Soundbar in alternative za TV

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Iščem avdio sistem za TV, stereo, postavitev zvočnikov samo spredaj, eventualno lahko tudi (ne prevelik) woofer.

Težava je, da pred televizijo ni prostora za soundbar. Lahko bi postavil kvečjemu dvodelnega (če obstaja?), nižjega od 6cm (kolikor je prostora pod spodnjim robom televizije). Ali pa "vertikalni" soundbar, se pravi dva ozka zvočnika na vsaki strani?

TV je tale, prostora na polički pred njim je podobno malo:


Kakšne ideje, kje iskati in kaj? Verjetno ne običajnega sistema 2.0 / 2.1, ali pač?

Aja, cena: nek budžet razred ranga 100€. Če se dobi za manj - super. Če ne, pač plačam tudi kak evro več.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.096
6.480
113
Nisem ziher, če razumem, ampak soundbar lahko daš tudi nad TV. Drugače pa obstaja tudi takšni, bolj ploščati, na katerega se potem da gor TV.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Soundbar je marskikak nižji od 6cm, takšni ki se razdelijo na pol in jih lahko daš levo in desno pa so redki, celo jih v naših trgovinah nisem videl sploh. Sundbar sam po sebi ni nekaj bistven napredek proti zvočnikom na TVju, če ne priklopiš zraven še vsaj sub-a, je vse skupaj samo nepotreben strošek in dodatno kompliciranje. Smisel ima samo če priklopiš še sub zraven. Soundbar z vgrajenim subom so pa praviloma vsi precej dražji in precej višji kot 6cm.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
ksz
za 100 € si kupi slušalke za tv
grin1.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
v hoferju sem videl pred kratkim tale soundbar brez subwooferja, cena okoli 60 EUR. lahko se razstavi na dva dela, zraven dobiš še nogice in potem zvočnika postaviš pokonci. zvok sicer ni nič posebnega, vendar je še vedno boljši od vgrajenih TV zvočnikov. za poročile gledat je v redu
smile-1.gif

vseeno, če imaš možnost, se raje stegni vsaj do kakih 300 EUR in nabavi korekten soundbar s subwooferjem. jaz sem pred kratkim zamenjal in mi ni žal.

https://www.medion.com/de/shop...50056752a1.html
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Mene zanima, kak se obnašajo sounbari in tvji različnih znamk oz. kako sodelujejo. konkreten primer TV LG 65UJ634V in soundbar Samsung HW-MS650/EN. Kje lahko pride do težav s komunikacijo med njima?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.096
6.480
113
Nimam pojma o konkretni kombinaciji, delujejo pa zadeve preko hdmi-arc in meni dela b.p.

imam pa philips TV in philips soundbar, bilo je sicer potrebno updejtat FW od soundbarja pred kratkim, in od takrat dela b.p.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
Mene zanima, kak se obnašajo sounbari in tvji različnih znamk oz. kako sodelujejo. konkreten primer TV LG 65UJ634V in soundbar Samsung HW-MS650/EN. Kje lahko pride do težav s komunikacijo med njima?

ne sme bit težav
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Tale Hofer Medion je zanimiva zadeva, Avstrijci so prejsnji mesec imeli v ponudbi izvedbo s subom za 100€. Ampak od tega je ze en mesec...
frown-1.gif
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Philips soundbar preko HDMI ARC se tudi ugasne oziroma gre v standby če ni zvoka 15min, recimo da stisneš pavzo pri filmu?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.096
6.480
113
Mislim da ja, vsaj tako mislim da se je že zgodilo parkrat, ko sem dal youtube na pavzo, potem pa gledam kaj mi začne iz TV zvočnika špilat
smile-1.gif


Sem pa opazil, da heca, "dim" funkcija zaslona na soundbaru....namreč to, da neha svetit po nekaj sekundah, ampak to moram vedno po ponovnem zagonu spet vklopiti, ne ostane "v spominu".
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Citat:
Uporabnik damirj pravi:...če ne priklopiš zraven še vsaj sub-a, je vse skupaj samo nepotreben strošek in dodatno kompliciranje...
Da, tako so kupce nategnili, da jim drago prodajajo "monitorje s TV tunerjem in kao zvočniki", ki so dovolj dobri samo za poročila čut
bonk.gif
...

Ps.: pri avtih so že začeli (moraš dokupit rezervno kolo ... čakam, da bo treba tudi dokupit tudi ostale zice poleg voznikovega
grims-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
To je potreba zaradi tega ker kupci želijo cimtanjše in fine TVje, v katerih pač ne moreš dat SUB pa da ga kvantno jeb...es.

V starih kištah si lahko noter namontiral ravno kar si hotel...tako pa si zdaj tam kot si in potrebuješ zunanjo zadevo, ki pač celoten sistem podraži.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.096
6.480
113
Debelina panela je tu problem in montaža na steno, ipd, seveda ne moreš narediti wuferja brez primerne globine.

Novi 65" oled philips bo pa imel soundbar v stojalu vgrajenega, kar je edina opcija, da to dobiš, ampak spet bo bas vprašljiv, to žal ni drugače možno, kot ena zunanja kišta, ker morajo biti fizične mere primerne in ne stlačene.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Citat:
Uporabnik darjan pravi: Novi 65" oled philips bo pa imel soundbar v stojalu vgrajenega, kar je edina opcija, da to dobiš, ampak spet bo bas vprašljiv, to žal ni drugače možno, kot ena zunanja kišta, ker morajo biti fizične mere primerne in ne stlačene.
Tisto, kar bo imel letošnji Philipsov model, so imeli drugi že pred leti.. Nekateri LGejevi in Sonyjevi modeli bodo letos koristili OLED panel za zvočniško membrano.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi: Novi 65" oled philips bo pa imel soundbar v stojalu vgrajenega, kar je edina opcija, da to dobiš, ampak spet bo bas vprašljiv, to žal ni drugače možno, kot ena zunanja kišta, ker morajo biti fizične mere primerne in ne stlačene.
Tisto, kar bo imel letošnji Philipsov model, so imeli drugi že pred leti.. Nekateri LGejevi in Sonyjevi modeli bodo letos koristili OLED panel za zvočniško membrano.

ima tud Philips to že lep čas, ampak enostavno ni primerljivo to niti s kvalitetnim soundbarom kaj šele hišnim kinom.