Telemach!!!

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
NovoTV ni ukinil UPC, so morali sami prenehat oddajat pri nas (spet pravice in to). Ko so bili, je bil pa kanal na voljo kot testni kanal in ne v redni shemi...
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Samo za info:

"Nova podoba in vizija posledično odraža tudi skupek vseh blagovnih znamk, ki so se sedaj pojavljale v skupini UPC Telemach: UPC Telemach, Triera, KRS Velenje, KRS Rotovž, CATV Murska Sobota, Ljubljanski kabel. Vse te blagovne znamke od danes naprej nastopajo pod eno, imenovano UPC."
 

KingJofre

Pripravnik
12. sep 2008
32
0
6
Živjo!

Sem naročnik pri telemachu (tv in internet). Glede na to, da se pripravlja digitalizacija, jo imam namen naročit. Ampak problem bi znal bit moja tv kartica. Jaz nimam klasične TV ampak uporabljam kombinacijo zunanje TV kartice AverTV Box9 in pa navaden lcd monitor. Problem pa je v tem, da tv kartica nima scart priključka ampak samo priključek za navadno anteno. Kolikor pa razumem pa imajo vsi digitalni sprejemniki samo scart priključek ... ali pa se motim in imajo tudi izhod za navadno anteno? Morda kdo ve kakšne so možne rešitve v primeru, da imajo samo scart izhod? Morda kakšen pretvornik ali kaj podobnega?

Hvala!
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.951
3.239
113
Obstajajo pretvorniki, ki pa niso pol k. vredni. Vsaj tisti dostopni navadnemu prebivalstvu ne. Osebno bi namreč do nedavnega potreboval pretvornik, da bi na televizorju brez scarta lahko uporabljal DivX player... preizkusil sem kar nekaj pretvornikov pa so se vsi izkazali za šrot.. Po pogovoru s poznavalci, ki so mi zatrdili da pač kaj uporabnega na tem mestu za normalno cene ne obstaja sem idejo o pretvorniku opustil.

Je pa res da sedaj vidim na ebayu primerke ki so videti še naprednejši od tzistih, ki sem jih preizkusil
poskusi .... ebay. -> scart to rf modulator PAL -> preglej zadetke.
lahko iščeš tudi kaj v smislu: RF MODULATOR For TV's without Scart ali Scart to Coax / Aerial convert RF modulator
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
aha, ok.

amm... še eno mogoče mal banalno... a če maš digitalno TV ti poj analog še vedno dela? Mislm... če bi šel na digitalno in bi PC ostal priklopljen tak ko je zdaj, tv bi mel pa poj digitalno preko tistega sprejemnika. Zdajle sem se spomnil... tv tuner ima tudi video vhod, računalnik ima audio vhod, oziroma, scart razdelim na činče, audio v stolp, video v video-in na tvtunerju, ni več fora tunerja, sam tolko da je na inputu nekaj
smile-1.gif
bi šlo misliš?
Kako je s sprejemniki, obstajajo kake low-cost zadeve, al moraš nujno pri operaterju kupit? Kako je z večimi tvji? Moraš obvezno plačat (gre na MAC adrese že to?) al lahko razdeliš tak kot analogno
grims-1.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.951
3.239
113
jaz imam DVB-C / Analogni tuner... hibrid... ne podpira HDTV sicer se pa na tem testu od Telemacha precej dobro obnese.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.314
5.837
113
pri taščici
Sam imam trenutno upc trojček za 22 evrov. za srfanje zadovoljen, problem nastane ko hočeš si ogledat kak filmček z neta in imaš premalo DL za tekoče gledanje.
Resno pa razmišljam o siolu ker je trenutno meni akcija (optika 30 evrov, laptop en evro, 20/20) Če imam dve leti plačam 720 evrov pa še laptop dobim "gratis". Edini problem vidim v lastništvu opreme (če ti jo skuri strela jo moraš baje plačat )
 

nightfire

Pripravnik
4. sep 2007
857
0
16
MB
na optiki le prenosnik 99€ poglej plakate se popravljam je po novem 1€
 
Nazadnje urejeno:

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Deluje, samo ugasneš tudi z daljincem digitalni sprejem in spet lahko spremljaš analogno tv.
LP
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
amm... še eno mogoče mal banalno... a če maš digitalno TV ti poj analog še vedno dela? Mislm... če bi šel na digitalno in bi PC ostal priklopljen tak ko je zdaj, tv bi mel pa poj digitalno preko tistega sprejemnika.

Deluje!

Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Zdajle sem se spomnil... tv tuner ima tudi video vhod, računalnik ima audio vhod, oziroma, scart razdelim na činče, audio v stolp, video v video-in na tvtunerju, ni več fora tunerja, sam tolko da je na inputu nekaj
smile-1.gif
bi šlo misliš?
Bi slo. Je pa vprasanje kvalitete.

Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Kako je s sprejemniki, obstajajo kake low-cost zadeve, al moraš nujno pri operaterju kupit? Kako je z večimi tvji? Moraš obvezno plačat (gre na MAC adrese že to?) al lahko razdeliš tak kot analogno
grims-1.gif
Sprejemnik lahko kupis tudi na ebayu. Priklopis lahko vec sprejemnikov, ce imas le dovolj signala. Mislim, da to res ne bi smel biti problem! Nic ni MAC naslovov. Priklopis na kabel in to ze dela
smile-1.gif

V bistvu ti ne potrebujes dodatnih kablov. Prikljucis na obstojece.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
-> superca. (pa lahko operater izve to? mislm, da imam več tvjev priklopljenih, plačujem pa samo za enega... zdaj ko imamo analogno, ni še noben nič rekel
tongue-1.gif
)

-> vem, ampak sem že gledal recimo sliko iz kamere na tem vhodu, pa ni tko švoh. Sicer pa, kolk dobr se pa lahko na 15'' crtju vidi
grin1.gif
ampak če itq lahko ostane analogna slika, niti ni take razlike v programih kakor sem gledal...

-> Kul, priporočaš kakšnega ugodnega? Signala je menda ful (po besedah "strica" k je priklapljal kabelski modem), sicer pa ko imam split na dva tvja, imam aktivni ojačevalnik vmes... Kako pa potem gre to, moram kaj prijavit, naročit, al samo priklopim in dela?
smile-1.gif


Lp
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
--> Pri analogni to tako ali tako ni bil problem. Pri analogni pa naceloma tudi ne bi smel biti. Sicer pa, kot razumem digitalne pakete, ti pri njih placujes "najem" sprejemnika?

--> Res je
smile-1.gif


--> Ne bi vedel. Res ne. To ti bo lahko predlagal kdo drug.
redface-1.gif

Tako je. Ce bos kupil dvb-c sprejemnik in ga prikljucil, vedi, da ti bo delovala samo osnovna programska shema. Ostalo bo kodirano. Za razsirjeno shemo bos potreboval kartico, ki ti jo pa lahko da samo operater.
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Citat:
Uporabnik DJ_Beat pravi:
--> Pri analogni to tako ali tako ni bil problem. Pri analogni pa naceloma tudi ne bi smel biti. Sicer pa, kot razumem digitalne pakete, ti pri njih placujes "najem" sprejemnika?

Najbrž si mislil digitalno? Ne bo šlo. Vsak TV more imeti vsaj SD ali DVR.

Glede sprejemnikov. Prvi je free, vsak nadaljni se doplača. SD 2€, DVR 4 €.
 
Nazadnje urejeno:

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
SD...DVR...?

Free? pri UPC je sprejemnik (ok, brez vezave) 80€, kar niti ni malo. Kaj se zgodi pri večih niti ne piše?

Torej...če je že kdo kupoval sprejemnike preko neta, kaj se obnese, kaj za ene pa sploh operaterji dajejo?

Lp