Telemach!!!

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Digitalni sprejemnik, digitalni video recorder. To bo od 15.9 dalje.

Kar govoriš velja za HBO, kar se bo kmalu spremenilo, kot pravim zgoraj.

Ne kupuj na pamet preko neta če ne obvladaš.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik mmx pravi:
Ne kupuj na pamet preko neta če ne obvladaš.

No, saj zato pa vprašam...
17758-icon_confused.gif
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Če se boš odločil za DTV ponudbo, boš dobil vse zraven in ni potrebe po dodatnih nakupih. To velja za prvi televizor, za vsak nadaljini sprejemnik bo 2€ dolačila mesečno.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
kaj pa, če imaš TV z DVB-C sprejemnikom?
tast pravi, da je kupil sony LCD z DVB-C sprejemnikom in ga zanima, ali bo še vedno potreboval telemachov sprejemnik?
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Če ima PCMCIA režo, v katerega je potrebno vstaviti modul za kodirni sistem Conax pol je odovor, da ne rabiš sprejemnika.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.150
113
GSMobil: ceniki so zaenkrat samo za paketno ponudbo.

Mene paketna ponudba ne zanima, ker me trenutno ne zanima Telemach telefonija pa tud če jo zastonj dajejo z zlato slušalko zraven.

Edino kar me zanima je pač cenik analogne + digitalne televizije + HD.

Če bi imeli dvojčka bi morda vzel dvojčka, ampak to so mi že povedali da nimajo namena tržit, prav tako so povedali več mojim znancem.
 

fgdma

Zelenc'
3. mar 2008
29
0
1
Zaenkrat je še polno napak - npr. na strani http://www.upc.si/paketna_ponudba/ je pri digitalnem trojčku L navedena hitrost 12/1, ko pa pogledaš podrobneje, piše 12/768.

Tudi pri Trojčku XL ne vem, zakaj sta navedena možna doplačila "HBO" in "Razširjeni paket", ko pa je to že vse zajeto v ceni.

Sicer pa dajmo času čas.
 
Nazadnje urejeno:

Antonio

Pripravnik
21. avg 2007
125
0
16
42
Nekje v daljavi
Jaz pa imam eno vprašanje....imam televizijo, ki podpira digitalno televizijo, ampak sem sedaj govoril z enim, ki mi je povedal, da, če hočem, da mi vsi kanali delajo, da moram vseeno kupiti en modul, ki pride v režo. Mene zanima, če kdo to ve kaj več in zakaj je treba kupiti ta modul...njegova funcija

hvala
 

Vigo

Zelenc'
15. sep 2008
5
0
1
Tudi jaz imam eno vprašanje, na katerega mi Info na UPC-ju ni znal povedati odogovora. Imam oz bom imel digitalni trojček L v katerem dobim DVR sprejemnik, želel bi še en DODATNI sprejemnik HD.

Koliko je cena najema dodatnega HD sprejemnika ?
2 EUR ali 6 EUR

Ne rabim pa HBO paketa, potreboval bi pač še en sprejemnik in če že vzamem dodatnega bi pač vzel HD, saj bodo kmalu tudi POP tv in ostali na HD, ki so že v osnovni shemi.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
seda tole conax kartico najeti/kupiti? kakšna je cena? enaka kot za dodatni sprejemnik?
 

Antonio

Pripravnik
21. avg 2007
125
0
16
42
Nekje v daljavi
Sem vprašal na telemachu in so mi rekli, da namesto sprejemnika, dobiš kartico......bomo pa videli, ko bo tole prišlo

imam pa jaz drugo vprašanje...sem prebral, da se lahko s tem modulom, ki se ga bo vtaknilo v tv, da lahko tudi gledaš preko računalnika dtv in mene tudi to zanima, da se ene tv znebil v sobi in da bi imel vse preko računalnika....ali kdo ve, kaj vse rabim....hvala
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Za gledanje kriptiranih kanalov dobiš pri UPC-ju kartico s čipom, ki se vtakne v sprejemnik in tako lahko gledaš vse kanale (seveda tiste, ki jih plačuješ). Sprejemnik, ki ga odbiš od UPC-ja (Handan) že ima režo za to kartico, zato jo samo vtakneš not in zadeva špila, če pa želiš to kartico uporabiti v npr. že vgrajenem sprejemniku v televizorju, ki pa nima reže za te kartice, ponavadi pa ima CI slot, v katerega vtakneš CAM (Conditional access module) v katerega gre nato ta kartica s ključi, CAM pa nato odkriptira te zaklenjene kanale in tako lahko gledaš vse plačane programe.

