uporabnik:
geslo:

Debatni krožek >> Parlament
Prejšnja tema Prejšnja   Pregled vseh tem Vse teme   Naslednja tema Naslednja  Skrčen način Skrčen
Skok na neprebrano sporočilo Strani v tej temi: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 (prikaz vseh)
wilburxxx
stalni dopisovalec
**

Registriran od: 29.09.2010
Sporočil: 336
Re: Val stavk v javnem sektorju [Re: Pepe]
      #2662920 - 12.02.2018 16:40

Glede na šolski sistem in kako so in še usposabljajo mlade generacije na življenje, bi šolnikom prepovedal stavkat, saj so najmanj soodgovorni za stanje kakršno je v državi.
Nisem jaz učil oblastnike v šoli in jih poneumljal z egoizmom, tekmovalnostjo, z mantro najprej jaz pol pa daleč nobenega...
V šoli ne učijo kritičnega razmišljanja in pripadnosti skupnosti, moralnih vrednot, ampak že v štartu porežejo dečkom jajca, in ustvarjajo ubogljive jagenčke. Saj se oblasti bojijo razmišljajočega naroda.

Dodatne možnosti: Natisni sporočilo   Dodaj v opomnik    
blazko
založnik

Registriran od: 21.09.2007
Sporočil: 6447
Re: Val stavk v javnem sektorju [Re: Gatto]
      #2662933 - 12.02.2018 17:32

Citat:

Uporabnik Gatto pravi:
Danes stavkajo policaji..upravičeno?

Policaji so ga nayebal, ravno danes je verjetno en kup snezenih tezav v prometu, ki jih ne morejo ignorirat.

Kriv je seveda sindikat, ker ni pod napoved stavke dodal vremenskega pogoja

--------------------

gr69
založnik

Registriran od: 15.12.2009
Sporočil: 6923

Predstavi.Se:
Re: Val stavk v javnem sektorju [Re: wilburxxx]
      #2662934 - 12.02.2018 17:35

Sicer ni vezano direkt na temo (stavke) - samo a ti res misliš, da lahko šola popravi tisto, kar starši zahebejo v štartu?

In za vzgojni efekt šole je potrebno tudi zaupanje v učitelje in spoštljiv odnos tako staršev, kot otrok - potem bodo vzgojni prijemi (moralne vrednote) učitelja otrokom kaj pomenile. Dokler pa tega ni, oziroma je odnos tak kot ga prikazuje moj avatar, lahko vsi skupaj pozabimo na “kvalitetno” šolo - pa kolikor se še večina učiteljev trudi.

In ja - avtoriteto si mora učitelj zgraditi sam - kar je pa izredno težko, če vsi (starši, vodstvo šole, javno mnenje in na koncu še otroci) postavljajo delo učitelja pod vprašaj.

--------------------
V življenju so pomembnejše stvari, kot da neprestano povečujemo njegovo hitrost!

(Mohandas Karamchand Gandhi)

MrDaco
trač pisalec
**

Registriran od: 11.09.2007
Sporočil: 4472

Predstavi.Se:
Re: Val stavk v javnem sektorju [Re: MojcaG]
      #2662958 - 12.02.2018 19:14

Citat:

Uporabnik MojcaG pravi:
Citat:

Uporabnik MrDaco pravi:
Podatka o povišanju mase plač za 25% sicer nikjer nisem zasledil. A če je res po meni da bi se povišale plače povprečno za ravno toliko. Če kdo od stavkajočih pričakuje tako povišico pa je res optimist. Ne verjamem v ta podatek.

http://www.delo.si/novice/politika/koprivnikar-stavka-javnega-sektorja-ne-bo-placana.html
"Koprivnikar je dejal, da bi uresničitev stavkovnih zahtev, ki so težke 991 milijonov evrov, ,...."

