočasi bere ali televizor? Pa še to, ko recimo SLO 1,2 takoj pokaže sliko ali ima mogoče POP bolj zakomplicirano šifriranje? ker je skor nemogoče če SLO dela normalno da POP ne dela.
Za to zadevo sprašujem v imenu moje tete ki ima probleme s tem. S strani tehnične podpore je obljubljeno je da pride tehnik pa da vidim kaj bo če bo kaj uštimal.
Lp
 

jendomen

Pripravnik
30. apr 2008
357
11
18
Domžale
Lp
Tudi jaz s telemachom v glavnem nimam problemov, če pa je že bil so ga hitro rešili.
Njihova slaba stran je edino EGP, ta pa je pod vsakim nivojem. Ne vem zakaj ga ne uredijo, oziroma ne pritisnejo na ponudnika, če mu že plačujujo to storitev.
 

Rock

Pripravnik
12. okt 2007
182
0
16
Kaj mi zna kdo povedati kaj o prednostih in slabostih .. oz kaj bolje imeti - Kartico ali digitalni sprejemnik?
Zdaj imamo HD snemalnik od ciscota, ki trenutno dokaj dobro deluje (čeprav je imel v preteklosti velike težave) ampak nekako mi teh 6eurov na mesec sam zato, ne diši najbolj
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno: