Telemach!!!

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.944
3.234
113
Imam občutek da bo s tem DVB-Cjem še veselo, vsaj če nimaš telemachove opreme, prek DVB-C/Analog tv tunerja spremljam testne kanale in nikoli kvaliteta sprejema ne pride čez 35% kar posledično pomeni precej mozaično spremljanje (razen TVS1, ki pa ima porazno kvaliteto konverzije v digitalno in je analogna videti bolje), internet dela z 10 mega brez težav in da je tv signal bil ob raznih priložnostih merjen kot odličen.

Zna biti da bi bilo če bi bila s telemachovim sprejemnikom zadeva drugačna.
 

grmek

Pripravnik
18. sep 2007
158
4
18
Je že res, da bodo analogni kanali še na voljo v istem kablu, vendar jih bo konkretno manj, ker bo nekatere analogne nadomestilo digitalno oddajanje signala.
Ampak dejstvo je, da na dolgi rok boš vseeno rabil več DVRjev oz. STBjev, vsaj če boš hotel spremljat vsebine, za katere v vsakem primeru plačuješ, v celoti. Razen če ne bodo izdelovalci TVjev začeli vdelovati DVB-C tunerjev in bodo ti združljivi z vsemi kabelskimi operaterji in njihovimi storitvami (yeah, right).

In še - telemach in subvencioniranje opreme sta dva ločena pojma. Menda se sicer to z letošnjo jesenjo spreminja, ampak jaz ne bi bil preveč optimist.

lp
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Če bodo "vsiljeno" dali digitalno televizijo bodo zgubili veliko strank.

Gledanje "digitalne" televizije bi bilo sprejemljivo. če bi signal programov bil res digitalen ne pa samo nekaj kodiran.
Kdo od uporabnikov, ki je navajen na hitro preklaplanje med programi, brez štekanja, sinhronizacija slika/zvok brezhibna, brez dodatne opreme želi preiti na "digitalno" sliko. kjer bo polno kock, zmrzovanje slike, gledal boš lahko samo na toliko tv kolikor boš imel STB-jev ...
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Nič ne bo vsiljeno. Vse bo po lastni volji. Bo pa vsekakor zelo privlačno glede na vsebino in ceno.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik GSMobil pravi:
Ne tin01. Fora je tudi v tem, da je potrebno zatemniti tudi vse drugo, ki se nanaša na Euro08, torej razne oddaje ob treh popoldan, pa kakšen posnetek ob pol devetih zvečer, morebiti kakšno oddajo o analizah ob pet čez devet zjutraj, pa take reči.

Ni res. Pa ti te zadeve kaj preveris prede zacnes sirit ali ...?
crazy1.gif
 
Nazadnje urejeno:

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
No easy, bolj točna razlaga, ker bi se folk preveč bunil, ko bi program laufal, ob tekmi bi bil pa zatemnjen, so se programi enostavno zamenjali za ta čas. Kdo in zakaj jih pa je, pa očitno že sam veš
wink-1.gif
 

scotch

Zelenc'
8. jul 2008
4
0
1
a optike pri telemachu ni? trenutno mam kabelsko in internet pri telemachu, pa me zanima ali se slučajno plača odjava od teh dveh storitev, če bi se slučajno odločil za optiko pri nekem drugem ponudniku?
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Preveriš pogodbo, anekse ali pa jih pokličeš in vprašaš.

Optike nimajo. Vendar po mojem mnenju s hitrostmi precej dobro sledijo potrebam uporabnikom. Še vedno pa zagovarjam prehod na optiko, če je ta možnost.
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Tako je, poglej v pogoje.

Kratkoročno optike do doma najbrž ne bo. Je/bo pa HFC (hxbrid coax fiber) oz po slovensko optika do zadnje omarice, s čemer se zelo sprosti in poveča zmogljivosti omrežja. Zadnji metri do objekta ostajajo koaxialni, kar je povsem dovolj, saj koax zmore do 1Gb hitrosti.

V naslednjem letu bo v svetu začela bolj množična proizvodnja euroDOCSISa 3.0 (sedaj 2.0). Kar bo omogočilo hitrosti od 200-400Mb na uporabnika, odvisno kolko kanalov se združuje. En kanal omogoča cca 50Mb. Več kot imaš razpoložljivoh kanalov večja je skupna vsota. V bistvu to je glavni razlog, da kablaši ne gredo v investicije z optiko do doma.
 

scotch

Zelenc'
8. jul 2008
4
0
1
mam še eno vprašanje. trenutno mam pri telemachu internet 1024/256, plačam 20 eurov na mesec. Na strani od telemacha vidim da je v ponudbi za 20 eurov na mesec internet s hitrostjo 2056/384. Kaj moram narediti da mi spremenijo hitrost?
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
V kolikor imaš novejše pakete (XS, S, M ,L, XL) so se ti hitrosti avtomačuno povišale. Testiraj si na www.speedtest.net.
V koliko pa imaš starejše pakete pa boš moral podpisat nov aneks. Glede na to, da praviš da imaš 1Mb za 20€ pol imaš verjetno starejši paket. Sedaj je bilo stanje 1,5Mb za 20€ ki se je pohitril na 2Mb.
 

scotch

Zelenc'
8. jul 2008
4
0
1
Poklicu sm jih, so mi že poslal aneks, sam mi neki ni povsem jasno. Po telefonu mi je rekla da okoli 7 dni po tem ko jim pošljem aneks nazaj, pride na dom tehnik ki bo zamenju modem al kaj že. A se to mogoče plača?
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Menjava modema se nič ne plača, saj si podpisal aneks, s katerim se zavezuješ za 1 leto.

Vprašanje je, če bodo tehniki sploh hodili k tebi.
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Tehnik bi prišel samo v primeru, da bi si vzel novejši paket, ki ga pa tvoj recimo pet let star modem ne bi podpiral. Takrat bi ti prinesel tudi nov modem, v kolikor imaš pa kakšnega novejšega Thomson-a ali Webstar-ja, pa se paket spremeni "na daljavo"...
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Skratka če je tvoj trenutni modem še na DOCSIS 1.x, bo ob morebitni zamenjavi euroDOCSIS 2.0. (Thomson TCM420 ali TCM540 če je VoIP).

btw, DOCSIS: Data Over Cable Service Interface Specification

Standardi 1.0, 1.1, 2.0, 3.0 so za laično predstavo primerljivi z ADSL, ADLS 2+, VDSL, VDSL 2, itd... čeprav daleč od tega, sam za neko sliko.
 
Nazadnje urejeno:

scotch

Zelenc'
8. jul 2008
4
0
1
mene zanima kako se odjavm od telemacha, mam pa televizijo in internet pr njih...ter koliko casa je potrebno da me izklopjo...