Podatka niso zapisali, se ga pa lahko izračuna Masa plač v JS za leto 2017 je bila cca 3,9 mrd evrov, torej je 991 miljonov evrov ravno okoli 25 %

To je znesek, s katerim nastopa vlada proti sindikatom in v javnosti. IMO je to precej napihnjeno.

Koprivnikar je ena navadna lažniva [cenzura]. Pravkar poslušam njegov govor, pazi, iz Dubaja, kjer posluša predavanje o sreči. Podlasica...

Zelo me zanima, kdo bo dobil k plači 25 posto. To pomeni da se bo naš hišni proračun dvignil za 250 eur. Hura........ My ass, bo ja....

--------------------
Ženske tudi včasih povedo kaj pametnega. Ponavadi se stavek začne: "Moj mož mi je povedal... "

MrDaco
trač pisalec
**

Registriran od: 11.09.2007
Sporočil: 4472

Predstavi.Se:
Re: Val stavk v javnem sektorju [Re: luka51]
      #2662959 - 12.02.2018 19:17

Citat:

Uporabnik luka51 pravi:
Preprosto. Zdravstvo, šolstvo, sodstvo, policija, občine, ue, itd to vse sprivatiziramo in smo rešli problem prevelikega javnega sektorja

A res??... A ni blo pred kratkim ravno polemika ko je neka privatna krščanska privat šola zahtevala enake prihodke od države kot državne šole... Torej je to k večjemu strel v koleno.

--------------------
Ženske tudi včasih povedo kaj pametnega. Ponavadi se stavek začne: "Moj mož mi je povedal... "

optiplex
profesionalec
**

Registriran od: 13.12.2015
Sporočil: 645
      #2662999 - 12.02.2018 21:31

Pr nas bi ob takratni krizi mogla pridet trojka, da bi se naredile reforme in sanacije skozi prodajo bank.

To je pač komunjzerski sistem

- ne da so zmanjšali aparat povečali so ga
- ne da bi pravilno vrednotili, temveč so podeblali in prevrednotili slabe terjatve in stem zjebali male delničarje. Zmetali so parkrat preveč denarja v banke
- davkov niso spustili, ki je bil v času krizie, dali so nove dodatne davke
- nobenih reform v zdravstvu (predvsem javna naročanja)
- vse po starem........
.....

Skratka sledijo nam verjetni davek na nepremičnine, novo zadolževanje, ter flikanje neomejenih sredstev v železnico iz cestninskega davka....

No glede, na zanimivo expedicijsko zunanje politiko, pa bomo verjetno po puf napoteni v Palestino. Ploščo obrača tudi EU v prid Hrvaški, katera ve kako mora špilat zunanja politika za dosego lastnih interesov.

Mislim, da moramo zvolt tokrat ZL in SD, pa se bomo kmalu vozili na lihe in parne tablice, ter na bone tankali.

wilburxxx
stalni dopisovalec
**

Registriran od: 29.09.2010
Sporočil: 336
Re: Val stavk v javnem sektorju [Re: gr69]
      #2663005 - 12.02.2018 21:54

Citat:

Uporabnik gr69 pravi:
Sicer ni vezano direkt na temo (stavke) - samo a ti res misliš, da lahko šola popravi tisto, kar starši zahebejo v štartu?

In za vzgojni efekt šole je potrebno tudi zaupanje v učitelje in spoštljiv odnos tako staršev, kot otrok - potem bodo vzgojni prijemi (moralne vrednote) učitelja otrokom kaj pomenile. Dokler pa tega ni, oziroma je odnos tak kot ga prikazuje moj avatar, lahko vsi skupaj pozabimo na “kvalitetno” šolo - pa kolikor se še večina učiteljev trudi.

In ja - avtoriteto si mora učitelj zgraditi sam - kar je pa izredno težko, če vsi (starši, vodstvo šole, javno mnenje in na koncu še otroci) postavljajo delo učitelja pod vprašaj.

