Vprašanje Radar

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Zakaj bi bila budalaščina. Enostavno poveš, da si ključe dal Jožeku in je zadeva rešena.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Ne vem, zakaj se sodnija sploh gre to prepucavanje.
Zakon je treba spremenit, če se v postopku ne more dokazati pravega kršitelja, oz. gre za dvom, gre kazen lastniku vozila. Pika.
Pa naj se lastnik vozila gre naprej izterjavo in prepucavanje, kdo je bil. Če daje bebcem ključe v roke, njegov problem.

Garantiram, da bo hitro zadeva urejena. Če je vozil mulc, ga bo foter itak doma nalamal in mu ne bo dal več ključev v roke.

Tako, pa se vedno eni in isti vadijo ven.

Tako kot je SJTV napisal, nekateri tukaj so kao bili več krat kao napačno kaznovani, kot smo vsi ostali v lajfu sploh bili ustavljeni s strani prometnih policistov ali redarjev.

Evo, v lajfu imam vse skupaj 3 prometne prekške, s tem da zadnjih 15 let pa delam preko 40.000 km letno. Od tega imam 2 krat radar na cestninski postaji na avtocesti, enkrat sem pa kao izsilil Provido, ker sem potegnil, oni se pa niso premaknili v križišču naprej pol ure, so pa potem naredili U obrat za mano.
smile-1.gif
Pa ne jokam, Janša je bil.
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.441
93
48
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Ne vem, zakaj se sodnija sploh gre to prepucavanje.
Zakon je treba spremenit, če se v postopku ne more dokazati pravega kršitelja, oz. gre za dvom, gre kazen lastniku vozila. Pika.
Pa naj se lastnik vozila gre naprej izterjavo in prepucavanje, kdo je bil. Če daje bebcem ključe v roke, njegov problem.

Garantiram, da bo hitro zadeva urejena. Če je vozil mulc, ga bo foter itak doma nalamal in mu ne bo dal več ključev v roke.

Tako, pa se vedno eni in isti vadijo ven.

Tako kot je SJTV napisal, nekateri tukaj so kao bili več krat kao napačno kaznovani, kot smo vsi ostali v lajfu sploh bili ustavljeni s strani prometnih policistov ali redarjev.

Evo, v lajfu imam vse skupaj 3 prometne prekške, s tem da zadnjih 15 let pa delam preko 40.000 km letno. Od tega imam 2 krat radar na cestninski postaji na avtocesti, enkrat sem pa kao izsilil Provido, ker sem potegnil, oni se pa niso premaknili v križišču naprej pol ure, so pa potem naredili U obrat za mano.
smile-1.gif
Pa ne jokam, Janša je bil.

Kaj češ. Itak so vsi zakoni napisani tako, da ščitijo lopove in barabe, navadni se pa lahko samo praskajo.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Citat:
Uporabnik asteliks pravi:
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Ne vem, zakaj se sodnija sploh gre to prepucavanje.
Zakon je treba spremenit, če se v postopku ne more dokazati pravega kršitelja, oz. gre za dvom, gre kazen lastniku vozila. Pika.
Pa naj se lastnik vozila gre naprej izterjavo in prepucavanje, kdo je bil. Če daje bebcem ključe v roke, njegov problem.

Garantiram, da bo hitro zadeva urejena. Če je vozil mulc, ga bo foter itak doma nalamal in mu ne bo dal več ključev v roke.

Tako, pa se vedno eni in isti vadijo ven.

Tako kot je SJTV napisal, nekateri tukaj so kao bili več krat kao napačno kaznovani, kot smo vsi ostali v lajfu sploh bili ustavljeni s strani prometnih policistov ali redarjev.

Evo, v lajfu imam vse skupaj 3 prometne prekške, s tem da zadnjih 15 let pa delam preko 40.000 km letno. Od tega imam 2 krat radar na cestninski postaji na avtocesti, enkrat sem pa kao izsilil Provido, ker sem potegnil, oni se pa niso premaknili v križišču naprej pol ure, so pa potem naredili U obrat za mano.
smile-1.gif
Pa ne jokam, Janša je bil.

