Kateri akumulator in kje ga kupiti

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.181
18
38
Crknil mi je akumulator in si nisem mislil, da je menjava z novim lahko tako težavna, še posebno čez vikend. Iščem akumulator, ki ima zgornjo ploskev ravno, ima cca.70-75Ah, plus pa mora imeti na levi strani zadaj, tako, kot je na sliki. Mi lahko kdo predlaga kakšen akumulator, ki ustreza mojim zahtevam in kje ga lahko kupim.
 
Nazadnje urejeno:

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.745
209
63
Citat:
Uporabnik marc pravi:
Crknil mi je akumulator in si nisem mislil, da je menjava z novim lahko tako težavna, še posebno čez vikend. Iščem akumulator, ki ima zgornjo ploskev ravno, ima cca.70-75Ah, plus pa mora imeti na levi strani zadaj, tako, kot je na sliki. Mi lahko kdo predlaga kakšen akumulator, ki ustreza mojim zahtevam in kje ga lahko kupim.

raje napisi za katero karjolo to isces ... bos prej dobil odgovor ...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
standardna zadeva za poševnooke. To more met vsaka večja avto trgovina. Je pa res da bo težka pred pondlekom. Ker bo verjetno treba iz kake druge poslovalnice potegnit
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Kia, a? Oz. nek Azijc.
wink-1.gif
Imel identičen problem na Sportage-u, accu je bilo treba naročiti, ker ga nobena od lokalnih trgovin ni imela na zalogi.

https://www.akumulator.si/katalog/523/akumulatorji-energizer-za-japonska-vozila
 
  • Všeč mi je
Reactions: tofsy

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.181
18
38
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
standardna zadeva za poševnooke. To more met vsaka večja avto trgovina. Je pa res da bo težka pred pondlekom. Ker bo verjetno treba iz kake druge poslovalnice potegnit
Res je poševnooki. Sicer sem našel neke modele od Tople in Varte, ki bi ustrezali, vendar je tako, kot je rekel @luka51, nič pred ponedeljkom. Razni Petroli in podobni, pa tega nimajo, saj koliko sem jaz preklical.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Korejci majo neke svoje dimenzije in če hočeš da dekca pol paše in da si zato alter
smile-1.gif
moraš prov naročit... Tukaj ko sem menjal so ga mel na zalogi...

http://www.top-start.com/kategorija-izdelka/akumulatorji/akumulatorji-za-osebna-vozila/

Edino mal dražji pride vseskp...za 50-55Ah osnovni accu sem dal 100eur...se mi ni dalo zezat in sem bil komot

Pa še dekca da ga ne zebe je ostala...se sedaj počutim bolj alter zato
grin1.gif


Na netu so nekje 40eur ceneje...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Imas asistenco?
Porini do ceste in poklici.
Poriniti do ceste moras zato, ker za pridobitev nadomestnega vozoia mora avto biti nevozno. Vsaj pri vecini zavarovalnic je tako. In pri praznem akumulatorju je nevozno. Upam. Ker bodo ti ga na booster vzgali in ti rekli da se lahko peljes. Do takrat ko ga bos ugasnil, ali ti bo avto crknil.

A lahko zvemo starost avta in akumulatorja, ali je bil avto servisiran na pooblascenem?
Hvala.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.181
18
38
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Imas asistenco?
Porini do ceste in poklici.
Poriniti do ceste moras zato, ker za pridobitev nadomestnega vozoia mora avto biti nevozno. Vsaj pri vecini zavarovalnic je tako. In pri praznem akumulatorju je nevozno. Upam. Ker bodo ti ga na booster vzgali in ti rekli da se lahko peljes. Do takrat ko ga bos ugasnil, ali ti bo avto crknil.

A lahko zvemo starost avta in akumulatorja, ali je bil avto servisiran na pooblascenem?
Hvala.

Akumulator mi je crknil doma v garaži in ni variante, da ga spravim do kakšne ceste.
Sem pa ravnokar dobil nov akumulator iz domačega avtomateriala, saj se la lastnik potrudil in je prišel v trgovino posebej zame.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.181
18
38
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Dec,,da bi še lokacijo napisal, kje si, si ga zmagal...
Zasavje, vendar bi v soboto ali nedeljo prišel tudi v Lj., če bi bil 100%, da bi dobil akumulator.
 

tonek

Pripravnik
3. dec 2011
210
0
16
Prosim za mnenje, 1.6hdi start stop.
Ali mora bit akumulator za start stop ali je lahko navaden (kupil sem start stop, je 50 eur dražji, le mehanika nista bila enotnega mnenja, rabim ne rabim)?
Hvala
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.181
18
38
Ko sem zadnjič kupoval akumulator, me je prodajalec posebej opozoril, da potrebujejo avtomobili, ki imajo start stop sistem, posebne akumulatorje.