Centralna, problem z zrakom v ceveh

mr_

Guru
20. sep 2007
8.922
2.401
113
Upam, da bo kmalu prišel mojster, da malo pregleda, ampak bi se rad tudi poprej malo izobrazil kaj vse je lahko narobe.
V starejši hiši je centralna na peč na drva. Na sistemu je še oljna peč. Kasneje se je dodajalo radiatorje, mislim da celo na novo linijo, zbrka v glavnem. Hiša je dvonadstropna. Na 3 radiatorjih v vrhnjem nadstropju, ki so domnevno na svoji liniji, se konstatno, dnevno pojavlja zrak. Gre se za količine v litrih. Seveda po občutku, glede na to koliko sem dofilal vode.
Tlak vode ze po cca. pol ure pade pod 1 bar.
Sledi puscanja vode ni. Kam bi šla vsa ta voda, mi ni jasno.
Greje se le radiatorje, ne sanitarne vode.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.325
9.062
113
raztezna spustila in se tam noter nekam fila, ali pa nekje toči, kjer še nisi ugotovil.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Ali je peč spustila, ali raztezna ali pa ti pušča na delu, kjer ne vidiš.

Potrkaj po raztezni posodi..če doni votlo je OK, če polno je ona krivec (a pri njej se bo 'uhajanje' slej kot prej nehalo, ko bo voda zapolnila volumen meha).
Malo pokukaj v peč (obe..če sta obe vezani)..in če imaš možnost preko ventilov zapri eno peč pa boš videl če se puščanje nadaljuje..nato enako na drugi...če se zadeva ponavlja potem ni peč.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.922
2.401
113
Druga peč je z ventili zaprta. Raztezna mi deluje votlo, ampak nisem 100%. Bom šel malo detaljneje v raziskavo peči.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.833
3.854
113
Če je šla tlačna enostavno preveriš tako da pritisneš ventilček za zrak .. če ne pihne nič ven oz. pihne ven voda potem je fuč. Sicer pa tudi če je tlačna posoda fuč boš po parih filanjih sistema nafilla noter vodo in voda ne bo nikamro izginjala (v radiatorje ne bo prihajal zrak), samo pritisk bo nenormalno nihal.

Se vidi tudi pri polnjenju, če tlačna nima funkcije bo tlak naraščal lepo linearno tudi čez nivo kjer je nastavljena tlačna posoda (1.5 bar ponavadi). Če pa je tlačna ok bo tlak lepo hitro rastel do nivoja kot ga drži tlačna, potem pa se bo stvar navidezno ustavila oz. bo zelo počasi naraščalo (napram prej).
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Poskusi drugo odpreti in naj dela (greje) pa prvo odklopi iz sistema...(če gre seveda).
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.922
2.401
113
Sem dodal vodo v sistem in zaprl tudi primarno peč (obe peči imata ventila za not in ven). Tlak je padel.
Ekspanzija pa nima tistega ventilcka na posodi, sicer ima prej nekaksen ventil, verjetno je to isto kot ce bi bil na vrhu?
Kasneje pride kolega, da bova se kaj pomodrovala, vec glav vec ve, ampak zaenkrat zgleda, da nekje pušča...ali?
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.922
2.401
113
Problem odkrit. Žal je v steni oz. plati.
V vrhnjem nadstropju v veji, ki je bila nazadnje narejena pri adaptaciji, pušča. Cevi so bakrene, verjetno na spoju. Mislim da se bo potegnilo nov kos cevi, da se ne štema ploščic in parketa. Razen enega radiatorja bo šlo zelo lepo, za tega pa mogoče kar iz kleti na novo ali po stropu na hodniku v prvem nadstropju.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Kako ste ugotovili mesto spuščanja, ker je skrito očem
sprasujem se.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.922
2.401
113
Tko ja, ker sem se zadnjih par dni malo ukvarjal z iskanjem vzroka in filal sistem z vodo je priteklo ven.
Prvo smo videli vodo v kleti.
smile-1.gif
Je kapljalo in teklo po cevi vse do kleti, ker so cevi napeljane po zvrtanih luknjah. V 1. nadstr. pa smo videli na stropu madež in cca. 2 m stran na stropu je tudi kapljalo, ampak tam je obloga. Na mestu kapljanja visje, sta priklopljena 2 radaiatorja, 2 pa sta dlje stran. Linija ki gre proti enemu izmed teh dveh je kriva , ker se ob njej pojavlja vlaga na stropu in kaplja pod oddaljenim radiatorjem. Sedaj pa majster, zavarovalnica itd.