Adijo 500EUR

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Na veselici se vsako leto najde kdo ki pride po cevape s 500. Najbolj se tam bojimo ponarejenih. Pri 20 ni nihce pozoren pri 500 pa...
saj zato pa redko ponarejajo 500tke. ker je vsak na te pozoren. 20 in 50, ker jih daje bankomat in ker niso redke so najbolj priljubljene.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Na veselici se vsako leto najde kdo ki pride po cevape s 500. Najbolj se tam bojimo ponarejenih. Pri 20 ni nihce pozoren pri 500 pa...
Kmetje. 500ka je redko ponarejena.
Sicer so pa testerji denarja praktično zastonj ali pa si ga sposodite za tisti 1dan na leto.
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
355
44
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Na veselici se vsako leto najde kdo ki pride po cevape s 500. Najbolj se tam bojimo ponarejenih. Pri 20 ni nihce pozoren pri 500 pa...
Kmetje. 500ka je redko ponarejena.
Sicer so pa testerji denarja praktično zastonj ali pa si ga sposodite za tisti 1dan na leto.

Jah, meni ponavadi za veselice ravno kak petstotak ostane, ja.
Zakaj nimamo kovancev po 50 in več evrov? Na manjši prostor grejo, pa svojo težo imajo. Recimo, da je kovanec za 50 evrov, ki si ga daš kot verižico okoli vratu, ali pa enostavno uvedba zlatnikov in srebrnikov, kor včasih.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik skala pravi:
Citat:
Uporabnik sandra pravi:
Saj potem bo kar naenkrat res vse drago-malo preračunajte kaj vse plačate brez računa.
Na drugi strani bo pa določenim privatnikom promet na računu poskočil
smile-1.gif
jaz sem za plastiko če naredimo zakon da banka lahko vzame provizijo samo za zneske nad 1000€ pa pos terminal ti morajo dati zastonj.
potem pa ni problema. drugače je pa gotovina zakon ne pa bančno oderuštvo.

Kaj mislis, da imajo na bencinskih crpalkah raje, gotovino, ali oderuske banke / plastiko?

Ce ne ves, je odvoz denarja in zavarovanje blagajniskega minumuma bistveno drazje, kot pa plastika.

Se pa govoris kot imetnik kartice pa sploh ni razlike.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Kaj mislis, da imajo na bencinskih crpalkah raje, gotovino, ali oderuske banke / plastiko?

Ce ne ves, je odvoz denarja in zavarovanje blagajniskega minumuma bistveno drazje, kot pa plastika.

Se pa govoris kot imetnik kartice pa sploh ni razlike.
En običen s.p. pa nima težav s takimi stvarmi in jih kartica pride dražje.
Ne moreš posploševati
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Kaj mislis, da imajo na bencinskih crpalkah raje, gotovino, ali oderuske banke / plastiko?

Ce ne ves, je odvoz denarja in zavarovanje blagajniskega minumuma bistveno drazje, kot pa plastika.

Se pa govoris kot imetnik kartice pa sploh ni razlike.
En običen s.p. pa nima težav s takimi stvarmi in jih kartica pride dražje.
Ne moreš posploševati
točno tako. tavno take sem imel v mislih.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Tak običajni s.p. ne sprejema niti nakazila na TRR, ker je itak blokiran.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
To je res. Se pa drugace da z banko tudi za te provizije pogajat. Malo poglej Banko Koper in njihov procesni center in NLB. Nam so kar bogato znizali.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Lep butast izgovor ja, 500€ bankovec se ukinja zaradi terorizma. Itak. Sicer pa kakšna je razlika če gre za kovček ali tri? Če si posvečen in ti je te kovčke dovoljeno prenašati ker imaš pač protekcijo je vseeno ali je eden ali jih je cel kombi. Butasto do skrajnosti.

