rabim nasvet in to dober glede nakupa vozila

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
motorni hrup je pri avtocestni hitrosti zadnja stvar, ki jo slisis. in ce ze, je pri tem (avtocesta!) povprecen dizel tisji od povprecnega bencinarja.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
primerjaj hruške s hrukami.
!50 konjski benciner bo tišji kot 150 konjski dizl.
2.0 tdi bo pa res tišji ko 1.2 8v
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Potrebuješ nekaj takega:
steklo-1-small.jpg

Pri Passatu je doplačilo cca. 500 EUR pri novem, razlika je enormna. Če boš gledal rabljenega bo težka, ker nima praktično noben tega.
Seveda pa tole deluje le proti pišu vetra, obvezno pred nakupom preveri znosnost ostalega hrupa, ampak meni na splošno Passat ni glasen, tudi zaradi precej dolgih prestavnih razmerij, kar stiša hrup motorja na AC. Moraš pač osebno preizkusit, ker le tako boš vedel ali ti ustreza ali ne, saj je odvisno od tega, katere frekvence hrupa te motijo.
Lahko pa gledaš potem tudi višji razred premijcev, tam se začne druga zgodba glede utišanosti hrupa.

PS: Če boš rabil za test Passat-a z dvojno zasteklitvijo, ti verjetno lahko uredim.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Mislim, da Avto Magazin meri hrup. Ce je seveda verjeti meritvam. Se ravno gledal, pri enih testih ta podatek imajo, pri drugih ne. Verjetno tam, kjer imajo avto manj kot en mesec z omejitvijo stroska goriva ni casa za to meritev.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik naliM pravi:

VW Sharan je presentljivo visoko med ugledno druščino!
Na prvi strani sami dizli pa dva hibrida.
Strinjam se s tem da cloveka lahko moti samo dolocen hrup, ki ga aparat zelo slabo zazna. Tako da, jaz ee v tem primeru ne bi zanasal na db
Izkoristi ponudbo mtl ( pa daj za nafto, ker ti avta ne bo dal prodajalec)
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
ksz

zadnji fl mazde6 naslavlja tudi hrup, med drugim z dvojnimi stekli
letos sicer pride še ena prenova
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Stestiral sem že 7 vozil ta čas od teh 7 bi izpostavil te štiri.

MBE nov isto žvižga vendar nekoliko manj kot C in tudi no go. Prestavljal sem vse možne načine vožnje, sport, confort itd. Nisem dosegel tistega efekta udobne elegantne vožnje MB, skratka ni to več, kaj je bil včasih. Zdej ne me požret jst umiram za temi avti a če mi nekaj ni, mi enostavno ni, da vozilo za 80k vstopni model ne more imeti to urihtano je pa šlamparija ali pa je to trgu primerno. Me bo razpizdlo se bom peljav v DE testirat isti model zagotovo bodo testi drugi in tudi občutek, kako se pelješ v njem.

Mazda 6 nov model boljši občutek.

Ford mondeo 2017/12-2018 testno vozilo top v kategoriji, vedno bolj me vleče k tem vozilu udobnost prostornost in tišina sta neprimerno bila boljša kot v MB-C edin kar je zici so v tem bili trdi ko marija.

Passat 2018 je absolutni zmagovalec med vsemi. Manjka mu samo tista pika na i v kabini. Nemorem se navadit na tako pusto armaturko pa da me ubiješ. Nevem mogoče sem premalo časa bil v njem a mi vedno nekaj manjka vedno nekaj iščem ni mi jasno.

Da ne vlečem v nedogled vse kaže da bo naslednji ali Passat ali Mondeo morem dat na vago in stestirat več variant, dokler ne najdem to kar iščem in nikoli več ne kupim vozila, brez da ga ne stestiram, pred prevzemom, ker testno vozilo ni nikoli več merilo za tisto kar prevzameš po nakupu pa če tudi je vsa oprema ista, ker sem vzel kopijo testnega edino menjalnik sem želel manualca ne avtomatika.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Citat:
Uporabnik baldrick pravi:
Stestiral sem že 7 vozil ta čas od teh 7 bi izpostavil te štiri.

MBE nov isto žvižga vendar nekoliko manj kot C in tudi no go. Prestavljal sem vse možne načine vožnje, sport, confort itd. Nisem dosegel tistega efekta udobne elegantne vožnje MB, skratka ni to več, kaj je bil včasih. Zdej ne me požret jst umiram za temi avti a če mi nekaj ni, mi enostavno ni, da vozilo za 80k vstopni model ne more imeti to urihtano je pa šlamparija ali pa je to trgu primerno. Me bo razpizdlo se bom peljav v DE testirat isti model zagotovo bodo testi drugi in tudi občutek, kako se pelješ v njem.