Kaj češ. Itak so vsi zakoni napisani tako, da ščitijo lopove in barabe, navadni se pa lahko samo praskajo.

Nekaj v tem smislu, ja.

Dobro se ve, komu posodiš avto, tisti odgovarja," če se ne ve " potem odgovarja lastnik vozila, razen v primeru kraje.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Še 1x: če si imel potrdilo firme, da si delal, bi se zlahka pritožil ... In ne bi bilo ne kazni ne pik.
Kaj bluziš
- se je pritožil
- je imel potrdilo firme
- se je videlo da na sliki ni on.
- Je dobil kazen.

Se je zgodilo točno tako, kot sem zapisal zgoraj.in dve strani nazaj. Sodnica je hotela pokasirat in tudi je pokasirala.
Je pač presodila da ti dokazi (potrdilo firme....) zanjo niso noben dokaz. Čeprav je sama dobro vedela, da on ni vozil. Zato je tudi spraševala po družinskih članih.
In ker ni izvedela, kdo je vozil - da bi tisti tudi plačal, je pač čisto zavestno kaznovala nedolžnega, samo da je pokasirala.

Takšna je pri nas prekrškovna praksa, večkrat doživeta, ti pa lahko še naprej nabijaš o teoriji.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Zakaj že (z izjemo spraševanja po storilcu)? Ona je tam da oceni, ali je tvoj argument dovolj trden in prepričljiv ali ne. Očitno ni bil.
Zakaj je spraševala po storilcu????
Zato da bi pokasirala. In ker ni izvedela, je kazen čisto zavestno dala nedolžnemu, ki je imel potrdilo iz firme, lahko bi privlekel še priče... Je pač raje rekla, da dokazi niso zadostni, (tudi hotelski račun iz Amerike lahko nebi bil zadosten dokaz - saj ga je možno ponarediti....) zato da je lahko napisala kazen.

In seveda je tako tudi pokasirala dvojno, ker polovičke ni bilo, če bi pritožbi ugodila kot bi morala - (ker pač ahmed ni vozil) nebi pokasirala nič ali pa kvečjemu polovičko, če bi kje izvedela, kdo je v resnici vozil.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

No, če bi se še enkrat pritožil, bi zadevo dobil drug sodnik in zadeva bi bila ovržena zaradi premalo dokazov.

Bi te pa prav zagotovo dobili kar takoj že v naslednjem mesecu, ker - karma je karma!
frown-1.gif
Če si ga vsral, priznaj. Bodi vsaj toliko pošten! Ker če si ga vsral, ti pripada klofuta okoli prepiha skozi bučo.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
No, če bi se še enkrat pritožil, bi zadevo dobil drug sodnik in zadeva bi bila ovržena zaradi premalo dokazov.

Bi te pa prav zagotovo dobili kar takoj že v naslednjem mesecu, ker - karma je karma!
frown-1.gif
Če si ga vsral, priznaj. Bodi vsaj toliko pošten! Ker če si ga vsral, ti pripada klofuta okoli prepiha skozi bučo.
Ja lahko se še enkrat pritožiš, in ti praviš da po drugem sojenju bo pa sojenje pravično. LOL
In zakaj misliš da ni že pri prvi pritožbi bilo pravično razsojeno?

No ampak vemo, da se eni pritožujejo do evropskega sodišča, ki potem nalaga še kazni republiki Sloveniji, zaradi nepravilnega sojenja.... Ampak sodniki dobro vedo, da se zaradi par 100€ pritožijo (in nosijo stroške pritožb, odvetnikov...) le zelo redki. In s tistimi, ki jih po krivem opilijo in plačajo, z lahkoto plačajo kazni do EU. So pri izplenu še vedno globoko v plusu.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.410
98
48
Verjetno v SLO 2 sodnika isto ne prisodita. Bolje da bi imeli sistem precedensev. Bi tud hitreje verjetno postopki bili koncani.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik ahmed pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Še 1x: če si imel potrdilo firme, da si delal, bi se zlahka pritožil ... In ne bi bilo ne kazni ne pik.
Bila je sluzbena zabava, tako da ni bilo stempljanja. Rekla mi je edino, da se lahko pritozim na visje sodisce, to pa pol nism hotu.
Na konc sm pac placu kazen (oz jo je on), tistih nekaj pik je pa k sreci ze zbrisanih dons.

