Novo pri Telekom Slovenije III.

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
ksz

To je treba prej razmišljati da so možni dvigi (kot da jih ne poznate???), ko pa ste imeli veselico pa nosili ven iz poslovalnic LCD-je, GSM-e in prenosnike na obroke pa je bilo veselje... Pamet v roke...
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
784
351
63
Ali jaz to prav vidim, da bo dodatek za kabelsko televizijo iz sedanjih 6€, dvignjen na 15,90€???
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
784
351
63
Imam modri paket sklenjen pred 20.3.2016 in kabelsko TV. Torej bo pri meni, v najboljšem primeru, skupno zvišanje za 7€. To je pa že preveč.
Najraje bi skenslal ta modri paket in vzel telefonijo in internet + kabelsko TV, ampak nikjer ne najdem duo paketa. Še sploh obstaja kaj takega?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Obstaja. Do pred 2 meseci sem imel tak paket na telekomu. Mislim pa da lahko dobiš tak paket sam kjer ima telekom kabelsko. Sam zadeva niti ni poceni. Za 15/3 linijo, stacionarni telefon in TV sem plačeval 49 eur. Zamenjal sem za T2 optiko. Je pa nekje lani telekom odkupil lokalno kabelsko omrežje v našem kraju
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.502
288
83
Citat:
Uporabnik Clancy pravi:
Imam modri paket sklenjen pred 20.3.2016 in kabelsko TV. Torej bo pri meni, v najboljšem primeru, skupno zvišanje za 7€. To je pa že preveč.
Najraje bi skenslal ta modri paket in vzel telefonijo in internet + kabelsko TV, ampak nikjer ne najdem duo paketa. Še sploh obstaja kaj takega?

Če govoriš za Telekom.. lahko izbereš Topsolo internet in pol lahko zraven dodaš IP-telefonijo. Ko odpreš za naročilo paketa Topsolo internet se tam pojavi možnost telefonije..

vir: http://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/paketi/vsi-paketi/topsolo#fiksna-telefonija

In pol Kabelsko dodaš kot dodatek k tem paketu.. Drugače ne gre ker nimajo več paketov TopDuo..
wink-1.gif
 

dmorec

Zelenc'
13. dec 2017
1
0
1
Sedaj imam paket kjer lahko 20gb porabim v tujini ali v sloveniji. Vecinski delez mobilnih storitev porabim v tujini. Se bo ta zadeva po 1.1.2018 kaj spremenila? Lp
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Kar sem kalkuliral me trenutno ne pride modri paket z vključeno mobilno telefonijo nič ceneje kot pri konkurenci... Govorim za cene brez vezave.

Še vedno nekako najbolj zaupam telekomu glede storitev sploh fiksni internet in tv, mobilno pa mi je najbolje pri A1 trenutno.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Vse te tehnologije dvigujejo samo maksimalno možno hitrost končnega uporabnika. Ne dvigujejo pa celotne prepustnosti omrežja.
Skratka, namesto da zabašeš samo eno celico, zabašeš tri.

Skratka kul, da se hvališ s Speed Testi.
Overall pa še vedno ne moreš ponudit leecherske pakete množici ljudi brez da bi ubil mrežo.
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
V glavnini se povečuje hitrost per Mhz spektrum. Povečevanje spektruma je pa samo sem pa tja kako.

Recimo LTE cat6 zmore 1Gbit preko 60mhz(načeloma so to 3 celice), zgornji Mobitelov 450Mbit LTE prav tako uporablja 60Mhz. Prva verzija LTE pa je preko 20Mhz spravila 10Mbit.

60Mhz je pa kot sam praviš zgolj za marketing. Dejanska uporabnost pa je edino pri kakem deployu micro LTE celic, ki imajo range tako velik kot WiFi.
 
Nazadnje urejeno:

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Ma ja, to je tolko, da se bo hvalil po reklamah (oz. se že), v praksi pa ne bo razlike.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik natko45 pravi:
Ma ja, to je tolko, da se bo hvalil po reklamah (oz. se že), v praksi pa ne bo razlike.
V praksi pa bomo nekateri drzavljani v srediscu slovenije ob regionalni cesti se vedno na kb/s. Ce bos imel sreco in bos sploh dosegljiv.na prostem se, v stavbah pozabi
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
xDSL+LTE modem:
https://siol.net/digisvet/novice/hibridni-modem-od-danes-v-redni-ponudbi-telekoma-slovenije-457968

Naročniki stacionarnega širokopasovnega dostopa Telekoma Slovenije obdržijo svoje dozdajšnje naročniško razmerje, hibridni modem pa lahko izberejo kot opcijski dodatek.

Storitev Hibridni dostop omogoča neomejen prenos podatkov s hitrostmi do deset megabitov v sekundi do uporabnika in do dva megabita v sekundi od uporabnika, pri čemer je mesečno doplačilo za uporabo modema 2,90 evra.

Storitev Hibridni dostop plus omogoča neomejen prenos podatkov s hitrostmi do 20 megabitov v sekundi do uporabnika in do pet megabitov v sekundi, pri čemer je mesečno doplačilo za uporabo modema 5,90 evra.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Ma dobro, da so opcije in da se kaj dogaja a ostaja grenek okus.
Isto plačuješ kot nekdo, ki je na optiki (ali pač bližje centrali) dobiš pa za ta denar veliko manj. Sedaj boš moral pa še malo doplačati, če boš hotel malenkost ujeti one, ki so že tako daleč spredaj.
smile-1.gif

Poleg tega je pa tako ali tako hitrost do. Mogoče enkrat za recimo 2,90€ dobiš 10/2 drugič pa boš mogoče za 2,90€ dobil samo tisto kar že tako imaš.
Me pa zanimam kako bo z modemom. Recimo vzameš za 2 meseca pa potem odpoveš dodatek. Ali ti modem nazaj zamenjajo. Kaj se zgodi z dodatnim boxom. Ali bo spet vzadaj kaka vezava.
Počakajmo še A1 pa, da vidimo kaj bo tam ven padlo.
smile-1.gif