Apple TV - dostop do mrežnega diska

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
So kakšne opcije da apple tv predvaja filme iz diska, ki je priklopljen na PC na mreži? Predvidevam da je to kakšna aplikacija za predvajanje videa in ne itunes? Obvezno mora znati predvajati tudi podnapise. Hvala.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Odvisno za katero verzijo. Za 4 in 4k obstaja en kup aplikacij. Infuse, VLC, MrMC (Kodi klon),... Tudi Plex. Ta sicer ni preko SMB, je pa lokalni server brez itunes. Za 3ko kolikor vem je bolj slabo, ker ni jailbreaka. Na 2ko pa lahko jailbreakaš in daš gor kodi.

Na 4(k) se sicer da sideloadad Kodi, samo rabiš xcode in developer accound.

Jaz ga v dveh letih še nisem povezal na iTunes sploh. Večinoma uporabljam Plex.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Hvala, mrmc dela odlično. Edino ne najdem nikjer add video sources, kot je na windowsih. Samo file browser dela. Je kaksna posebna fora, ki sem jo spregledal, kako se določajo viri za library?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Navada, železna srajca
smile-1.gif
Načeloma je Infuse na Apple TV boljši od MrMC (tukaj mislim predvsem prilagojenost vmesnika za siri remote)... ampak vsakemu svoje.

Kar se tiče uporabe MrMC-ja, bi moralo biti vse identično Kodiju... razen tega, da MrMC nima podpore za addone. Sicer ga pa že skoraj eno leto nisem uporabljal in so mogoče kaj v vmesniku spreminjali. Poglej, če lahko spremeniš skin v takšnega, ki si ga bolj navajen.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
@dune na tem skinu mi je kazalo tako kot tebi, edino po dodajanju virov mi je potem izginilo zgoraj movies in tv shows. Samo music mi je ostal?? Sem probal potem 2 druga skina, tam so movies ostali, ni pa nikjer add sources. Bom se še malo igral s tem, potem pa še Infuse probal če ne bo šlo
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Nimam te aplikacije. Tista slika je z njihove spletne strani. Tako da žal ne morem več pomagat.

Edit: Mogoče je to omejitev free verzije?
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Sem obupal nad tem in sprobal plex. Nora zadeva, na apple tv dela fenomenalno
smile-1.gif
Sem probal na par napravah, windows aplikacija mi ni ql, android in ios je super. Edino ne razumem najbolj zakaj mi npr. noce iz telefona na tv streamat? Mi ne najde tvja, youtube app pa takoj najde tv in dela bp.

Sem še probal plex usposobit na sony "pametnem" tv. App je na tv, registracija gre skozi, potem pa error in ven vrze. Moram rect da nisem presenecen