Skratka, nisi imel dokaza, nisi privlekel prič. Torej se je popolnoma pravilno odločila.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Ne vem, zakaj se sodnija sploh gre to prepucavanje.
Zakon je treba spremenit, če se v postopku ne more dokazati pravega kršitelja, oz. gre za dvom, gre kazen lastniku vozila. Pika.
Pa naj se lastnik vozila gre naprej izterjavo in prepucavanje, kdo je bil. Če daje bebcem ključe v roke, njegov problem.

Garantiram, da bo hitro zadeva urejena. Če je vozil mulc, ga bo foter itak doma nalamal in mu ne bo dal več ključev v roke.

Tako, pa se vedno eni in isti vadijo ven.

Tako kot je SJTV napisal, nekateri tukaj so kao bili več krat kao napačno kaznovani, kot smo vsi ostali v lajfu sploh bili ustavljeni s strani prometnih policistov ali redarjev.

Evo, v lajfu imam vse skupaj 3 prometne prekške, s tem da zadnjih 15 let pa delam preko 40.000 km letno. Od tega imam 2 krat radar na cestninski postaji na avtocesti, enkrat sem pa kao izsilil Provido, ker sem potegnil, oni se pa niso premaknili v križišču naprej pol ure, so pa potem naredili U obrat za mano.
smile-1.gif
Pa ne jokam, Janša je bil.

Se ne strinjam s tem, kar si na začetku napisal. Za nek prekršek ne moreš biti kaznovan, če dokažeš, da ga nisi storil.
Lahko uvedejo nek drug prekršek (to, da si dal avto v uporabo ne da bi vedel, kdo vozi), ampak bodimo realni: kakšno kazen boš dal za to. Jurja in 12 pik? Tudi, če je prekršek, o katerem govorimo, sicer "vreden" 50 evrv? Ali obratno?
Nima smisla, ker obstaja simpl rešitev: kaznovanje takoj ob storitvi prekrška. Namesto fiksnih radarjev na AC naj raje provide kupijo in poljejo na cesto. To bi imelo še en plus: kaznovili bi lahko še kaj drugega kot le hitrost in varnostno.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Zakaj že (z izjemo spraševanja po storilcu)? Ona je tam da oceni, ali je tvoj argument dovolj trden in prepričljiv ali ne. Očitno ni bil.
Zakaj je spraševala po storilcu????
Zato da bi pokasirala. In ker ni izvedela, je kazen čisto zavestno dala nedolžnemu, ki je imel potrdilo iz firme, lahko bi privlekel še priče... Je pač raje rekla, da dokazi niso zadostni, (tudi hotelski račun iz Amerike lahko nebi bil zadosten dokaz - saj ga je možno ponarediti....) zato da je lahko napisala kazen.

In seveda je tako tudi pokasirala dvojno, ker polovičke ni bilo, če bi pritožbi ugodila kot bi morala - (ker pač ahmed ni vozil) nebi pokasirala nič ali pa kvečjemu polovičko, če bi kje izvedela, kdo je v resnici vozil.

Ne bi vedel, zakaj je spraševala po storilcu. Mogoče mu je hotela dat priliko, da ne kaznuje njega. Ker kaznovala ga je lahko ne da bi ga vprašala, kdo drug je vozil, ker je to za njeno odločanje (razen, če navede storilca) popolnoma nepomembno. Ni dokazal (neka izjava iz firme pač ni dovolj, bi rabil ali izpisek sistema za beleženje prisotnosti, ali potni nalog, ali en kup prič ...). "Lahko bi privlekel priče" ni vredno prav nič. Ali jih je privlekel, ali jih pa ni.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Zato ker ni verjela zgodbi.
In če ima v RL približno tak nastop kut tu, kdo bi ji v resnici lahko zameril?
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Ne vem, zakaj se sodnija sploh gre to prepucavanje.
Zakon je treba spremenit, če se v postopku ne more dokazati pravega kršitelja, oz. gre za dvom, gre kazen lastniku vozila. Pika.
Pa naj se lastnik vozila gre naprej izterjavo in prepucavanje, kdo je bil. Če daje bebcem ključe v roke, njegov problem.