Če pa želiš digitalno kabelsko gledati na računalniku pa portebuješ digitalni tv tuner s podporo DVB-C, ki je lahko na PCI vodilu, PCI express ali pa USB vodilu. Vrjante so Technisat CableStar HD2 PCI, TerraTec Cinergy C PCI, TerraTec Cinergy HTC USB XS HD,.... Imaš pa različne TV Tunerje, nekateri imajo hardwareski dekoder kanalov (imajo svoj procesor), le teh ni prav veliko, so nekoliko dražji, vendar pa procesor računalnika minimalno obremenjujejo v nasprotju s tistimi, kjer to delo počne CPU v računalniku, vendar pa je pri tistih kjer dokodiranje opravlja računalnik več možnosti za nadgradnjo kodekov. Tuner s hardwerskim MPEG2 dekoderjem lahko sama dekodira le MPEG2 programe, medtem ko lahko na računalnik nalagamo praktične katerekoli kodeke (MPEG2/MPEG4/H.264/...) in lahko tako z dovolj zmogljivim računalnikom ter naloženimi pravimi kodeki (ter primernim programom seveda npr. DVBViewer) gledamo praktično karkoli (npr HD programe kodirane z MPEG4/h.264) kar gre preko DVB-C(v tem primeru). Seveda je s TV Tunerjem na računalniku možno gledati tudi kodirane kanale(z UPC-jevo kartico), vendar ponovno potrebujemo CAM, ki se vstavi v CI režo (nekatere TV kartice imajo priloženo, za nakatere pa se lahko dokupi slot, medtem ko so zunanji (USB) CI sloti dokaj dragi), za gledanje kodiranih kanalov na računalniku pa naj bi obstaja še ena vrjanta z ustreznim SmartCard čitalcem (, ki je precej cenejši od raznih CI + CAM modulov)v povezavi s 3rd party programom za spremljanje digitalne tv na računalniku in nekateremi plugini (softwareski CAM+...), vendar pa je za take zadeve potrebno malo več zafrkancije, večinoma se informacije najdejo na različnih tujih forumih, delovanje pa ni 100% zagotovljeno, predvsem bi bilo potrebno to preizkusiti in se malo poigrati s tem.

Še nekaj malega o CI CAM modulih, izgledajo nekako takole:
Conax_Cam.jpg

obstajajo pa različni, nekateri so samo za Conax ali kakšen drug način kriptiranje, spet drugi podpirajo več načinov, stanejo pa nekje od 30-100€. Kvalitetni naj bi bili Alphacrypt, recimo Alphacrypt Multicrypt, ki podpira praktično vse, vendar pa je cena tudi temu (ne)primerna.

Vse tole sem raziskoval zadnjih nekaj dni, ko sem iskal TV Tuner zase in preizkušal digitalno UPC televizijo na TV-ju, z ranimi CAM-i pa zaenkrat še nimam izkušenj, le pišem kar sem do sedaj ugotovil, upam da bo komu pomagalo. Svoj TV tuner zaenkrat še čakam (je naročen), nato pa sledi testiranje in igračkanje z le tem.

Lahko povem še to, da mi zaenkrat digitalna telvizija deluje BP, predvsem se pozna kvaliteta nekaterih tujih (predvsem nemških) kanalov, kjer oddajo v pravem 16:9 formatu malo boljše kvalitete z DolbyDigital (AC-3) zvokom, slovenski kanali sicer niso dosti boljši kot na analogni televiziji s kvalitetnim tunerjen in dobrim signalom vendar pa se mi vseeno digitalna TV zdi pozitivna stvar. Fajn je tudi to, da tam kjer je dovolj signala da digitalna deluje (seveda če je signal zelo slab seveda zadeva ne fukncionera ampak to je druga stvar) deluje tako kot je treba in slika je super brez nekih izgub in tako tudi ostane, če je priključenih več sprejemnikov. EPG je tudi kar všečna stvar, čeprav se mi ni zdelo da bo tako fajn, edino nekatere slovenske TV nimajo natančnega sporeda in če dam recimo snemat po EPG neko oddajo/nadaljevanko se lahko zgodi da se ne posname točno (do sedaj se mi je to zgodilo samo enkrat pri krajših nadaljevankah, da se mi je posnelo še ene par minut topshopa na začetku in na koncu že naslednja nadaljevnka), vendar pa je to bolj problem nenatančnega sporeda neke televizije, ker drugače zadeva dela super.


EDIT: Sedaj sem na UPC-jevi strani našel še tole, kjer je napisano več ali manj vse dokaj obširno in razumljivo.

EDIT2: Še nekaj linkov v zvezi z DVB-C :
DVB-C WIKI
Demise - spletna trgovina - prodajajo nekatere TV kartice, ki v slo drugče niso dobavljive
Špenko EDISION - trgovina
DVBShop
 
Nazadnje urejeno:

HaloPizza

Pripravnik
14. jan 2008
31
0
6
KONČNO nova ponudba in novi programi. Res zanimivo. Mene so prepricali. Doma imamo trojcek L. Smo se odlocili, da glede na ponudbo, ki so jo nam iz upcja poslali ta teden in na programsko shemo, ki so jo poslali, da vzamemo digitalno.

Vzeli bomo digitalni trojcek L. V ceno je vkljucen razsirjena programska shema 100 TV programov in digitalni snemalnik (160GB hard disk).

So dodali full sporta (sport tv 1 + 2,...sportklub in sportklub+, eurosport 1 + 2, dsf...) Pa erotnicne programe so dodali. Pa risank je vec. Pa dokumentarni programi so super. (Discovery, nationalgeorafic, history, explorer,...history channell...)

Sem prejsni teden na celjskem sejmu videl kako dela ta digitalni snemalnik in je enkraten. Snemas lahko vec programov hkrati in se naprej gledas TV. Potem je dostop do posnetega zelo enostaven. In zelo hitro dobis vsebino, ker je ne "vleces" iz streznikov ampak iz svoga hard diska. Res dobr dela.

Pa na sejmu so mi kazali kako takoj "zamrznes" slike in se ti zacne snemat,...pol pa lahko gledas kar je posneto,..ali pa gres takoj v zivo gledat. Pa mozno je gledat v pocasnem posnetku....pa naprej in nazaj premikat.