Zavorni diski ploščice

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.262
5.820
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik krko pravi:
Kuracplac - https://www.autodoc.si/
grin1.gif

Sem prejšnji teden nekaj naročal....paket iz DE prišel v 2 dneh.

Evo en artikel za primerjavo



GMT 71,89 EUR
termostat.png




EUROTON 67,01 EUR
termostat1.png




AUTODOC 38,70 EUR
termostat2.png
mehanik leta in podobni bi ti ga pa zaracunali 100.
 
Nazadnje urejeno:

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ja seveda če imaš leve mehanike.Euroton je pa itak med dražjimi.

Škoda debate s teboj ker šparaš kjer ni potrebno. Posebaj se vid pri nakupu kombija ki imaš na koncu celo kolobocijo.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Vprašanje.

Vodna črpalka, uradna cena na uradnem servisu, brez dela, so mi dali ceno 200 evrov. Jaz, ki sem brez nekih vez, jo dobim za 60 evrov. Ni tovarniška za znamko mojega vozila, je pa Contitech. Se tebi zdi to realno?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.467
113
Contitech...kdo bi vedel... Kake so pa cene za druga imena?
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.649
147
63
Contitech vodna črpalka skoraj gotovo ni njihov lasten proizvod. Contitech tesno sodeluje z INA, ta pa z Metelli - Graf. Pogosto so kompleti vodna črpalka + šponar + jermen identični pri INA, Graf in Contitech. V vseh treh je notri INA ležaj, Graf Črpalka in Contitech jermen.

Se pa v Graf kompletih včasih dobi tudi Dayco jermen.

Tako da @Davidoff, preveri še za ceno Graf vodne črpalke.


Načeloma veljajo SKF vodne črpalke za najboljše. Ampak če so "made in Spain", jih za njih proizvede Dolz, če so "made in Italy, pa Graf. Spet Graf veljajo za boljše od Dolz.
Ko malo množiš, deliš, sešteješ, koreniš, pa še pointegriraš, dobiš rezultat, da je Graf najboljša izbira...
smile-1.gif
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Je še kup drugih trgovin kjer imajo znosne cene in normalne mehanike.
Je pa zanimivo da imajo probleme samo eni in isti.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
KSZ

Hvala vsem za mnenje glede črpalke. Želel sem samo izpostaviti, da 200% do 300% marža na končnem kupcu ni realna. Pa to je marža na relaciji servis - končni kupec. Verjetno bi se vmes našel še kakšen odstotek.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113

Lahko alkoholik pove kako vzdržuje svoj vozni park in kako je s popravili sredi največje sezone, tebi pa stroj stoji ker je pokvarjen.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.467
113
Ja kako....vzdržuje sproti promptno...tko kot se stroje da delajo
smile-1.gif
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.649
147
63
Da vrnem na prvotno vsebino. Tisto česar nisem vedel, sem pa zasledil na sosednjem forumu. Vse zavorne obloge, ploščice, katere se prodajajo v EU za osebna vozila, morajo v primerjavi z original vgrajenimi imeti zavorni učinek praktično enak. Največja dopustna razlika je +- 15%, pri mrzlih ali vročih. Razlika pri ploščicah je samo v komfortu in trajanju. To določa ECE R90 standard, čigar certifikat morajo imeti vse obloge (ploščice). V praksi torej pomeni, da ne glede na to, katere kupimo, je pri zavornem učinku bore majhna razlika.

Razlika pa je pri diskih in bobnih, vendar pa je za vozila, izdelana po novembru 2016 začel veljati isti predpis tudi za le-te (diske in bobne).
https://tmdfriction.com/ece-r-90-regulation-for-brake-discs-and-brake-drums/
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Ali pa neka črpalka za servovolan- kot original tovarniška 350 e, prek neke firme, kjer jo lahko nabaviš po netu pa 90..praktično enaka, razen, da ni logota od znamke avta gor, je pa serijska cifra.
odkod jim to? a je neoriginal res toliko slabša?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.262
5.820
113
pri taščici
Ne, samo proizvajalec avta po taki ceni prodaja rezervne dele. Seveda proizvajalec avta ni tudi proizvajelec sestavnih delov. Vsaj ne večine.
Ali pa se najdejo "garaže" ki se jim splača "ponarejat" originale. (glede na cene originala).
Sestavi avto z nakupom rezervnih delov (od najmanše podložke, šplente naprej) . Sem prepričan da bo vsaj 10x dražji od celega avta. Pa ga boš moral še sam sestaviti.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.262
5.820
113
pri taščici
Dokler kupuješ dele priproizvajalcih ki so hkrati tudi prva vgradnja, je veliko manjša možnost da dobiš zanič robo.
A ti dam sliko diskov, katere so zmontiral na pooblaščenem servisu pred leti? Je pa res da na računu ne piše ali so "original" ali ne. So pa bili precej dražji od ATE z autodoca.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.649
147
63
Ja, recimo Renault je znan kot sicer ne preveč drag za nakup, so pa "original" rezervni deli v povprečju 4x dražji od identičnih "neoriginalov".

Primer Behr termostat, kjer znotraj Behr napisa niti ne pobrusijo, naj pa nabijejo pa svojo cifro in znak.

Vendar pri samih zavorah sem bolj želel omeniti glede aftermarketa ploščic ali oblog, da načeloma najdražji ATE prime enako kot pri nas nekako najcenejši Trusting. In seveda Trusting tudi enako, kot original.
Kmalu bo isto tudi pri diskih in bobnih.