uporabnik:
geslo:

Z vročega asfalta >> Splošno
Prejšnja tema Prejšnja   Pregled vseh tem Vse teme   Naslednja tema Naslednja  Skrčen način Skrčen
Skok na neprebrano sporočilo Strani v tej temi: 1 2 3 4 5 6 (prikaz vseh)
ErrikDJ
profesionalec

Registriran od: 06.11.2008
Sporočil: 718

Predstavi.Se:
Vprašanje Radar
      #2660928 - 06.02.2018 16:04

Baje naj bi če sta na sliki ki jo prejmeš 2 avtomobila (dve razločno vidni tablici) kazen ne veljala?
Kako je stem, al je to šuplja priča?
Pa druga stvar, če je se dokaže da lastnik vozila v času prekrška ni bil na tistem mestu ali mora izdat kdo je avto vozil ali ne?
pa še slika kok se dejasnko vidi... in ne,nimamo fiata pr bajti

SLIKA

--------------------
I'm shaking so god damn much i feel like i'm dancing!

Dodatne možnosti: Natisni sporočilo   Dodaj v opomnik    
lost1
mnz
**

Registriran od: 19.07.2007
Sporočil: 7901
Re: Vprašanje Radar [Re: ErrikDJ]
      #2660933 - 06.02.2018 16:22

A to si slikal s krompirjem

--------------------
Če slučajno berete moje poste in jih jemljete resno, vam toplo svetujem obisk vašega zdravnika,kateri vam bo dal napotnico za obisk psihologa.

Lep pozdrav še naprej.

ErrikDJ
profesionalec

Predstavi.Se:
Re: Vprašanje Radar [Re: lost1]
      #2660934 - 06.02.2018 16:29

Citat:

Uporabnik lost1 pravi:
A to si slikal s krompirjem

Jest ne,oni pa so zgleda...

--------------------

Cyberlukir
amater
*

Registriran od: 27.04.2013
Sporočil: 9
      #2660947 - 06.02.2018 16:53

Glede prvega vprašanja... lahko se pritožiš, vendar se zna zgoditi, da ti bodo nato poslali še eno sliko z recimo sekundnim zamikom od prve slike, tam pa se bo videlo kateri avto je bil hitrejši. To se je že dogajalo.

jello
trač pisalec
*

Registriran od: 22.09.2008
Sporočil: 4458
      #2660958 - 06.02.2018 17:15

Če lastnik dokaže da takrat ni bil tam se postopek ustavi. Kot verodostojen dokaz velja recimo izpisek iz ure v službi če jo uporabljate. In ne, ni ti treba povedat kdo je bil.

map
trač pisalec
**

Registriran od: 06.07.2008
Sporočil: 3641

Predstavi.Se:
Re: Vprašanje Radar [Re: jello]
      #2660965 - 06.02.2018 17:22

Velja kakšen koli dokaz. katri je dovolj trden pa odloči prekrškovni organ, po ponovni pritožbi pa sodišče. Sestra od sodelavke je priletela na radar z njenim (sodelavkinim) avtom. Sodelavka se je ta čas nahajala na svoji oz. jebačevi jahti v biogradu. prinesla račun plačila turistične takse v marini z njenimi podatki. In je šlo skozi.

--------------------
Jebem ti žalost !!!

jello
trač pisalec
*

Registriran od: 22.09.2008
Sporočil: 4458
Re: Vprašanje Radar [Re: map]
      #2660966 - 06.02.2018 17:32

Wtf? Jaz napišem da velja verodostojen dokaz, ti pa da velja katerikoli samo da ga sodišče presodi za verodostojnega. Še enkrat wtf?

ErrikDJ
profesionalec

Predstavi.Se:
      #2660970 - 06.02.2018 17:38

Ok, v tem primeru je lastnica vozila cca 20 min pred prekrškom zaključila šiht ki pa se nahaja cca 50km stran (brez AC povezave) povprečen čas poti do mesta prekrška pa traja cca 50-60min.

Torej?

