Svetilke

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.351
260
83
33
A obstaja tudi kakšen "ponaredek" Convoya? Tudi, če sveti malo slabše, samo da je boljša od xml t6. Rabim več komadov, pa cena igra vlogo. Koliko boljša je sploh S2 od T6?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.806
3.816
113
Ma še Convoy je nekako vstopna kvaliteta, obstaja še par proizvajalcev na isti ravni za približno isto ceno. Nižje od tega dobiš samo neuporabne šrot, od fejk led čipov ki crknejo po par urah uporabe do čudnih vezji v regulatorjih/driverjih ki se pretirano pregrevajo. Specifikacije so ponavadi itak lažne oz. "lumni" so karnekaj.

Osebno ne vem kako je s temi poceni kitajkami danes na trgu, mogoče se kdo drug oglasi ki ima kakšne dobre izkušnje s katero od poceni lučk.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Da malo dvignem temo.
Imam eno Maglite svetilko (4C baterije). Seveda je notri navadna žarnica, ki je v primerjavi z današnjimi LED svetilkami, totalna žalost.
Ali je že kdo naredil kakšen upgrade? Obstajajo LED žarnice za enostaven upgrade, in nekakšne dropin zadeve, ki so bistveno dražje.
Se sploh splača investirati v kaj takega?
Svetilko sem dobil za darilo in ima sentimentalno vrednost :)
 

B81

22. jul 2007
34.274
8.816
113
Imam eno kitajsko 15 led svetilko na 4 akumulatorje (rabiš polnilec) in ponoči naredi dan (30 eur).
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Bom investiral 15 EUR za LED žarnico, pa bom poročal o rezultatu.
Te raznorazne "predelave" starih Maglite se ne obnesejo glih v redu, za silo pa je. Še vedno uporabljam Led lenser P7, prvo izdajo izpred kar nekaj let. Služi mi v redu za to kar rabim.
Sem pa iz firbca šel pogledat malo Youtube pa vidim sedaj neke svetilke po 10000 lumnov in podobno. Kam je šla tehnologija v nekaj letih, fascinantno.