Mazda 6 nov model boljši občutek.

Ford mondeo 2017/12-2018 testno vozilo top v kategoriji, vedno bolj me vleče k tem vozilu udobnost prostornost in tišina sta neprimerno bila boljša kot v MB-C edin kar je zici so v tem bili trdi ko marija.

Passat 2018 je absolutni zmagovalec med vsemi. Manjka mu samo tista pika na i v kabini. Nemorem se navadit na tako pusto armaturko pa da me ubiješ. Nevem mogoče sem premalo časa bil v njem a mi vedno nekaj manjka vedno nekaj iščem ni mi jasno.

Da ne vlečem v nedogled vse kaže da bo naslednji ali Passat ali Mondeo morem dat na vago in stestirat več variant, dokler ne najdem to kar iščem in nikoli več ne kupim vozila, brez da ga ne stestiram, pred prevzemom, ker testno vozilo ni nikoli več merilo za tisto kar prevzameš po nakupu pa če tudi je vsa oprema ista, ker sem vzel kopijo testnega edino menjalnik sem želel manualca ne avtomatika.
Kaj pa A6?
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
520
81
28
kup si kolo. ne boš mel težav z vetrom razen če si na primorskem doma, je majhen pa se ga da povečati z prikolico, prestav imaš na voljo veliko, hitrost 150 km/h boš dosegel med spanjem, poraba nizka. Ni da ni.
 

scott

Pripravnik
1. sep 2007
405
1
18
Vozim W205 že tretje leto, pa niti približno nisem opazil kakšnega pretiranega hrupa.
confused-1.gif
Prej sem imel (novega) Passata, pa je bil hrup v kabini večji...
Kater motor si imel, a karavana?
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.270
33
48
Huh, pa si siguren, da nisi imel v MB E okno odprto? Da nekdo reče, da je hrup večji in vožnja manj udobna v E klasi kot v nekem Mondeu ali Passatu...?

Dajmo raje z verodostojnimi meritvami decibelov v kabini. Različni decibeli so glede na hitrost vožnje od 60 km/h do 140 km/h.

Mercedes E 220d 2017
43.6 58.2 60.8 61.3 62.9 67.4

Volkswagen Passat 2.0 TDI,2016
45.0 62.6 65.5 65.8 66.3 69.6

Ford Mondeo 2.0d 2017
44.0 62.1 65.6 66.0 67.3 70.6
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Novo #37
Huh, pa si siguren, da nisi imel v MB E okno odprto? Da nekdo reče, da je hrup večji in vožnja manj udobna v E klasi kot v nekem Mondeu ali Passatu...?

Dajmo raje z verodostojnimi meritvami decibelov v kabini. Različni decibeli so glede na hitrost vožnje od 60 km/h do 140 km/h.

MercedesE220d2017
43.6 58.2 60.8 61.3 62.9 67.4

VolkswagenPassat 2.0 TDI,2016
45.0 62.6 65.5 65.8 66.3 69.6

FordMondeo2.0d2017
44.0 62.1 65.6 66.0 67.3 70.6

Te meritve si lahko vtaknejo v tazadnjo. Če bi to držalo bi bilo vse ok.

Glej, to kar sem se peljal, to sem napisal in opisal nažalost je tako, zato grem konec marca v DE - Nurmberg sprobat nemško njihovo različico E-klase. Ta ki sem jo tukaj probal je zadnji model automatic in ja žvižga predvsem na sovoznikovi strani, da bi dal za duple šajbe še 4k doplačila bi, če bi bil prepričan da bo zadeva ok. Vse ki sem jih peljal so karavani, ker tak vagen iščem. Nažalost je passat najtišji nažalost pa samo zato ker mi notranjost ne potegne.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.106
297
83
Ko se boš odločil za nakup, pazi da ne nasedeš tako kot sem jaz.
Na testni vožni sem imel model že z motorjem EURO5, ki je tudi tišji. Vzel sem avto iz zaloge (z akcijskim popustom), ki je imel še star motor z EURO4 in tudi glasnejši in več treslaji. To mi ni bilo omenjeno.
Poročaj dalje svoje opazke s testiranj, ker je tudi meni hrup pomemben faktor. Se spomnim kakšna milina se mi je bila vozit z avtom, ko sem imel zamašena ušesa :).