--------------------

Matey
AlterZavarovalničar
**

Registriran od: 06.09.2007
Sporočil: 15089

Predstavi.Se:
      #2660981 - 06.02.2018 18:22

Lahko, da se motim - ampak res mislim da se ne - te fore z dokazovanjem, da ob času prekrška ti nisi bil za volanom svojega vozila ne pijejo več vode. To je šlo čez pred leti in tudi sam sem imel en tak primer, ko sem se izognil kazni na podlagi posredovanega potrdila, da ob v času prekrška (nepravilno parkiranje z mojim vozilom, ki sem ga dejansko posodil nekemu kolegu) bil nekje službeno odsoten oz. zaseden. Zdaj pa je to tako, da v kolikor lastnik vozila trdi, da on ni upravljal vozila v času prekrška in prav tako noče izdati kdo točno ga je vozil, dobi posledično kazen lastnik vozila.

Sem 99,9% da je to tako ampak vseeno dopuščam možnost zmote. Mogoče bo Apollo še kaj razjasnil zadevo

--------------------
Besede zapisane nad to črto predstavljajo misli osebe, ki te besede tipka in nikakor ne uradnega stališča foruma Alter.si

post #2659673: Uporabnik eazy pravi: Jaz lahko zapisem da je nebo crno pa ne pomeni da je

ErrikDJ
profesionalec

Predstavi.Se:
Re: Vprašanje Radar [Re: Matey]
      #2660983 - 06.02.2018 18:27

Ravno zaradi tega sprasujem tukej.
Ker imam tud jaz v glavi da v vsakem primeru dobi lastnik vozila kazen..razen če izda kršitelja.

--------------------

map
trač pisalec
**

Predstavi.Se:
      #2660984 - 06.02.2018 18:30

Citat:

Uporabnik jello pravi:
Wtf? Jaz napišem da velja verodostojen dokaz, ti pa da velja katerikoli samo da ga sodišče presodi za verodostojnega. Še enkrat wtf?

Nisem repliciral tebi, pisal sem nasplošno. tebe je označilo ker si zadnji pisal post, jest pa odgovarjal preko "hitri odgovor"

--------------------
Jebem ti žalost !!!

Apollo8
Mahoney

Registriran od: 15.08.2007
Sporočil: 10456

Predstavi.Se:
Re: Vprašanje Radar [Re: Matey]
      #2660985 - 06.02.2018 18:31

Citat:

Uporabnik Matey pravi:
Lahko, da se motim - ampak res mislim da se ne - te fore z dokazovanjem, da ob času prekrška ti nisi bil za volanom svojega vozila ne pijejo več vode. To je šlo čez pred leti in tudi sam sem imel en tak primer, ko sem se izognil kazni na podlagi posredovanega potrdila, da ob v času prekrška (nepravilno parkiranje z mojim vozilom, ki sem ga dejansko posodil nekemu kolegu) bil nekje službeno odsoten oz. zaseden. Zdaj pa je to tako, da v kolikor lastnik vozila trdi, da on ni upravljal vozila v času prekrška in prav tako noče izdati kdo točno ga je vozil, dobi posledično kazen lastnik vozila.

Sem 99,9% da je to tako ampak vseeno dopuščam možnost zmote. Mogoče bo Apollo še kaj razjasnil zadevo

Motis se. Sodisce pac zares presoja dokaz ampak ce dokazes da nisi mogel vozit potem se postopek ustavi. Zakon ne zahteva da poves kdo je vozil

map
trač pisalec
**

Predstavi.Se:
Re: Vprašanje Radar [Re: Apollo8]
      #2660993 - 06.02.2018 18:36

Tako je. Nihče ne dokazuje kdo je vozil ampak, da lastnik ni vozil.

Ena taka sodba

http://www.sodnapraksa.si/?q=i...012032113081269

--------------------
Jebem ti žalost !!!