Kaj je bilo prej kura ali jajce?
Moje zaupanje v učitelje ni bilo nikoli pod vprašanjem. Moje mnenje je da učitelji so za to da učijo, ne pa da naloge in obveznosti dajejo za domov. Avtoriteta ja, se strnjam, naj si jo zgradijo, starše pa pozivam da se ne mešajo v sistem z namenom da vplivajo na učitelje in jim grozijo z nesmiselnimi zahtevami in tožbami...
Nimam nič proti učiteljem in jih spoštujem, samo trdim pa da za razmere v šolstvu so krivi ravno tako kot politiki, z svojo pasivnostjo so soodgovorni kot raja, in z svojo pasivnostjo so bili ravno tako zapeljani v sistem šolstva v katerem smo.

gr69
založnik

Predstavi.Se:
      #2663045 - 13.02.2018 07:49

Citat:

Uporabnik wilburxxx pravi:
Glede na šolski sistem in kako so in še usposabljajo mlade generacije na življenje, bi šolnikom prepovedal stavkat, saj so najmanj soodgovorni za stanje kakršno je v državi.
Nisem jaz učil oblastnike v šoli in jih poneumljal z egoizmom, tekmovalnostjo, z mantro najprej jaz pol pa daleč nobenega...
V šoli ne učijo kritičnega razmišljanja in pripadnosti skupnosti, moralnih vrednot, ampak že v štartu porežejo dečkom jajca, in ustvarjajo ubogljive jagenčke. Saj se oblasti bojijo razmišljajočega naroda.

Citat:

.
.
.
Nimam nič proti učiteljem in jih spoštujem, samo trdim pa da za razmere v šolstvu so krivi ravno tako kot politiki, z svojo pasivnostjo so soodgovorni kot raja, in z svojo pasivnostjo so bili ravno tako zapeljani v sistem šolstva v katerem smo.

--------------------
V življenju so pomembnejše stvari, kot da neprestano povečujemo njegovo hitrost!

kalbo
trač pisalec
**

Registriran od: 07.10.2013
Sporočil: 4583
      #2663056 - 13.02.2018 08:21

Citat:

Citat:

Uporabnik gr69 pravi:

Kaj je bilo prej kura ali jajce?
Moje zaupanje v učitelje ni bilo nikoli pod vprašanjem. Moje mnenje je da učitelji so za to da učijo, ne pa da naloge in obveznosti dajejo za domov. Avtoriteta ja, se strnjam, naj si jo zgradijo, starše pa pozivam da se ne mešajo v sistem z namenom da vplivajo na učitelje in jim grozijo z nesmiselnimi zahtevami in tožbami...

A pol tvoj cukerček/jagenjček/štrukeljček noče domačih nalog al kako naj to razumem?

darkstar66
stalni dopisovalec
**

Registriran od: 01.04.2013
Sporočil: 457

Predstavi.Se:
Re: Val stavk v javnem sektorju [Re: kalbo]
      #2663065 - 13.02.2018 08:45

Pravkar šla mimo kolona rešilcev s prižganimi lučmi. Zdaj če ni kakšen avion dol padu je to očitna zloraba modre luči.

Car
POSTman
**

Registriran od: 04.08.2007
Sporočil: 6812

Predstavi.Se:
Re: Val stavk v javnem sektorju [Re: darkstar66]
      #2663229 - 13.02.2018 14:50

Kako je torej jutri s stavko učiteljev? Minister je zagotovil, da bo prva triada imela zagotovljeno varstvo v šoli, ne bo pa se izvajal učni proces.
Danes mi je učiteljica povedala, na vratih je tudi obvestilo, da otrok ne bodo sprejemali v varstvo, da morajo biti siver v šoli do 14h, razen tistih, ki bodo šli v Ljubljano pred vlado. Pred vrati šole pa bodo postavili stavkovne straže.
Ok, bom vzel dopust in otroka pazil doma, ampak dobro bom pregledal položnice, da ne bodo slučajno kaj neupravičeno prišteli. Kar pa se tiče morebitnega nadomeščanja na kakšno od sobot: Naj si jo v rit porinejo, mojega otroka v soboto ne bodo videli v šoli!!! Pa tudi po ceni neopravičenih ur!!!