Garantiram, da bo hitro zadeva urejena. Če je vozil mulc, ga bo foter itak doma nalamal in mu ne bo dal več ključev v roke.

Tako, pa se vedno eni in isti vadijo ven.

Tako kot je SJTV napisal, nekateri tukaj so kao bili več krat kao napačno kaznovani, kot smo vsi ostali v lajfu sploh bili ustavljeni s strani prometnih policistov ali redarjev.

Evo, v lajfu imam vse skupaj 3 prometne prekške, s tem da zadnjih 15 let pa delam preko 40.000 km letno. Od tega imam 2 krat radar na cestninski postaji na avtocesti, enkrat sem pa kao izsilil Provido, ker sem potegnil, oni se pa niso premaknili v križišču naprej pol ure, so pa potem naredili U obrat za mano.
smile-1.gif
Pa ne jokam, Janša je bil.

Se ne strinjam s tem, kar si na začetku napisal. Za nek prekršek ne moreš biti kaznovan, če dokažeš, da ga nisi storil.
Lahko uvedejo nek drug prekršek (to, da si dal avto v uporabo ne da bi vedel, kdo vozi), ampak bodimo realni: kakšno kazen boš dal za to. Jurja in 12 pik? Tudi, če je prekršek, o katerem govorimo, sicer "vreden" 50 evrv? Ali obratno?
Nima smisla, ker obstaja simpl rešitev: kaznovanje takoj ob storitvi prekrška. Namesto fiksnih radarjev na AC naj raje provide kupijo in poljejo na cesto. To bi imelo še en plus: kaznovili bi lahko še kaj drugega kot le hitrost in varnostno.
tej moralni dilemi bi se enostavno izognili tako, da bi bile kazni vezane tudi na vozilo in potem tega vozila ne bi mogel registrirati, če bi imel v času registracije neplačane kazni, starejše od recimo 3 mesecev.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
ali pa odjaviš/prijaviš nazaj. seveda, možnosti so, ampak imaš sitnosti in dodatne stroške, katerim se bo marsikateri lastnik raje izognil tako, da bo pozval voznika, naj prevzame odgovornost za svoj prekršek
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Zopet jaz.
Odličen je tisti prispevek, kjer je link na eno podobno stvar,ki je bila že na sodišču.
1. navedeno je bilo sklicevanje na eno že tako stvar,ki je šla OK skozi sodišče.Glede prakse imamo tako že dva enaka primera.
2. Slika je dokazilo o prekršku in na sodišču je dokazno breme, da dokaže krvdo Lastniku. - da je vozil on. Naj sodišče dokaže, da je prekršek naredil lastnik/vozil lastnik.
Ja, sodišče odloča o dokazih - glede na rezultat spolnega odnosa,ki so ga imeli prejšni večer. Kjer koli,s komer koli. In to je problem, kakor se komu spolovilo dvigne, ne pa zakon!
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.410
98
48
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik ahmed pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Še 1x: če si imel potrdilo firme, da si delal, bi se zlahka pritožil ... In ne bi bilo ne kazni ne pik.
Bila je sluzbena zabava, tako da ni bilo stempljanja. Rekla mi je edino, da se lahko pritozim na visje sodisce, to pa pol nism hotu.
Na konc sm pac placu kazen (oz jo je on), tistih nekaj pik je pa k sreci ze zbrisanih dons.

Skratka, nisi imel dokaza, nisi privlekel prič. Torej se je popolnoma pravilno odločila.

A mora predsednik drzave jamciti al kaj ?
Potrdilo firme, kjer je napisana prisotnost na zabavi, skupaj z zigom podjetja se mi zdi dovoljsen dokaz (konec koncev je prica firma).
Sem tud mel filing, da sodnica verjame dokazilu. Jezilo jo je, ker je vedla, da vem kdo je vozil, pa nisem hotel povedati, saj je parkrat vztrajala da povem. Jaz pa nisem bil nesramen, da bi ji rekel, naj si prebere kak clen v zakonu, ki pravi, da mi tega ni treba naresti za druzinske clane.