Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Poznate kake bolj neznaze borze, kjer se najdejo tudi coini, ki so vredni 0,00xxxxx ali pa 0,000xxxx, ali pa celo 0,0000xxx??? Binance in podobni imajo samo take, ki so vredni 0,0xxxxx...

Torej, katere borze omogočajo nakup valut, ki imajo trenutno zeloooooo majhno vrednost?

A je to šala?

Poskusimo takole. Za 1000€ ti ponudim eno unčo zlata ali pa 10 kil dreka.

Ti boš vzel 10 kil dreka, ker ga boš dobil več, v upanju da bo enkrat vreden toliko kot zlato?

Če že vztrajaš, Kar nekaj takih coinov imaš na Bittrexu, Kucoinu, pa tudi na Binance. Tako iz glave:
* RDD
* DOGE
* KEY
* XVG
* TRX
* ...
 
Nazadnje urejeno:

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.716
39
48
Novaexchenge je spet v igri, baje ne bojo zaprli. Ta je bila za take, bolj čudne kovance.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Hja... lahko je kovanec malo bolj čuden. Pač so avtorji kaki kitajci pa ga dajo kam na kak zakoten exchange, ker niti ne rabijo še pompa in hype-a o njihovem delu. Pozneje pa kaj takega postane... ICX npr.

Tako da za 100x gaine je treba ravno te shitcoine prebrskat. $zap je en tak primer npr.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Če sem prav razumel naj bi se pri 9100 povečal volumen nakupov, naredil odboj in vse bi lepo bilo?
Ja prav si razumel, pri nekaj dolarjev čez 9100 bo odboj potem pa konstantno gor do novega rekorda
priden.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Ali pa se ne. Kdo ve... Tisti ki ima notri se vedno denar, ki ga ne more pogrešiti se mu je rana na želodcu naredila ali pa v paniki prodaja.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
Al pa se ne sekira za mnenja nadebudnezev ki so pred dvema tednoma prvic kupili 0,001 btcja
wink-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Vse je možno. Zdaj naj pa izbere in se odloči. Ne verjamem da ima nekdo ful.prihrankov notri pa je mrtvohladen, ne glede na to kako se je prejšnja leta to odvijalo. Pa čeprav mu gre zgodovina v prid. Mors biti zelo aroganten da misliš da bo šlo vsakokrat nazaj gor. Pa do kje. Res pa je, da so.mi kriptovakute tuje, mi gredo pa vsi alarmi pokonci ko slišim: ne more iti drugam kot gor, pa do konca leta bo btc 50K-100k€, pa nič ne more iti narobe ipd. Najbrž tudi kriptovalute ne delujejo izven osnovnih zakonov, pa tisti ki nismo 5 let smo se oprezni, tisti ki pa vsak.januar gledate tole guncanje, ste pa že malo pozabili, ker zakaj pa ne bi šlo še v 6to nazaj v višave. Čeprav najbrž bo, enkrat pa mrbit ne bo...
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Samo preverim hashrate in me ne skrbi več
evil.gif

Dokler tole raste, ni razloga za paniko.

Kdor verjame v tehnologijo in spremlja, kako se razvija, tudi ne more biti zaskrbljen

Trenutni tečaj tu niti nima neke pomembne vloge, itak je v letu 2017 presegel vse, tudi najbolj optimistične napovedi.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
"Etnično" čiščenje
evil.gif


Kot je lepo povedal Warren Buffett: "The stock market is a device for transferring money from the IMPATIENT to the PATIENT."

Buffett sicer ni naklonjen kriptovalutam, ampak njegov pregovor velja tudi za ta trg.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
jest sicer s teškim srcem prenašam oz bolje rečeno obžalujem, da sem vse predvideno ignoriral ampak še naprej holdam in zgleda bo čas še notri dat
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Ne divja brez razumni FUD. Tega se zavedej. Vendar kljub temu neki je močno narobe, da je taka panika. Informacije so si zelo zelo različne. Jest mislim, da so to povzročile finančne institucije, da bi zamajale kredibilnost kripto valut.

Vendar vsak tak napad, naredi ravno obratno reakcijo.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Sej sem pisal da je ta ciklus bil že lani in je ta mesec ponovitev. Velke ribce so pordajale ko je bil BTC 15k-20K, potem se zaseje panika, da se strese malo dol in kupi ceneje in jovo na novo. Potem vse raste gor, male ribe se pridejo igrat, velke vmes prodajajo in ponovno panika ribice prodajo vse se strese in nakup ceneje, jovo na novo...
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.246
1.886
113
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Poznate kake bolj neznaze borze, kjer se najdejo tudi coini, ki so vredni 0,00xxxxx ali pa 0,000xxxx, ali pa celo 0,0000xxx??? Binance in podobni imajo samo take, ki so vredni 0,0xxxxx...

Torej, katere borze omogočajo nakup valut, ki imajo trenutno zeloooooo majhno vrednost?

Imaš tudi na bittrexu take coine
Pa na livecoin imaš esp recimo.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.246
1.886
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Vse je možno. Zdaj naj pa izbere in se odloči. Ne verjamem da ima nekdo ful.prihrankov notri pa je mrtvohladen, ne glede na to kako se je prejšnja leta to odvijalo. Pa čeprav mu gre zgodovina v prid. Mors biti zelo aroganten da misliš da bo šlo vsakokrat nazaj gor. Pa do kje. Res pa je, da so.mi kriptovakute tuje, mi gredo pa vsi alarmi pokonci ko slišim: ne more iti drugam kot gor, pa do konca leta bo btc 50K-100k€, pa nič ne more iti narobe ipd. Najbrž tudi kriptovalute ne delujejo izven osnovnih zakonov, pa tisti ki nismo 5 let smo se oprezni, tisti ki pa vsak.januar gledate tole guncanje, ste pa že malo pozabili, ker zakaj pa ne bi šlo še v 6to nazaj v višave. Čeprav najbrž bo, enkrat pa mrbit ne bo...

Dej ne bluzi. To je pač gambling. Enkrat veselo, drug dan žalostno, se pa dogaja
smile-1.gif


Jaz recimo sem si že parkrat izplačal dobiček, tako da to kar imam noter, tudi če gre vse v 3pm, se ne bom dosti obremenjeval.
Jebiga ne pade vedno na cifro.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.246
1.886
113
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
Ne divja brez razumni FUD. Tega se zavedej. Vendar kljub temu neki je močno narobe, da je taka panika. Informacije so si zelo zelo različne. Jest mislim, da so to povzročile finančne institucije, da bi zamajale kredibilnost kripto valut.

Vendar vsak tak napad, naredi ravno obratno reakcijo.

Bitcoin se je po vsakem napadu vrnil močnejši, precej. Upam da bo tudi tokrat tako
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Citat:
Uporabnik dejan_ pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Vse je možno. Zdaj naj pa izbere in se odloči. Ne verjamem da ima nekdo ful.prihrankov notri pa je mrtvohladen, ne glede na to kako se je prejšnja leta to odvijalo. Pa čeprav mu gre zgodovina v prid. Mors biti zelo aroganten da misliš da bo šlo vsakokrat nazaj gor. Pa do kje. Res pa je, da so.mi kriptovakute tuje, mi gredo pa vsi alarmi pokonci ko slišim: ne more iti drugam kot gor, pa do konca leta bo btc 50K-100k€, pa nič ne more iti narobe ipd. Najbrž tudi kriptovalute ne delujejo izven osnovnih zakonov, pa tisti ki nismo 5 let smo se oprezni, tisti ki pa vsak.januar gledate tole guncanje, ste pa že malo pozabili, ker zakaj pa ne bi šlo še v 6to nazaj v višave. Čeprav najbrž bo, enkrat pa mrbit ne bo...

Dej ne bluzi. To je pač gambling. Enkrat veselo, drug dan žalostno, se pa dogaja
smile-1.gif


Jaz recimo sem si že parkrat izplačal dobiček, tako da to kar imam noter, tudi če gre vse v 3pm, se ne bom dosti obremenjeval.
Jebiga ne pade vedno na cifro.

Ja, kva sem pa jaz rekla...