Kater avtoradio je "boljši"?

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Med tem izbiram. Kaj so plusi in minusi enega in drugega.

Prosim ne mi o tem, da naj kupim radio in ne jajca. Iščem nekaj poceni z BT; AUX in USB imajo pa itak že takorekoč vsi. Radio se bo vgradil v 20 let star avto. Zvočniki v avtu niso nič posebnega, nima nobenega subwooferja in ostale extra avtoakustike. Zato ni potrebe po nekih 100+ evrov vrednih avtoradiih.

Mnenja dobrodošla.
nahrung002.gif
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
No jaz bom tko rekel, če ne smem jajca... bt te bo hecal, ne bo hotelo povezati, izgubilo povezavo itn... usb pa to bi moglo delati, mogoče ne bo smisleno preskakovanje map in še druge manj logične stvari..., ampak a ni ravno ena tema (mogoče tukaj na alter?) kako se xplore kvarijo in je problem uveljavljat stvarno napako. Tako da če imaš zelo dobre živce, nimaš kaj zgrešiti z nakupom.

Ti pa priporočam, da greš na bolho, let go, tega je polno kokr češ in se radiji ne prodajajo (izjema tisti k majo BT), se lahko za zelo lepo ceno pogajaš, pa dobiš veliko boljši radio.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
To glede hecanja pri BT (ne bo hotelo povezati, izguba povezave,...) veš iz prve roke (si imel/imaš tak radio) ali si samo kje prebral ali slišal? Ne leti osebno nate, ampak ko sem malo bral naokoli je ogromno forumskih "strokovnjakov", ki vedo "vse negativno" o Xplore a noben ga nikoli ni imel. Potem se pa najde par oseb, ki si dejansko lastijo radio in povedo, da za ta denar je čisto ok. Mogoče kakšna slabost v smislu recimo trdih tipk, ostalo pa solidno.

Gledam tudi tega, vendar ne najdem nič konkretnega (test, mnenja,...)...

Jaz se zavedam, da za 30-35 € ne more pričakovati ne vem kaj, rad bi samo da je BT, da se lahko v avtu posluša spletne radie iz mobilnika.
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Ima kolega in je ravno problem z bt... v preteklosti tudi lastil in enostavno ne priporočam. Ampak kot sem rekel, če si dobrih živcev in od radia ne pričakuješ ne vem kaj, si si že v prvem postu odgovoril, da je tak radio za tebe. Če iščeš razliko med njimi, je bolj težka, saj ponujajo vse, ampak včasih so št. napihnjene. Prav tako ne pričakuj da je moč realna... če že tko imaš slabe zvočnike v avtu, bo s temi še slabše igralo.

No ko si odgovoril da želiš prek mobitela poslušati in samo bt, bi te mogoče tole zanimalo, je zelo solidna zadeva: https://www.orangeaudio.si/ojac-caliber-ca75-23984

je pa tudi ta sem pa tja muhast, da se noče BT povezati, načeloma pa prime.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.309
5.834
113
pri taščici
Znajo biti tudi felerji na kitajskih telefonih. Meni poeveze gsm in radio ,(je signal na rardiju in pise povezan na telefonu) zvoka oziroma klica pa ni na radiju. Niti ne pokaze na radiju da vzpostavljas klic

Kako pa laufa prenos zvoka po FM oddajniku. Kot vem se dobijo FM oddajniki, nastavis v avtu neko "prazno" frekvenco in isto na oddajniku ter poslusas.
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Mel nek poceni Xplore. Je sicer delal, zvok ok (glede na ceno), je imel pa totalno idiotsko upravljanje map. Oz. map sploh ni bilo, ampak je predvajal vse povprek. Vzami nekaj od "normalnih" proizvajalcev, ap v B recimo Pioneerja za cca. 85 evrov.
 
22. jul 2007
12.791
1.310
113
123
Moje izkušnje z poceni kitajcem iz Lidla so v redu in ga imam v avtu vgrajenega že okoli 8 let.
BT deluje v redu že od začetka, pa sem med tem časom zamenjal veliko število telefonov, sogovorniki se nad zvokom niso nikoli pritoževali.
Edini minus zdaj že zgodovinskega primerka je da podpira edino bt 2.0, kar se pozna da ne podpira voice command pri google assistentu na dodatnem mikrofonu in moram zato vpiti v telefon na stojalu
smile-1.gif

Pa še model tega radija slika.
aTTlL9U.jpg
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Pa kaj je s to mladino danes? Ko sem bil jaz mlad, je bilo težko dat denar za enega solidnega Yugota. Še enkrat več, kot je prišel avto, za musko pa ne
grin1.gif
. Že radiji so bili dražji, kot avto.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
To pa res...sem meu frenda, ki je dal za radio-kasetnika takratnih 70k Tolarjev, kolikor je bila povprečna plača takrat v Yugota. Koliko je povprečna plača danes...mislim, da cca nekaj med 600€ in 650€
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Haha, jaz sem imel svoje čase v Katri (vredni približno nič) Alpine-a s CD changerjem v vrednosti ene plače. + Še homemade feršerkeraj s konkretnim subom zadaj.......
 
22. jul 2007
12.791
1.310
113
123
Kitajci so čisto zj...li cene elektronike, zato se marsikomu škoda dat več denarja za "skoraj" isto izkušnjo
wink-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.662
3.552
113
Bi rekel, da je bil 2003 minidisk že v zadnjih vzdihljajih.
uf-1.gif
Woofer in wechsler sem podaril, radio imam pa še vedno v kleti nekje.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kaj tile današnji highend avtoradiji se sploh še kaj prodajajo? Ker sedaj je v avtih več ali manj že solidna armatura s touch screeni + današnji nezainteresirani mulci...vrhunec je bil pomoje 2000-2010
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.214
3.369
113
Imam radio iz prvega linka avtorjeve teme že ene par let. Z BT ni nobenega problema. Vse špila tako kot je treba.
 
Nazadnje urejeno: