Adijo 500EUR

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Pravna oseba ne sme sprejeti vec kot 5.000€ gotovine.

V tvojem primeru, ko si kupoval avto, tudi ce bi nosil denar veckrat, ga ravno tako ne ni vzeli, ker gre za posel, ki je med soboj povezn - isto blago\storitev od iste osebe.

Ko sem jaz šel lani konec leta v Nemčijo po avtomobil mi je prodajalec (firma) ki ni tako majhen in obstaja že 20 let (torej ni mutibarič in utajevalec) celo sam predlagal da pridem z gotovino da večina ki pride iz tujine prinese s sabo keš. Pa ni šlo za 5000€.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Pravna oseba ne sme sprejeti vec kot 5.000€ gotovine.

V tvojem primeru, ko si kupoval avto, tudi ce bi nosil denar veckrat, ga ravno tako ne ni vzeli, ker gre za posel, ki je med soboj povezn - isto blago\storitev od iste osebe.

Ko sem jaz šel lani konec leta v Nemčijo po avtomobil mi je prodajalec (firma) ki ni tako majhen in obstaja že 20 let (torej ni mutibarič in utajevalec) celo sam predlagal da pridem z gotovino da večina ki pride iz tujine prinese s sabo keš. Pa ni šlo za 5000€.
Predvsem zato, da ne boš 3 dni v Nemčiji čakal, da oni dobijo denar na TRR in ti lahko predajo vozilo.
Oni so ti šli samo na roko in tudi marsikaj raskirali v svojo škodo, vse v želji da kupčija steče neovirano.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.615
14.308
113
Citat:
Uporabnik skala pravi:
kdo ti bo menjal zlato v takih časih? opice?

Kako pa je to potekalo včasih? Saj ni poanta v kasnejšem menjanju zlata za drugo valuto ampak za dejanski nakup življenjsko potrebnih dobrin s samim zlatom.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.615
14.308
113
Citat:
Uporabnik Runo pravi:
Tega se zavedam, zato sem zavaroval hišo proti požaru.

Poleg tega, zaradi 10 tisočakov ne bom propadel.

Pri paketnih zavarovanjih hiše je zraven krita tudi gotovina. Do določenega zneska seveda, običajno ravno kje med 5 in 10k€. Ob priliki preveri na polici
smile-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Pravna oseba ne sme sprejeti vec kot 5.000€ gotovine.

V tvojem primeru, ko si kupoval avto, tudi ce bi nosil denar veckrat, ga ravno tako ne ni vzeli, ker gre za posel, ki je med soboj povezn - isto blago\storitev od iste osebe.

Ko sem jaz šel lani konec leta v Nemčijo po avtomobil mi je prodajalec (firma) ki ni tako majhen in obstaja že 20 let (torej ni mutibarič in utajevalec) celo sam predlagal da pridem z gotovino da večina ki pride iz tujine prinese s sabo keš. Pa ni šlo za 5000€.
Oni so ti šli samo na roko in tudi marsikaj raskirali v svojo škodo, vse v želji da kupčija steče neovirano.

Haha ja, oni so šli meni pomembnemu slovenceljnu na roko in kršili celo vrsto zakonov zato da mi bodo prodali en posran avto od vse gruče ki jo prodajo vsak mesec in za katerega sem itak plačal aro. Daj zresni se, ni to turški bazar. Nujna plačila so knjižena v nekaj urah in prav vse firme ki kupujejo rabljena vozila delajo prek nakazil saj so sicer v prekršku. Pač smo ponekod v kameni dobi, to je vse.
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Citat:
Uporabnik skala pravi:
kdo ti bo menjal zlato v takih časih? opice?

Direktno blago za zlato. V porušeni civilizaciji bi jaz raje vzel zlato v "menjavo" kot karkoli drugega. Fino se ga da tudi rezat, preoblikovat, ne korodira, itd... Ni se brez razloga obdržal več tisoč let (tako da se celo kripto-verige navzen predstavljajo v zlatih kovancih)
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Pravna oseba ne sme sprejeti vec kot 5.000€ gotovine.

V tvojem primeru, ko si kupoval avto, tudi ce bi nosil denar veckrat, ga ravno tako ne ni vzeli, ker gre za posel, ki je med soboj povezn - isto blago\storitev od iste osebe.

Ko sem jaz šel lani konec leta v Nemčijo po avtomobil mi je prodajalec (firma) ki ni tako majhen in obstaja že 20 let (torej ni mutibarič in utajevalec) celo sam predlagal da pridem z gotovino da večina ki pride iz tujine prinese s sabo keš. Pa ni šlo za 5000€.
Predvsem zato, da ne boš 3 dni v Nemčiji čakal, da oni dobijo denar na TRR in ti lahko predajo vozilo.
Oni so ti šli samo na roko in tudi marsikaj raskirali v svojo škodo, vse v želji da kupčija steče neovirano.

SEPA plačila so isti ali naslednji dan na računu. Z nalogom NUJNO pa tudi v nekaj urah. Ne vem kje vi živite.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
To zgodbo kako transakcija hodi v tujino.sem tudi jaz slisal. Tako da baje hendlarji se vedno precej z gotovino poslujejo....

Poslujejo ja, tisti ki na 3 mesce firme dol zapirajo
smile-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
To zgodbo kako transakcija hodi v tujino.sem tudi jaz slisal. Tako da baje hendlarji se vedno precej z gotovino poslujejo....

Poslujejo ja, tisti ki na 3 mesce firme dol zapirajo
smile-1.gif
In ti greš k takemu po avto?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Malo si pobrklal ker to ni bila replika nate, če pa te zanima za kaj točno gre pa se je nanašalo na naše händlerje ki hodijo gor po avte s kešem. Jebatga pač ti danes ne gre, ni tvoj dan
smile-1.gif
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Pravna oseba ne sme sprejeti vec kot 5.000€ gotovine.

V tvojem primeru, ko si kupoval avto, tudi ce bi nosil denar veckrat, ga ravno tako ne ni vzeli, ker gre za posel, ki je med soboj povezn - isto blago\storitev od iste osebe.

Ko sem jaz šel lani konec leta v Nemčijo po avtomobil mi je prodajalec (firma) ki ni tako majhen in obstaja že 20 let (torej ni mutibarič in utajevalec) celo sam predlagal da pridem z gotovino da večina ki pride iz tujine prinese s sabo keš. Pa ni šlo za 5000€.

Verjamem. Pri nas ni možno.

Je bila včasih meje, če se prav spomnim 15.000 EUR, sedaj samo še 5.000 EUR. Lahko sicer, da bi kdo to sprejel, vendar je v prekršku tako tisti, ki sprejme, kot tisti, ki plača.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Z uvedbo davčnih blagajn trgovec pravni osebi ne sme izdati računa plačanega z gotovino nad 500€ na eni blagajni. Lahko pa naredi 2 računa na 2eh blagajnah v istem poslovnem prostoru.
bonk.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Ko sem jaz šel lani konec leta v Nemčijo po avtomobil mi je prodajalec (firma) ki ni tako majhen in obstaja že 20 let (torej ni mutibarič in utajevalec) celo sam predlagal da pridem z gotovino da večina ki pride iz tujine prinese s sabo keš. Pa ni šlo za 5000€.
Seveda, saj ni pri tem nič nezakonitega. Tebi ni do nakazovanja za mačka v žaklju, njemu pa ni do čakanja na nakazilo.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Ko sem jaz šel lani konec leta v Nemčijo po avtomobil mi je prodajalec (firma) ki ni tako majhen in obstaja že 20 let (torej ni mutibarič in utajevalec) celo sam predlagal da pridem z gotovino da večina ki pride iz tujine prinese s sabo keš. Pa ni šlo za 5000€.
Seveda, saj ni pri tem nič nezakonitega. Tebi ni do nakazovanja za mačka v žaklju, njemu pa ni do čakanja na nakazilo.

Pozabi, pač ti ni jasno, gremo dalje....
zmaga.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Z uvedbo davčnih blagajn trgovec pravni osebi ne sme izdati računa plačanega z gotovino nad 500€ na eni blagajni. Lahko pa naredi 2 računa na 2eh blagajnah v istem poslovnem prostoru.
bonk.gif

Več kot 5000. Če je kupec fizična oseba.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Hofer ima očitno nesposobne vzdrževalce ali pa so levi. BankArt se odzove dokaj hitro na okvaro POSa, tudi internetna povezava se hitro uredi. V bistvu se vse uredi, če se hoče in je volja.
pa Spar tudi? par tednov nazaj sem bil v nedeljo v intersparu LJ, pa so ves čas opozarjali, da zaradi težav pri kartičnem plačevanju sprejemajo samo gotovino. ko sem se pogovarjal s prodajalko, je rekla, da je tako že celo dopolne
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Vedi da vsaj Hofer Ž(pa verjetno tudi Spar) nimata Bankart za procesni center... Hofer ga ima v Nemčiji.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ne rabiš tega? Kaj je to bankart? Jaz imam svoj bankart v žepu, v papirnati obliki, nikoli ne zašteka, preverjeno!
wink-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ja, dokler te ne bo kakšna gručica okvirjev ali 2x žganih "prijazno" prosila za tošl potem ko se boš ven metal s svojim procesnim centrom.
Ali ga boš pa sam usjal, kar se ti lahko zelo hitro zgodi...
 

Podobne teme