Jabe
trač pisalka

Registriran od: 01.10.2007
Sporočil: 4015
Re: Val stavk v javnem sektorju [Re: Car]
      #2663230 - 13.02.2018 14:58

mi imamo varstvo in prehrano, kot je treba. obveščanje preko easistenta. prejšnji teden se je bilo treba pofočkati, kdo bo prišel in kdo ne, da so se lahko zorganizirali in to je to...

Car
POSTman
**

Registriran od: 04.08.2007
Sporočil: 6812

Predstavi.Se:
Re: Val stavk v javnem sektorju [Re: Jabe]
      #2663231 - 13.02.2018 15:00

Torej vsak po svoje!?
Vem pa za eno manjšo podružnično šolo, da so jim prepovedali varstvo učencev!!!

Jabe
trač pisalka

#2663234 - 13.02.2018 15:07

in kaj je narobe pri nas? Nisem se toliko poglabljala, da bi zdaj iskala, kje zdaj v piko ni točno tako, kot bi kao moralo biti.

Pepe
založnik
**

Registriran od: 20.09.2007
Sporočil: 8167
      #2663235 - 13.02.2018 15:10

V šoli v naravi ne stavkajo

gr69
založnik

Predstavi.Se:
      #2663411 - 13.02.2018 21:59

Citat:

Uporabnik Jabe pravi:
in kaj je narobe pri nas? Nisem se toliko poglabljala, da bi zdaj iskala, kje zdaj v piko ni točno tako, kot bi kao moralo biti.

Vlada je “pozabila” kaj piše v ZUJFu, hkrati pa je dohtarjem in direktorjem javnih zavodov dvignila plače (kar načeloma niti ni napak).

--------------------

Jabe
trač pisalka

Re: Val stavk v javnem sektorju [Re: gr69]
      #2663438 - 13.02.2018 23:26

vprašanje se je nanašalo na to, kaj je bilo pri nas narobe narejeno glede stavke v šolstvu (s strani šole in vrtca), ker se je Car nekaj pridušal, da vsak hara po svoje... Meni se je zdelo korektno.

Pepe
založnik
**

Registriran od: 20.09.2007
Sporočil: 8167
      #2663489 - 14.02.2018 07:55

Saj je vse in lepo napisal. Pri njih varstva ni, učitelji morajo biti v času stavke v šoli do 14.00. Dvomim, da so začeli ob 6.00. V času stavke mora stavkajoč biti 8 ur prisoten na delovnem mestu, če bo stavka plačana. Za stavko si ne moraš dati ur za pripravo na delo v razredu.

Jabe
trač pisalka

#2663500 - 14.02.2018 08:21

Ja pa nekaj sem.dobila občutek, da ko sem povedala, kako je pri nas, da tudi nekaj ni bilo prav? To sem vprašala.

LeQuack
trač pisalec

Registriran od: 26.08.2007
Sporočil: 2691
      #2663530 - 14.02.2018 10:04

Še enkrat due to popular demand, ekatere povprečne plače za določene poklice iz JS (vir: Finance):

Strani v tej temi: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 (prikaz vseh)  
  Debatni krožek >> Parlament
Prejšnja tema Prejšnja   Pregled vseh tem Vse teme   Naslednja tema Naslednja  Skrčen način Skrčen
Dodatne informacije
0 registriranih in 0 neregistriranih uporabnikov brska po tem forumu.

Moderator:  IbizaDriver, MaverickT 

Natisni temo

Pravice
      Ne morete odpreti nove teme
      Na teme ne morete odgovarjati
      HTML je izklopljen
      Markup je vklopljen

Ocena:
Ogledov teme: 7233

Oceni to temo

Skoči v forum

© Alter.Si spletna skupnost | Pogoji sodelovanja | Nastavitve pišškotkov | Kontakt | 2007-2013 | Vse pravice pridržane