Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik sanco pravi:
Na etoru ne kupiš kriptovalute ampak "staviš" če bo rast ali padec... pač forex varianta.

Si prepričan?

Citat:
Veliko težavo pa trenutno predstavlja tudi registriranje novih računov. Veliko borz je namreč zaprlo nove registracije vsaj dokler ne razrešijo starih prijav. Pri eToru pa se trenutno lahko registrirate še brez kakršnihkoli omejitev. Odlična novica pa je tudi, da so znižali minimalni vložek, ki ga morate položiti na svoj račun, da lahko začnete kupovati Bitcoin, Ethereum, Ripple in druge kriptovalute. Ko smo se registrirali mi sredi decembra, je ta znašal 200 ameriških dolarjev, nedavno pa se je zaradi hitrega naraščanja števila novih uporabnikov dvignil na 1.000 dolarjev. Ampak, zdaj so ga znižali na 500 dolarjev, tako da je to lahko odlična priložnost, če želite začeti trgovati s kriptovalutami. Vprašanje namreč, kdaj ga bodo ponovno dvignili nazaj na 1.000 ali še več.
Vir:
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.200
8
38
40
ko sem jst leta 2015 kupil na etorotu bitcoin, si ga nisem mogel pospraviti v denarnico ampak sem imel samo vrednost... lahko da so kaj spremenili. Sem jih odjebal, ker jim ni zagrabil stop/loss in mi je pobralo pol denarja iz računa... sicer so me potem klical iz Cipra, da se opravičujejo. Ta etoro mi deluje bolj trgovalni facebook
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Citat:
Padlo bo še za 12,34% danes do 13:34 Po tej uri bo Ripple zrastel za 23% do 15:12 po tem času pa bo počasi rastel naslednjih 12 dni še za povprečno 0,34% na dan.
Če te zanima še za druge valute mi povej in ti naredim detajlno analizo, če se seveda ne bom vozil naokoli po Monaku z mojim turkiznim Lamborghinijem ta čas.

Jaz sem v ta svet stopil lani pomladi in kar nekaj časa je moj portfelj stagniral, sedaj sem na kompletu naredil nekako x6, osnovni vložek in nekaj profita sem si izplačal, sedaj pa srebam pivo in čakam kaj se bo zgodilo. Pač to mi je malo za zraven kot hobi, napovedat pa noben ne more nič za 100%

Ti pa si prerok.... Ker se BTC dotika supporta je nemogoče napovedat kaj bo.... Lahko se zbudimo tudi ko bo 8K $. Najbrž veš kaj bo potem z altcoini.

FUD se zganja čisto povsod. Skratka pametni so v fiatu, ostali pa morajo holdat. Kok časa bo to well milion $ question.
Si me pa nasmejal z postom.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
Skratka pametni so v fiatu, ostali pa morajo holdat. Kok časa bo to well milion $ question.
Kakšna pa misliš, da bi bila cena, če bi bili vsi pametni?
smile-1.gif
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Eh to so ga znižali, support je nekaj čez 10 čukov. Bo zanimivo če pade spodaj.
Problem je trenutno ker Azija že tko ni naklonjena BTCju. Jutri zna boleti. Je pa vprašanja a se že splača v fiat al ne, seveda tisti ki so to prej nardil je win win. Ampak sedaj je triki.

U bistvu je hold najenostavnejša opcija. Če ste v alt coinih seveda.
Na žalost jest holdam xvg, ki je že zdavnej prebil uptrade linijo in tudi support. Kar seveda pomeni nič dobrega. Že tako je bil nizek, sedaj je res počasi pizdarija.

xvg od zjutraj
https://www.coinigy.com/s/i/5a5d9fb3661c2/
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Support leveli so pač cene, pri katerih se pričakuje, da bodo ljudje spet začeli bolj kupovati in bo cena ostala nad nekim nivojem ali začela spet rasti. Te levele ljudje določajo na različne načine. Nekateri preko tehnične analize (primer 50MA - 50 day moving average, 100MA, 200MA). V zadnjih tednih se je bitcoin lepo držal nad 50 day MA... ta trenutek se pa preizkuša support na 100 day MA. Potem lahko še gledaš nivoje cen, kjer je bil upor (resistance) pri rasti. Na teh nivojih je potem ponavadi podpora (support) ob padanju.

Npr. če pade 100MA (trenutno cca 10500USD), bo šlo verjetno najprej do 10k (big even), potem bo šlo verjetno do 9k (big even), potem verjetno do 8k (zadnji pravi resistance, kjer je bila cena kar nekaj časa na tem nivoju). 200MA je pa ta trenutek na okoli 7k USD.

Te leveli pa delujejo samo zato, ker je vse v glavah ljudi in vsi gledajo iste indikatorje. Bo se pa prej ali slej trend (verjetno) spet obrnil.

Sicer pa poglejte realno na stvar. BTC je trenutno na ceni iz začetka decembra. Kar hitro zraste, lahko tudi hitro pade.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Nisi čist prou povedal kupuje se načeloma med resistance in support linijo. Načeloma se gleda uptrade linija, če jo prebija pada... Ko se neka stvar dotika support line, ponavadi pomeni

Run Forest run..... oz se čaka vsaj malo, da vidiš kaj in kako.

Seveda je najnižji support pri btc 10k 9100 je že močno pod supportom. Ne morš kar nižat, če ti ni všeč.
Sam BTC me ne skrbi, bolj alt coini, ki se potem različno pobirajo.

Tudi tako opevani xrp, takoj podleže vplivu BTC, čeprav so ga nekateri videli že zamenjavo za BTCja in neko neodvisnost. Skratka, mislim, da bomo jutri negativno presenečeni.
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.670
1.417
113
Notranjska
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Support leveli so pač cene, pri katerih se pričakuje, da bodo ljudje spet začeli bolj kupovati in bo cena ostala nad nekim nivojem ali začela spet rasti. Te levele ljudje določajo na različne načine. Nekateri preko tehnične analize (primer 50MA - 50 day moving average, 100MA, 200MA). V zadnjih tednih se je bitcoin lepo držal nad 50 day MA... ta trenutek se pa preizkuša support na 100 day MA. Potem lahko še gledaš nivoje cen, kjer je bil upor (resistance) pri rasti. Na teh nivojih je potem ponavadi podpora (support) ob padanju.

Npr. če pade 100MA (trenutno cca 10500USD), bo šlo verjetno najprej do 10k (big even), potem bo šlo verjetno do 9k (big even), potem verjetno do 8k (zadnji pravi resistance, kjer je bila cena kar nekaj časa na tem nivoju). 200MA je pa ta trenutek na okoli 7k USD.

Te leveli pa delujejo samo zato, ker je vse v glavah ljudi in vsi gledajo iste indikatorje. Bo se pa prej ali slej trend (verjetno) spet obrnil.

Sicer pa poglejte realno na stvar. BTC je trenutno na ceni iz začetka decembra. Kar hitro zraste, lahko tudi hitro pade.

Tako je sam sem prodal, ker se cena približuje zadnjemu mojemu vložku in ker je potencialni dodatni padec priložnost za nakup. Clif High je še pred 20k napovedal da bo marca okoli 13k potem pa navzgor in čeprav se mi zdi čuden tič mi je kar malo žal ker ga nisem jemal malce bolj resno že 2016
wink-1.gif
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Opa razprodaje, navali narode
smile-1.gif
Pomoje bodo te cene za letos najbolj ugodne. Vidim da je ciklus isti kot lani. Če ni vrag da je celo isti teden ko je BTC lani padu dol tako lepo.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Haha jap isti teden skoraj... 12.1.2017 je bil BTC 760$. Padel je iz 1200$ nekje in to na bazi novic iz Kitajske in glej ga zlomka, letos ponovno novice iz Kitajske in BTC pada dol... Če to ne smrdi po manipulaciji potem ne vem...
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.106
297
83
Mene pa zanima, zakaj ima vseh 5 valut na bitstampu isiti vzorec. Ob 21:00 vsi padejo in se enako pobirajo. ???
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Citat:
Uporabnik pioneer pravi:
Haha jap isti teden skoraj... 12.1.2017 je bil BTC 760$. Padel je iz 1200$ nekje in to na bazi novic iz Kitajske in glej ga zlomka, letos ponovno novice iz Kitajske in BTC pada dol... Če to ne smrdi po manipulaciji potem ne vem...
počakamo da še ene 20-30% pade potem pa v šoping!
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.152
113
Citat:
Uporabnik pioneer pravi:
Haha jap isti teden skoraj... 12.1.2017 je bil BTC 760$. Padel je iz 1200$ nekje in to na bazi novic iz Kitajske in glej ga zlomka, letos ponovno novice iz Kitajske in BTC pada dol... Če to ne smrdi po manipulaciji potem ne vem...

Kot so pred padcem pisali na SiLolu...

 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Poznate kake bolj neznaze borze, kjer se najdejo tudi coini, ki so vredni 0,00xxxxx ali pa 0,000xxxx, ali pa celo 0,0000xxx??? Binance in podobni imajo samo take, ki so vredni 0,0xxxxx...

Torej, katere borze omogočajo nakup valut, ki imajo trenutno zeloooooo majhno vrednost?
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
preveri kucoin. ref link imaš v podpisu, se ti splača prek enega ref linka prijavit saj dobiš tudi ti del mojega trading feeja.