Kar se tiče "zgodb" v smislu da ne jemljejo 500€ bankovcev v razvitem delu EU, da te čudno gledajo in zavračajo, so pač zgodbice za lahko noč (ali pa enako kot situacija da ti 1x v življenju zaradi napake ne bo potegnilo kartice v trgovine). Se mi to še nikoli ni zgodilo, niti se ti to ne sme zgoditi saj je 500€ bankovec uraden bankovec v EU ki ga je izdala ECB. Tako da z raznimi pravljicami "da ne jemlejejo 500tk" nehajte... jasno pa da lahko naletite na koga podobnega kot je je naša forumašica @sandra ki že vnaprej sodi in sklepa da so 500€ bankovci namenjeni zgolj za obrtnike ki delajo na črno in da je tak bankovec bil sigurno zaslužen na črno ali s kaznivim dejanjem.

Drži pa, da je postopoma cilj večine vlad tega sveta da se bankovci popolnoma ukinejo in da ima država nadzor nad nami. Koga pa briga kaj in koliko ter od koga jaz kupujem z svojim denarjem? Nobenega. Če ima kdo občutek da sem denar ukradel, na črno zaslužil, ga zaslužil s terorizmom, izsiljevanjem, prostitucijo ali s kakšno drugo "pravljico" pa se naj s tem ukvarjajo pristojne službe (imamo policijo, davkarijo in naj delajo, naj delajo še bolj, zato so tudi plačani).

Sicer pa je 500€ bankovec zelo praktičen v kolikor ne delaš s plastiko in kot hranilec v kolikor nočeš imeti denarja na banki (nevem zakaj bi ga imel tam in ne vem zakaj bi ga sploh moral imeti tam, ne poznam zakona ki to predpisuje).
 
Nazadnje urejeno:

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Lep butast izgovor ja, 500€ bankovec se ukinja zaradi terorizma. Itak. Sicer pa kakšna je razlika če gre za kovček ali tri? Če si posvečen in ti je te kovčke dovoljeno prenašati ker imaš pač protekcijo je vseeno ali je eden ali jih je cel kombi. Butasto do skrajnosti.

Kar se tiče "zgodb" v smislu da ne jemljejo 500€ bankovcev v razvitem delu EU, da te čudno gledajo in zavračajo, so pač zgodbice za lahko noč (ali pa enako kot situacija da ti 1x v življenju zaradi napake ne bo potegnilo kartice v trgovine). Se mi to še nikoli ni zgodilo, niti se ti to ne sme zgoditi saj je 500€ bankovec uraden bankovec v EU ki ga je izdala ECB. Tako da z raznimi pravljicami "da ne jemlejejo 500tk" nehajte... jasno pa da lahko naletite na koga podobnega kot je je naša forumašica @sandra ki že vnaprej sodi in sklepa da so 500€ bankovci namenjeni zgolj za obrtnike ki delajo na črno in da je tak bankovec bil sigurno zaslužen na črno ali s kaznivim dejanjem.

Drži pa, da je postopoma cilj večine vlad tega sveta da se bankovci popolnoma ukinejo in da ima država nadzor nad nami. Koga pa briga kaj in koliko ter od koga jaz kupujem z svojim denarjem? Nobenega. Če ima kdo občutek da sem denar ukradel, na črno zaslužil, ga zaslužil s terorizmom, izsiljevanjem, prostitucijo ali s kakšno drugo "pravljico" pa se naj s tem ukvarjajo pristojne službe (imamo policijo, davkarijo in naj delajo, naj delajo še bolj, zato so tudi plačani).

Sicer pa je 500€ bankovec zelo praktičen v kolikor ne delaš s plastiko in kot hranilec v kolikor nočeš imeti denarja na banki (nevem zakaj bi ga imel tam in ne vem zakaj bi ga sploh moral imeti tam, ne poznam zakona ki to predpisuje).
467716-post_slo.gif

bolj zgleda da lačne banke hočejo večprovozij...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Sicer ne vem kako so te bančne transakcije rešene glede obračuna DDV-ja (nekaj sigurno dobi država) ampak si predstavljaj da ima država pri vsaki transakciji pisker zraven + potem zopet davki od dobička bank itd. itd. itd.. Ravno te dni sem nekje zasledil da je še vedno 3/4 transakcij v EU gotovinskih.... in da predvidevajo (oz. si verjetno prej želijo) da bi naj do 2025 padlo na 50%.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Itak, da se vpeljuje sistem kjer bo država lažje kontrolirala in kasirala. Gotovinskega pač ne morejo...