Utisevalec
v pokoju

Registriran od: 12.11.2007
Sporočil: 11727

Predstavi.Se:
      #2660996 - 06.02.2018 18:45

Citat:

Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:

Uporabnik Matey pravi:

Motis se. Sodisce pac zares presoja dokaz ampak ce dokazes da nisi mogel vozit potem se postopek ustavi. Zakon ne zahteva da poves kdo je vozil

Če bi imela država interes obstajajo tudi druge metode da kaznuješ lastnika vozila, sicer ne nujno za prekršek ki ga je storil uporabnik vozila ampak posredno za kaj drugega (odgovornost lastnika vozila). Koneckoncev kazen za napačen parking dobi lastnik ne tisti ki je vozilo dejansko tam parkiral ane?

--------------------
Glasnik sem tišine; in sem Tišina ...

Apollo8
Mahoney

Predstavi.Se:
      #2660997 - 06.02.2018 18:46

Malo offtopic ampak saj ves da ta sodba se ne pomeni da bo sodisce v drugem primeru razsodilo enako?

Matey
AlterZavarovalničar
**

Registriran od: 06.09.2007
Sporočil: 15089

Predstavi.Se:
      #2660998 - 06.02.2018 18:46

Citat:

Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:

Uporabnik Matey pravi:

Super, hvala za opombo/popravek/dopolnilo.

Očitno se je vmes v zadnjih 10+ letih zakonodaja glede tega potem kar parkrat spremenila ali pa sem časovno pomešal lastne izkušnje (veliko bolj verjetno). Kakorkoli že, ta ugotovitev gre Eriku nasproti in to je ok

--------------------
Besede zapisane nad to črto predstavljajo misli osebe, ki te besede tipka in nikakor ne uradnega stališča foruma Alter.si

post #2659673: Uporabnik eazy pravi: Jaz lahko zapisem da je nebo crno pa ne pomeni da je

Apollo8
Mahoney

Predstavi.Se:
Re: Vprašanje Radar [Re: Utisevalec]
      #2661001 - 06.02.2018 18:48

Citat:

Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:

Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:

Uporabnik Matey pravi:

Če bi imela država interes obstajajo tudi druge metode da kaznuješ lastnika vozila, sicer ne nujno za prekršek ki ga je storil uporabnik vozila ampak posredno za kaj drugega (odgovornost lastnika vozila). Koneckoncev kazen za napačen parking dobi lastnik ne tisti ki je vozilo dejansko tam parkiral ane?

Saj tudi kazen za radar dobi lastnik. Ce dokazes da nisi upravljal z vozilom potem tudi za napacno parkiranje ne bos odgovarjal.

map
trač pisalec
**

Predstavi.Se:
      #2661002 - 06.02.2018 18:49

Citat:

Uporabnik Apollo8 pravi:
Malo offtopic ampak saj ves da ta sodba se ne pomeni da bo sodisce v drugem primeru razsodilo enako?

Res je, več takih sodb pa ustvarja sodno prakso, kar nekako s časom standardizira zadevo. Seveda do spremembe zakonodaje.

--------------------
Jebem ti žalost !!!

Apollo8
Mahoney

Predstavi.Se:
      #2661007 - 06.02.2018 18:53

Ja ta pojem sodne prakse pri nas je zanimiv...ko komu pase se jo uposteva, ni pa pravni vir...

ErrikDJ
profesionalec

Predstavi.Se:
      #2661016 - 06.02.2018 18:59

Torej po tvoji oceni,bo pritožba pila vodo da je lastnica v casu prekrska bila vsaj 20km oddaljena od kraja prekrška?

--------------------

Strani v tej temi: 1 2 3 4 5 6 (prikaz vseh)  
  Z vročega asfalta >> Splošno
Prejšnja tema Prejšnja   Pregled vseh tem Vse teme   Naslednja tema Naslednja  Skrčen način Skrčen
Dodatne informacije
2 registriranih in 23 neregistriranih uporabnikov brska po tem forumu.

Moderator:  vincent, Blue GTI, crashednburnt 

Natisni temo

Pravice
      Ne morete odpreti nove teme
      Na teme ne morete odgovarjati
      HTML je izklopljen
      Markup je vklopljen

Ocena:
Ogledov teme: 3894

Oceni to temo

Skoči v forum

© Alter.Si spletna skupnost | Pogoji sodelovanja | Nastavitve pišškotkov | Kontakt | 2007-2013 | Vse pravice pridržane