Telemach!!!

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
KSZ:

Poglejmo še z drugega kota:

Zakaj se ni znižala cena analognim paketom,
če je ponudba programov ZMANJŠALA?

Le kako je lahko drugje osnovna digitalna shema (celotna analogna + dodatni programi) brezplačno zraven analogne kabelske naročnine?
 

misi

Pripravnik
18. sep 2008
42
0
6
Mene pa zanima kako je s temi sprejemniki, povsod pise, da zraven pride sprejemnik Handan CV-5000 CINX iL, kako je potem z ostalim dvema?, se dobita proti doplacilu, je HD verzija kot dodatek, kakor pise na telemachovi strani, ki je mimogrede katastrofala?
Na maile pa itak ne odgovarjajo.
thx
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.152
113
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
Le kako je lahko drugje osnovna digitalna shema (celotna analogna + dodatni programi) brezplačno zraven analogne kabelske naročnine?
Kje pa je to DRUGJE?
 

pumaxx

Pripravnik
6. sep 2007
229
2
18
Z`dežele
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
Le kako je lahko drugje osnovna digitalna shema (celotna analogna + dodatni programi) brezplačno zraven analogne kabelske naročnine?
Kje pa je to DRUGJE?


Mogoče na "bivši" TRIERI, kjer smo do prihoda UPC-a imeli 90+ free digitalnih kanalov. Sedaj pa jih bodo zmanjšali na 60, povišali naročnino in še povrh "free" kanale zaklenili. tega ne počnejo ne v Nemčiji in Avstriji, kjer poznam razmere DTV-a. Z razliko da tam ni UPC-a.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Celje: Elektro Turnšek

Zgodbo o Trieri je napisal že en pred mano.

DTV je le razlog za prefinjeno podražitev.
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Citat:
Uporabnik pumaxx pravi:
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
Le kako je lahko drugje osnovna digitalna shema (celotna analogna + dodatni programi) brezplačno zraven analogne kabelske naročnine?
Kje pa je to DRUGJE?


Mogoče na "bivši" TRIERI, kjer smo do prihoda UPC-a imeli 90+ free digitalnih kanalov. Sedaj pa jih bodo zmanjšali na 60, povišali naročnino in še povrh "free" kanale zaklenili. tega ne počnejo ne v Nemčiji in Avstriji, kjer poznam razmere DTV-a. Z razliko da tam ni UPC-a.

Ni UPCja v Avstriji?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
Le kako je lahko drugje osnovna digitalna shema (celotna analogna + dodatni programi) brezplačno zraven analogne kabelske naročnine?
Kje pa je to DRUGJE?

Ja Telemach je ta drugje, saj ne rabiš paketa digital naročati samo DVB-C tuner oziroma tako TV moraš imeti in osnovna shema deluje BP !
zmaga.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Me pa zanima če kdo ve, kje dobiti Conax odkodirno CI kartico, ki obenem podpira MPEG 4 , v katero vstavimo kodirno kartico Telemacha, mimogrede ali se te odkodirne kartice da "kopirati" , "duplirati" ??? Ker če se da bančne potem .........

Če ve kdo kaj več lahko tudni na PM, zame je to bolj strokovni iziv, kot potreba pač učenje ....
evil.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.152
113
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Ja Telemach je ta drugje, saj ne rabiš paketa digital naročati samo DVB-C tuner oziroma tako TV moraš imeti in osnovna shema deluje BP !
zmaga.gif
Do 15. je to res veljalo, s 15. pa je zakodirana tudi osnovna shema. Imam DVB-C tuner.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Ja Telemach je ta drugje, saj ne rabiš paketa digital naročati samo DVB-C tuner oziroma tako TV moraš imeti in osnovna shema deluje BP !
zmaga.gif
Do 15. je to res veljalo, s 15. pa je zakodirana tudi osnovna shema. Imam DVB-C tuner.