Kaj nimajo nekje v Skandinaviji tako, da plačaš davek, če imaš dalj časa večjo količino denarja na računu in ni v obtoku...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Vazno da bomo ujel francelna ki cel mesec opoldne zafusa 500 evrov....
Mi bomo pa prali (iransnke in druge) mrd kar lepo v bankah. Bomo ze naredili porocilo tako da bo vse lepo legalno.
Isto je pri kreditih.
Ce ga imas 10 jurjev, ti speljejo bajto.
Ce ga imas vsaj 10 mio, dobis boljse delovno mesto in sluzbeno vsaj 5S stanovanje, kredit pa gre v malho z imenom bancna luknja.

Preden bodo ukinili gotovino bo v obtoku drugo placilno sredstvo nad katerim bodo imeli se manj nadzora....
Tudi ce ukinejo evre, dolarja, franka... najbrz ne bodo. Ali oa bomo sli nazaj ja blagovno.menjavo (zlato, srebro)
 
Nazadnje urejeno:

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Sicer ne vem kako so te bančne transakcije rešene glede obračuna DDV-ja (nekaj sigurno dobi država) ampak si predstavljaj da ima država pri vsaki transakciji pisker zraven + potem zopet davki od dobička bank itd. itd. itd.. Ravno te dni sem nekje zasledil da je še vedno 3/4 transakcij v EU gotovinskih.... in da predvidevajo (oz. si verjetno prej želijo) da bi naj do 2025 padlo na 50%.
precej bedno vse skupaj... namesto poenostavitve (možnost pavšala za male obtrnike in podobne pa naj si vsak sam zračuna kaj je bolj zanj...) gre vse skupaj v vedno bolj zapletene reči...
zgleda vsi pozabljajo na to da mora biti pobiranje davkov tudi poceni. in ravno kakšni pavšali bi precej pocenili za plačnike teoretično tudi za državo, ker bi rabila manj zaposlenih za obdelavo teh reči... in naredili precej bolj popularna taka mala podjetja. in tudi s tem bi država še več davkov pobrala.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ðust kveščen... vsi ste navdušeni nad kriptoimetjem? A tav vas pa ne moti brezgotovinsko poslovanje? V neki imaginarni enoti, ki lahko iz danes na jutri izgubi 50% ali več?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pošten alterjevec ima doma pod tepihom vsaj 3,2 kile zlata. Vsak pošten alterjevc si je vsaj trikrat ponovno ogledal serijo GoldRush na Discoveriju, tako da je pripravljen na vse sorte.
cheer.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Kripto je za moje pojme "v veliki meri" ponzi, jaz imam raje kar gotovino, material, zlato, pač nekaj otipljivega, lidvidnega.
 

devijamarica

Pripravnik
1. jun 2017
41
1
8
Citat:
Uporabnik Runo pravi:
ECB bo konec tega leta prenehala tiskati bankovce za 500 EUR. Povod naj bi bil prekomerno financiranje terorizma s tovrstnimi bankovci.

Zanima me vaše mnenje o tem. Dejstvo je, da jih je kar nekaj v obtoku. Sedaj bomo pa prešli na 100tke. Je to res prava rešitev? Jih ne bodo še bolj ponarejali? Pa tudi za navadne smrtnike ... zadnji večji nakup mi je odvzel 4 bankovce za 500, kmalu pa bo potrebno za tako vsoto odšteti 20 bankovcev za 100.

Verjamem, da kriminalne združbe napolnijo kovček z apoeni po 500, sedaj pa bodo morale za isti znesek napolniti 5 kovčkov in da bodo tako milijonske transakcije težje. Vendar se mi osebno zdi takšna rešitev neprava. Mogoče bo provizorično zvišalo vrednost bankovcev za 50 in 100 eur, dejansko pa vidim v tem zgolj velik potencial za pojav ponarejenih bankovcev. Kakšna procedura je ob ponarejenem bankovcu, pa vemo - ostaneš brez njega in brez "evrov".

sej boš še vedno lahko plačal s 500tkami, če jih boš kje dobil. Sej se bojo sam nehale tiskat, v obtoku bojo še vedno
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
V tem kontekstu je tudi bankovec samo nek papir. Kot kriptoimetje. Recimo da kovine, ja.
 

Podobne teme