Ne bo držalo sem na Telemachu Šiška imam TV Sony 32D3000 z DVB-C tunerjem in dela zadeva že od 10.9. BP, danes mi tudi vse dela BP celo nekaj programov iz razširjene sheme in vsi iz osnovne ! Po moje je problem v kodekih, sam imam samo MPEG2 tako, da ne mislim tega, pač pa sem slišal od Sony dealerjev (tudi sam prodajam LCD Sony...) da na žalost res nekateri najhujši par mesecev stari Sony i z DVB-C ne delajo do upgrada firmvera potem pa tudi ti delajo, no nekaterim (skoraj vsem) do full HD-ja manjka MPEG 4, ki pa se naj bi dobil skupaj z odkodirno kartico Conax (redke kartice imajo oboje na Ebayu samo 1 prodajalec, pri nas pa bo menda v prodaji v 2 tednih). Skratka problem je tuner ne Telemach, sicer pa piši mi na PM pa se bova dogovorila pa ti pokažem v živo, da dela, če ne verjameš ! By the way za Bežigradom tudi Telemach (bivši Ljubljanski kabel) pa to dela že vsaj 3 leta na vsaj 60 kanalih !!!
cool-1.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Eo pa sm dubu ta USB DVB-C tuner, mal igranja pa laufa zadeva, z original softwareom sicer nekaj problemov, vendar z DVBViewer-jem zaenkat deluje BP in končno vidim tudi HD National Geographic, trenutno pa je v HD možno videti tudi testni Astra HD+ (na obeh tuner javlja resolucijo 1920*1080, bitrate pa se giblje okol 10-18 Mbit/s).
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Citat:
Uporabnik misi pravi:
Mene pa zanima kako je s temi sprejemniki, povsod pise, da zraven pride sprejemnik Handan CV-5000 CINX iL, kako je potem z ostalim dvema?, se dobita proti doplacilu, je HD verzija kot dodatek, kakor pise na telemachovi strani, ki je mimogrede katastrofala?
Na maile pa itak ne odgovarjajo.
thx

V vseh paketih DTV kot samostojna storitev je vključen handan 5000. V trojčku S in M je tudi handan 5000. Pri trojčku L in XL je brezplačnen snemalnik. V vseh paketih je kot doplačilo HD (sprejemnik + programi).
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Tako je. Časovni odgovor leži v povdarjenem textu spodaj.

Liberty Global Begins Deployment of Next Generation “Fiber Power” Broadband Services in Europe
IBC 2008
ENGLEWOOD, Colo.--(BUSINESS WIRE)--Liberty Global, Inc. (“Liberty Global”, “LGI”) (Nasdaq:LBTYA) (Nasdaq:LBTYB) (Nasdaq:LBTYK) today announced that its Dutch cable TV business, UPC Netherlands, will begin the commercial introduction of UPC Fiber Power: ultra high-speed internet up to 120 Mbps for consumers, based on the innovative EuroDOCSIS 3.0 standard. UPC is demonstrating its new UPC Fiber Power 120 product with live internet applications at the IBC trade show in Amsterdam.

UPC Netherlands will be the first cable operator in continental Europe to deliver a download speed of 120 Mbps to consumers, benefiting from the experience of Liberty Global’s cable TV business in Japan, J:COM, which introduced next generation broadband services in late 2007. In Japan, J:COM is actively offering 160 Mbps broadband services across all four of its operating regions with considerable success. J:COM has added over 55,000 subscribers to its 160 Mbps product since Q4’07, and more than 25% of new subscribers are taking the product where it’s available.

Liberty Global’s President and CEO Mike Fries said, “The launch of our Fiber Power broadband services in Europe marks another milestone in cable's long-standing superiority of DSL. Hands down, this will be the fastest and most robust broadband service available in our markets. In addition to the Netherlands deployment announced today, Liberty Global expects to begin the commercial introduction of similar advanced internet products in Switzerland and Austria before the end of this year, and in most if not all of our European markets by the end of 2009.”
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
mah kake brzine...saj ze docsic 2 podpira mnogo visje brzine kot pa jih ponujajo sedaj kabelski operaterji...sploh kar se uplouda tice...tak da jaz nebi kaj rpevec upal...prav zaradi tega sem sel stran od triera na siolovo optiko...saj kabelski operaterji kljub ze izgrajenim omrezjem in vsej infrastrukturi ponujajo premalo...da sploh ne omenjam bedne tv sheme in norih cen DTV od 15 .9. dalje...v glavnem mene so zgubili pa sem dolgo vztrajal pri njih...
 

misi

Pripravnik
18. sep 2008
42
0
6
Citat:
Uporabnik mmx pravi:
Citat:
Uporabnik misi pravi:
Mene pa zanima kako je s temi sprejemniki, povsod pise, da zraven pride sprejemnik Handan CV-5000 CINX iL, kako je potem z ostalim dvema?, se dobita proti doplacilu, je HD verzija kot dodatek, kakor pise na telemachovi strani, ki je mimogrede katastrofala?
Na maile pa itak ne odgovarjajo.
thx

V vseh paketih DTV kot samostojna storitev je vključen handan 5000. V trojčku S in M je tudi handan 5000. Pri trojčku L in XL je brezplačnen snemalnik. V vseh paketih je kot doplačilo HD (sprejemnik + programi).

Potem, ce ne narocis dodatnega paketa HD ne mores imet 7000HD, kar je pa zelo slabo. Vsak ki ima plazmo bo verjetno prikljuceval prek hdmija, ne pa prek nekga scarta la cesa druzga podobnega.
bonk.gif